Ερωτευμένος με την Ζωή!

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ερωτευμένος με την Ζωή!

Δημοσίευση από DGeorge » 26 Μαρ 2014 12:00

Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτή την εμπειρία μου!
Πώς από τον Τάρταρο, βρέθηκα στον Ουρανό, πάνω από τα σύννεφα...

Αδέλφια και Φίλοι μου καλοί:
Πριν από ~2 εβδομάδες περνούσα από μιά καταθλιπτική κατάσταση, όπου 'ξεσκαρτάρησα' πολλή 'σαβούρα' από άποψη φιλιών (της πλάκας).
Το κακό ήταν, ότι πάνω στη χάλια ψυχολογία, 'παίρνω σβάρνα' και μιά ΦΙΛΙΑ 16 Χρόνων (συνεχόμενων) με μιά κοπελιά (σχεδόν αδελφή μου -πλέον).
Όπως όλοι καταλαβαίνετε-αισθάνεστε, μία Φιλία όταν περνάει (και επιβιώνει ακμαιότατη) από τη δεκαετία, αρχίζει και γίνεται Σχέση Ζωής!!! ...Είτε οι Φίλοι είναι ομόφυλοι, είτε ετερόφυλοι, γνωρίζουν πλέον σχεδόν τα πάντα ο ένας για τον άλλο!!
Αρκετές από τις φιλίες-'σαβούρα' χάρηκαν για το γεγονός τέτοιου 'Τέλους' μιάς 'Τέτοιας ΦΙΛΙΑΣ'. ...Αντίθετα βέβαια, άλλες -σοβαρές Φιλίες- έσπευσαν να αμβλύνουν εντυπώσεις, ενθαρρύνοντάς με, με εντυπωσιακή Θέρμη, στην επίλυση της όποιας παρεξήγησης προκειμένου να διασωθεί μια τόσο σπάνια σχέση!
Πράγματι!... Ο καυγάς-χωρισμός 'κράτησε' λιγότερο από 36 ώρες!!
Επαναλαμβάνω ότι Κύριος υπεύθυνος ήμουν Εγώ κι η χάλια ψυχολογία μου!!!
Φυσικά από Φίλο/Φίλη 16 ετών, δεν ΠΡΕΠΕΙ κάποιος να έχει πρόβλημα να ζητήσει Συγγνώμη!, ή ο,τιδήποτε άλλο ίσως χρειαζόταν!!!
Ο Αληθινός Φίλος ούτε μειώνει (αντίθετα ξέρει να Συγχωρεί πολύ εύκολα), ούτε σβήνει/διαγράφει συναισθήματα τόσων χρόνων! Μου ήταν αρκετά~πολύ εύκολο να 'ρίξω τον εγωισμό μου' και να ζητήσω Συγγνώμη από τη ΦΙΛΗ μου!
Σε χρόνο ελάχιστο συναντηθήκαμε για καφέ, όπου λύθηκαν οι όποιες παρεξηγήσεις σε χρόνους επίσης αστραπιαίους.
Αδέλφια μου, φίλοι μου, η ΦΙΛΙΑ μου αυτή άντεξε σε πολλών Ρίχτερ δοκιμασία!... Και έμεινε όρθια στα πόδια της!

Από την επόμενη -κιόλας- ημέρα διάσωσης αυτής της σχέσης, η Ζωή μου, μού φαίνεται -μα πάρα πολύ ομορφότερη!!! ...Σε βαθμό να την ερωτευτώ (τη Ζωή μου) :P , και να 'τρελλαίνω' κόσμο γύρω μου! Λίγο, βέβαια, και η συνδρομή της Άνοιξης με τις όποιες καταπληκτικές ευωδιές των λουλουδιών της, κι ήρθε κι έδεσε η κομπόστα. :P

Έτσι, σας αφιερώνω αυτό το τραγούδι video-clip, που συμπτωματικά βρέθηκε μπροστά μου... Κάτι σαν 'Συμπαντική Συνομωσία' :lol:
Μου άρεσαν -με άγγιξαν- πρώτα η μουσική, αλλά και, φυσικά μετά, τα λόγια (οι στίχοι) του.
Όλο δικό σας!
Chris Rea - Looking For The Summer (with Lyrics)

Φυσικά υπάρχει κι ένα δεύτερο τραγούδι, καθαρόαιμο παιδί της ψυχής και της φωνάρας του Ronnie James Dio.
Είναι το:
Dio - All The Fools Sailed Away (with lyrics)
Το Video-clip μπορεί να είναι λίγο 'περίεργο' σε σκηνές-εικόνες... Ας μην ξεχνάμε ότι ο 'συγχωρεμένος' ήταν ο ιδρυτής της Heavy Metal μουσικής, και από τα ιδρυτικά μέλη του συγκροτήματος των Black Sabbath... Οπότε οι περίεργες σκηνές ή/και εικόνες είναι απόλυτα συμβατές! :)
Ωστόσο τα λόγια (στίχοι) δείχνουν -όπως και ήταν- πολύ καλλιεργημένο και ρομαντικό άτομο!

Φίλοι μου καλοί... Χαλαρώστε! Πέστε πίσω στην καρέκλα του PC σας! Μεγιστοποιήστε την οθόνη για τα videoclips και αφήστε τη μαγεία ήχων και εικόνων να σας διαπεράσει!
Με όλη μου την Ψυχή......... Χαλάλι σας!!!!!!! και Στην υγειά σας!!!!!

Apostolis_38

Ερωτευμένος με την Ζωή!

Δημοσίευση από Apostolis_38 » 26 Μαρ 2014 14:54

Αντε, πάρε κι άλλο ένα τραγούδι για τη φιλία να μερακλώσεις:
http://www.youtube.com/watch?v=hQo1HIcSVtg

Υ.Γ. Ρε συ, όχι και ιδρυτικό στέλεχος ο Dio.
Θα πέσει Ozzy να μας κάψει...

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ερωτευμένος με την Ζωή!

Δημοσίευση από DGeorge » 26 Μαρ 2014 15:40

Apostolis_38 έγραψε:.....Υ.Γ. Ρε συ, όχι και ιδρυτικό στέλεχος ο Dio.
Θα πέσει Ozzy να μας κάψει...
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: SORRY!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Thin Lizzy.... WOW! Πού τους θυμήθηκες ρε τέρας;;; :D :D
Πολύ ωραίο/καλό!! Να'σαι καλά! :pint: :pint:

Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

Ερωτευμένος με την Ζωή!

Δημοσίευση από cpulse » 27 Μαρ 2014 01:07

Με την Ζωή τσακώσου όσες φορές θέλεις. Είναι όμορφη λένε, τα χει με άλλο λένε, αλλά όλοι έχουν απο μια :)

Με Ελπίδα μη τσακωθείς ποτέ, γίνεται κακιά πεθερά.

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Ερωτευμένος με την Ζωή!

Δημοσίευση από alou » 27 Μαρ 2014 07:44

cpulse έγραψε:Με την Ζωή τσακώσου όσες φορές θέλεις. Είναι όμορφη λένε, τα χει με άλλο λένε, αλλά όλοι έχουν απο μια :)

Με Ελπίδα μη τσακωθείς ποτέ, γίνεται κακιά πεθερά.
Και είναι το χειρότερο πράγμα να έχεις πεθερά Ελπίδα... πεθαίνει τελευταία.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ερωτευμένος με την Ζωή!

Δημοσίευση από DGeorge » 27 Μαρ 2014 12:46

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Είσαστε ανυπόφοροι!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πονέσαν τα παΐδια μου από τα γέλια!
Τις περίμενα τέτοιες αντιδράσεις....
Νά' σαστε όλοι -μα όλοι καλά!!! :pint: :pint: :pint: :pint: :pint: :pint:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ερωτευμένος με την Ζωή!

Δημοσίευση από DGeorge » 05 Απρ 2014 22:36

Ορίστε ρε ανυπόφοροι!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Πώς με καταλαβαίνει το 'Πατριωτάκι' από τα ξένα:
Love for Life
Και ΤΙ 'Πατριωτάκι'! Τι χέρι!; Τι πέννα!; Τι πεντάγραμμα είναι αυτά!!!!;;;;;;;;;
Από την Ψυχή και το Θείο Χάρισμα του Γιάννη Χρυσομάλλη, το χαρίζω σε μία υπερευαίσθητη και πάρα πολύ όμορφη παρέα!!!!!!!!!!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης