Μην κάνετε λάθος και στείλετε email στον fiskilis@gmail.com !

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 31 Οκτ 2014 12:25

andreaslll έγραψε:
DGeorge έγραψε:Είχα να γράψω έτσι από την εποχή του Δελαπόρτα με το ανεκδιήγητο εκείνο Cloud-Λειτουργικό του Σύστημα.
Ρε σεις, τι λέτε να κάνει αυτή η ψυχή; Μου 'λειψε λέμε...
Καθαρίζει το facebook.

http://www.corfuland.gr/el/texnologia/g ... ebook.html

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 31 Οκτ 2014 12:41

DGeorge έγραψε:Μα πώς κάνεις έτσι κι εσύ βρε fiskilis;
Αντί να χαίρεσαι, και να επιβραβεύεις, που η ανακύκλωση των 'ληγμένων' 'πάει σύννεφο',
όλο στη μουρμούρα, στη γρίνια, και στη μπηχτή σε βρίσκω.... :whistle: :D :whistle: :D

αααααα μαλιστα!
αυτα πινουν και δεν μας δινουν;

τωρα εξηγουνται ολαααααααα :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 31 Οκτ 2014 15:11

bibisidis έγραψε:...........Καθαρίζει το facebook.

Μιλάμε σας τρώει πολύ ο μπίθας σας!!! :o Να! Λοιπόν...
Στο Google με φράση-κλειδί: "Γιώργος Δελαπόρτας" (με τα εισαγωγικά, και με την επιλογή 'εικόνες') δίνει -μεταξύ άλλων:
Φυσικά το Ένα και Ανεκδιήγητο: Εικόνα

Ωστόσο δίνει Αυτό: Εικόνα

και Αυτό: Εικόνα

Τώρα.... Τι να θέλει να μας πει η μαμά Google δίνοντάς μας αυτά τα αποτελέσματα; Εικόνα Τι να πω κι εγώ;Εικόνα Θα γίνω κακιά-αποτυχημένη Πυθία..... Και δεν το θέλω! :whistle: :whistle: :whistle:

Πάντως κάτι ξέρανε τότε, σε κάποιες διαδηλώσεις, που μας έλεγαν:
"Αφήστε τα μίση! Πλακώστε το Τιραμίσι!!!!" :lol: :lol: :lol: :lol:

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 31 Οκτ 2014 15:52

bibisidis έγραψε:
Καθαρίζει το facebook.

Κορυφαίο το άρθρο!!! Η εφαρμογή που δημιούργησε ο μέγας οραματιστής και ντιβέλοπερ έχει κατέβει περισσότερες από 50 φορές!

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 01 Νοέμ 2014 14:48

Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 01 Νοέμ 2014 16:26

Τα λες αυτά Φίλιππε γιατί δεν μπόρεσες εσύ να φτιάξεις μια τέτοια super duper εφαρμογή! :lol:

ΥΓ Μου αρέσει που το BUY 0.74€ το αναφέρει ως δωρεά χαχαχα

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 01 Νοέμ 2014 16:46

Κάποια στιγμή θα γίνω και εγώ featured στο Αντικύθηρα TV ,
μέχρι τότε έχω πολύ δρόμο μπροστά μου.
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 01 Νοέμ 2014 22:11

Τελικά με όλα αυτά δεν κατάλαβα... να στέλνουμε email στον fiskilis ή όχι; :lol:

ρε τι ζόρια τραβάει ο κόσμος...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Νοέμ 2014 23:37

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

ααααααα
δεν παιζω!!
πανω που ολοι σας ασχολουνταν με εμενα με παρατησαν και δεν με παιζουν!!

ρεεεε η με μενα ασχοληστε η ανοιξτε αλλον λογαριασμο και πειτε τα αλλου!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 02 Νοέμ 2014 20:44

Για δες! Για δες!! Ζηλίτσες ο Fiskilis στον Δελαπόρτα, που του πήρε τη 'δημοσιότητα' στο Topic.....Εικόνα
Κάτσε φτιάξε κι εσύ ως εφαρμογή για τα Windows 10 την κατσαρόλα, που μαγειρεύει χωρίς Ενέργεια, και το Τηγάνι, που λέει την ώρα...
Rapid-eraser έγραψε:Κάποια στιγμή θα γίνω και εγώ featured στο Αντικύθηρα TV ,
μέχρι τότε έχω πολύ δρόμο μπροστά μου.
Βρες και κανένα 'κονέ' σε καν'να τσοντοκάναλο (στο Ποντικονήσι TV), όπως το ψάχνει κι ο Φίλιππος, για να αναπτύξεις τα αριστουργήματά σου.... Και μετά έλα να έχεις απαιτήσεις κι εδω-μέσα, για ν' ασχοληθούμε περισσότερο μ' εσένα!!! Άντε πλέον!
Cordis please κάνε κάτι! Ξέφραγο αμπέλι το κάναμε... Μικροί - μεγάλοι στον καφενέ! Απαιτεί κι ο Fiskilis ν' ασχοληθούμε περισσότερο μαζί του.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 03 Νοέμ 2014 12:49

fiskilis έγραψε:φυσικα ολα εχουν καταγραφει στο σταθερο καθως λογω της φυσης της εργασιας μου καταγραφω συνεχεια τις κλησεις μου
Χωρίς να το έχω ψάξει/επιβεβαιώσει, νομίζω πως για να μπορείς να χρησιμοποιηθούν τέτοιες καταγραφές ως αποδεικτικά στοιχεία πρέπει να το γνωστοποιήσεις στον συνομιλητή πρώτα καθώς (νομίζω) είναι παράνομο να ηχογραφείς τον άλλον χωρίς να του το πεις.
Ας με διορθώσει κάποιος που τα γνωρίζει καλύτερα. Αν δεν ισχύει το παραπάνω θα χαρώ πολύ να ενεργοποιήσω από default το call recording στον asterisk μου :D
giannis17 έγραψε:όχι το email σου και το τηλέφωνο σου (εφόσον δεν είναι απόρρητο) δεν αποτελεί προσωπικό δεδομένο. Αυτά που θα ειπωθούν μέσω του email και του τηλεφώνου είναι προσωπικά δεδομένα. Αν θέλει ο οποιοσδήποτε να επικοινωνήσει μαζί σου, εφόσον δεν υπάρχουν νομικά περιοριστικά μέτρα, μπορεί να το κάνει. Η διαφήμιση είναι επικοινωνία. Το να σε παίρνουν κάθε μέρα από 3 εταιρίες για να σου πουλήσουν πακέτα τηλεφωνίας δεν διαφέρει από ένα spam email.
Το E-mail είναι προσωπικό δεδομένο. Μην τρελαθούμε τελείως!
ΔΕΝ μπορεί όποιος θέλει να επικοινωνήσει μαζί σου. Υπάρχει συγκεκριμένο νομοθεσία όπου δεν επιτρέπει ακριβώς αυτό που λες. Την προώθηση προϊόντων!
Η νομοθεσία είναι ξεκάθαρη ΦΕΚ 3471/2006 Άρθρο 11
Η χρησιμοποίηση αυτόματων συστημάτων κλήσης, ιδίως με χρήση συσκευών τηλεομοιοτυπίας (φαξ) ή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, και γενικότερα η πραγματοποίηση μη ζητηθεισών επικοινων ιών με οποιοδήποτε μέσο ηλεκτρονικής επικοινωνίας, [με ή] 9 χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση, για σκοπούς απευθείας εμπορικής προώθησης προϊόντων ή υπηρεσιών και για κάθε είδους διαφημιστικούς σκοπούς, επιτρέπεται μόνο αν ο συνδρομητής συγκατατεθεί εκ των προτέρων ρητώς
Φυσικά όλοι οι απατεώνες που στέλνουν spam ποτέ δεν αναφέρουν αυτόν τον νόμο αλλά έναν παλιότερο για να δείξουν ότι και καλά είναι νόμιμα τα spam του (όχι ΔΕΝ είναι - είναι παρερμήνευση του νόμου)

Συνήθως βάζουν αυτή την μπούρδα κάτω κάτω στο mail νομίζοντας ότι έτσι είναι καλυμένοι
Αυτό το μήνυμα πληροί τις προϋποθέσεις τής Ευρωπαϊκής νομοθεσίας περί μηνυμάτων προβολής.
Κάθε μήνυμα θα πρέπει να φέρει τα πλήρη στοιχεία τού αποστολέα ευκρινώς και θα πρέπει να δίνει στον δέκτη τη δυνατότητα διαγραφής
(Directiva 2002/31/CE του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Relative as A5-270/2001 τού Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου).
Ξεχνάνε φυσικά το 3471/2006 που φέρει μία υποχρέωση ακόμα. Να έχει δώσει ΡΗΤΑ την συγκατάθεση του ΠΡΩΤΑ ο παραλήπτης.
Τα υπόλοιπα είναι μπούρδες.

Το ότι το email κάποιου μπορεί να είναι δημοσιευμένο σε public forums κλπ δεν σημαίνει ότι ο κάθε απατεωνίσκος μπορεί να το χρησιμοποιεί.
Ο νόμος το λέει ξεκάθαρα πότε μπορεί κάποιος να σου στείλει διαφημιστικά email.

Η νομοθεσία υπάρχει, και ΔΕΝ μπορεί κανένας να σε παίρνει τηλέφωνο για να σου πουλήσουν πακέτα τηλεφωνίας ή να σου στέλνει spam.

Φισκιλή μην μασάς, σκίστους τα βάρδουλα!
Μηδενική ανοχή! Από το πρώτο spam!
Κρίμα που η ΑΠΔΠΧ δεν έχει αρκετό δυναμικό να κυνηγάει κάθε καταγγελία (ακόμα και για 1 spam!).

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 03 Νοέμ 2014 15:44

Cha0s έγραψε:
fiskilis έγραψε:φυσικα ολα εχουν καταγραφει στο σταθερο καθως λογω της φυσης της εργασιας μου καταγραφω συνεχεια τις κλησεις μου
Χωρίς να το έχω ψάξει/επιβεβαιώσει, νομίζω πως για να μπορείς να χρησιμοποιηθούν τέτοιες καταγραφές ως αποδεικτικά στοιχεία πρέπει να το γνωστοποιήσεις στον συνομιλητή πρώτα καθώς (νομίζω) είναι παράνομο να ηχογραφείς τον άλλον χωρίς να του το πεις.
Ας με διορθώσει κάποιος που τα γνωρίζει καλύτερα. Αν δεν ισχύει το παραπάνω θα χαρώ πολύ να ενεργοποιήσω από default το call recording στον asterisk μου :D......................
Γράφονται/αναφέρονται εδώ: ΦΕΚ 3471/2006 Άρθρο 4 /απόρρητο.
Cha0s έγραψε:..............................Φισκιλή μην μασάς, σκίστους τα βάρδουλα!
Μηδενική ανοχή! Από το πρώτο spam!
Κρίμα που η ΑΠΔΠΧ δεν έχει αρκετό δυναμικό να κυνηγάει κάθε καταγγελία (ακόμα και για 1 spam!).
Τώρα τι καταλαβαίνεις κι εσύ.......????? Τρώγεσαι να σε ρίξω στα νύχια του Παντογνώστη TVmiros και του Δελαπόρτα, να σε συγυρίσουν? Ε?! Πώς την είδες -και καλά- τη δουλειά!???
Άει μορφώσου πρώτα, και μετά πες και άποψη! :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
Άντε! .....Και καλά 'SysAdmin', και πρέπει να 'ψαρώσουμε'!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σοβαρά τώρα.... Προφανώς ο Φισκιλής είχε υπ'όψιν κάποια Νομικά ερείσματα, και 'χτυπούσε/χτυπάει' αλύπητα (κι εγώ μαζί του). Διαφορετικά -απλώς- οι όποιοι αντίδικοι θα τον είχαν 'σκίσει' στα Δικαστήρια, από την πολλή-αρχή, και θα είχε γίνει κι αυτός ένα καλό κουταβάκι.
Επίσης -προφανώς- ένας από τους όποιους αντίδικους, ο οποίος -τελείως νόμιμα- βρήκε κακό μπελά, πέφτοντας πάνω στον Φισκιλή, ήταν και ο TVmiros.

Κι από 'μένα... Βάρα τους Φισκιλή, χωρίς κανένα έλεος!!!!!.... Μήπως και κάποιοι από αυτούς βάλουν λίγο μυαλό! (Ποιός ξέρει?....)
Κάτι σαν τον Οβελίξ.... Μάζευε κράνη λεγεωνάριων!!!!! :D

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 03 Νοέμ 2014 16:17

Ουπς! Σωστά! Δεν διάβασα όλο το ΦΕΚ, μόνο το άρθρο 11 :oops: :hammer:

Οπότε η καταγραφή χωρίς την ενημέρωση και την αποδοχή και από τους δύο πιο πριν, δεν επιτρέπεται αν το διάβασα σωστά.

Αυτό άραγε σημαίνει ότι όταν καλούμε πχ το support του κάθε ISP που σου λένε στο αυτοματοποιημένο μήνυμα στην αναμονή ότι η κλήση ηχογραφείται, έχουμε το δικαίωμα να αρνηθούμε την ηχογράφηση; Μιας και δεν σε ρωτάνε, απλά σε ηχογραφούν και στο λένε.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 03 Νοέμ 2014 16:27

Έχει κανείς τα ΦΕΚ Α 82/2012 & Α 22/21.2.2011;

Απότι βλέπω στις σημειώσεις έχουν γίνει τροποποιήσεις.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης