Πρόβλημα με textareas html

WordPress Plugins

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
DimitrisNik
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DimitrisNik » 26 Νοέμ 2014 22:30

Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Εχω την ιστοσελίδα http://www.businessguide24.gr η οποία είναι στην ουσία ένας επαγγελματικός οδηγός - κατάλογος προβολής επαγγελματιών και επιχειρήσεων Ελλάδας.

Υπάρχει κάποιο σχετικό plugin όπως το TinyMCE Visual Editor ώστε να ενεργοποιεί την λειτουργία html σε όλα τα textareas ?

Προσπαθώ σ' ένα πεδίο που έχω δημιουργήσει και έχει την μορφή textarea να προστεθεί η λειτουργία TinyMCE Visual Editor (html) για τον χρήστη όταν πληκτρολογεί, αλλά δεν λειτουργεί.

Έχω δοκιμάσει και άλλα αντίστοιχα plugin αλλά κανένα δεν ενεργοποιείται για το συγκεκριμένο πεδίο.

Καμία γνώμη ?

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 27 Νοέμ 2014 10:16

Πιθανότατα θα λειτουργήσει με ένα class στο textarea, πχ <textarea class="wiswyg"... αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να ισχύει στο worpress και ειδικά στη δική σου εγκατάσταση.

Αν κάνεις ένα inspect element σε κάποιο textarea που έχει editor, θα δεις τι classes χρησιμοποιεί όμως και δοκιμάζεις να βάλεις τις ίδιες.

DimitrisNik
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DimitrisNik » 27 Νοέμ 2014 15:41

alou έγραψε:Πιθανότατα θα λειτουργήσει με ένα class στο textarea, πχ <textarea class="wiswyg"... αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να ισχύει στο worpress και ειδικά στη δική σου εγκατάσταση.

Αν κάνεις ένα inspect element σε κάποιο textarea που έχει editor, θα δεις τι classes χρησιμοποιεί όμως και δοκιμάζεις να βάλεις τις ίδιες.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αυτός είναι ο κώδικας από ένα άλλο textarea όπου δουλεύει το html:

<div class=" nicEdit-main " style="width: 688px; margin: 4px; min-height: 231px; overflow: hidden;" contenteditable="true"><br></div>
<textarea style="display: none;" class="form-control" rows="10" name="form[post_content]" id="form_post_content" tabindex="11"></textarea>

Αυτός είναι ο κώδικας από το συγκεκριμένο textarea όπου έχω το πρόβλημα:

<textarea name="custom[offer]" class="form-control" id="reg_field_offer" tabindex="23"></textarea>

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress Plugins”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες