Διαχείριση Ιεραρχίας Χρηστών (User Levels)

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 30 Σεπ 2013 20:58

Εγώ είμαι σχετικά νέος εδώ, αλλά φαντάζομαι πόσες φορές θα σας το έχει "τρίψει στη μούρη" στους υπόλοιπους...

"Έχω και CMS, πάμε μια βόλτα;;;;" :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 21:02

Khronos μπαίνεις πολύ προσωπικά στον kor χωρίς λόγο για εμένα (ποιο σημαντικό ζήτημα είναι αν τα domains των πελατών μας ανήκουν σε αυτούς και όχι σε εμάς). Σε φόρουμ όπως είπες είμαστε για να ρωτάμε και να απαντάμε … είμαστε και για ένα ακόμα λόγο … μήπως από την κουβέντα πάρουμε κάτι καινούργιο και γεννήσουμε κάτι τελείως καινούργιο … Ο kor δεν χρειάζεται την υποστήριξή μου και δεν την έχει, αλλά την κατηγορία «καβάλησες το καλάμι» την παίρνω προσωπικά … αν το καβάλαγα εδώ θα ήμουν να μοιράζω δωρεάν ιδέες ; ..

geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 30 Σεπ 2013 21:06

Ποιος μοιράζει δωρεάν ιδέες;

Και τώρα που το σκέφτομαι, από πότε οι ιδέες χωρίζονται σε "δωρεάν""και "επί πληρωμή";

Άβαταρ μέλους
Khronos

Δημοσίευση από Khronos » 30 Σεπ 2013 21:09

@jpk
Ίσα ίσα αν ψάξεις posts μου θα δείς οτι έχω αναφέρει ότι εκτιμώ τον korgr και για τις γνώσεις του αλλά και για τα πράγματα που έχει καταφέρει.

Γι'αυτό και μπήκα στον κόπο και έγραψα τα παραπάνω posts. Αλλιώς δεν υπηρχε περίπτωση να ασχοληθώ. Απλά σε μένα φάνηκε έντονα αυτή η αλλαγή.

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 21:10

geomaga poses idees den sou edwsa dwrean apo tis apantiseis mou ? ... oreksh exeis na diabaseis ... an diabases ksereis .. toso apla ... sou dinw gnwsh dwrean akopa kai xwris na peraseis stadia pou perasa gia na thn apoktisw .. giati to kanw ayto ? .. eimai ma__kas ? ... mporei .. alla oxi gia ayto . To kanw giati einai koinotita kai egw kati tha dwsw kai kati tha parw san problimatismo ... eimai edw 3 xronia kai kati mono arnitika exw parei ... pou omws exoun ginei thetika ... px otan o kor me prokalese na tou dwsw kodika me indexed list model pou na nika ola ta alla se apodosh .. toso apla ... den tha to ekana monos mou den tha to xreiazomoun na kserw ... h na psaxtw px kai na apodextw to jQuery ..

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 21:15

Όταν θα πάρει παγκόσμια βραβεία για το framework του να του την πεις. Κάποιοι έχουμε πάρει αλλά δεν το κάνουμε και ζήτημα .. Το παιδί (….?) κάνει την δουλειά του … παράγει .. και αυτό και μόνο πρέπει ένα μπράβο από όλους .. και όχι μόνο παράγει μοιράζει το παραγόμενο με όλους … ( είναι χάλια το παραγόμενο δεν είναι άλλης τάξης κουβέντα) … πάντως παράγει … δεν μπορώ να πω «ΚΑΒΑΛΗΣΕΣ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ» σε κάποιον που παράγει …

Άβαταρ μέλους
Khronos

Δημοσίευση από Khronos » 30 Σεπ 2013 21:17

Η έκφραση σε πειράζει? Αν έλεγα τη λέξη υπερόπτης θα το έπαιρνες καλύτερα? Anyway...

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 21:22

Το από πότε οι ιδέες χωρίζονται σε δωρεάν και επί πληρωμή είναι πολύ ενδιαφέρων ο τόμος του Hobsmaum για την εποχή της γέννησης της ιστορίας. Δεν έχω κανένα άλλο λόγο να σας προσφέρω τόσες πληροφορίες που αλλιώς θα χτυπιόσασταν για να τις βρείτε άλλο από το γεγονός από το ότι νιώθω ότι είμαι μέλος αυτής της κοινότητας … Από πάντα οι ιδέες υπόκεινται σε ιδιοκτησία τα λέμε και πνευματικά δικαιώματα δε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jpk την 30 Σεπ 2013 21:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 30 Σεπ 2013 21:22

jpk έγραψε:geomaga poses idees den sou edwsa dwrean apo tis apantiseis mou ?
Προσωπικά σε μένα, καμία ακόμα. Δεν το λέω για κακό, απλά δεν έτυχε.
Αλλά γιατί συνεχίζεις να τις διαχωρίζεις; Υπάρχουν ιδέες "δωρεάν" και "επί πληρωμή";
jpk έγραψε:... oreksh exeis na diabaseis ... an diabases ksereis .. toso apla ... sou dinw gnwsh dwrean akopa kai xwris na peraseis stadia pou perasa gia na thn apoktisw .. giati to kanw ayto ? .. eimai ma__kas ? ... mporei .. alla oxi gia ayto . To kanw giati einai koinotita kai egw kati tha dwsw kai kati tha parw san problimatismo ... eimai edw 3 xronia kai kati mono arnitika exw parei ... pou omws exoun ginei thetika ... px otan o kor me prokalese na tou dwsw kodika me indexed list model pou na nika ola ta alla se apodosh .. toso apla ... den tha to ekana monos mou den tha to xreiazomoun na kserw ... h na psaxtw px kai na apodextw to jQuery ..
Εντάξει. Με λίγα λόγια, είσαι εδώ για παρόμοιους λόγους με αυτούς που είμαστε όλοι: Τη μάθηση, τη συζήτηση, ίσως τη συνεργασία, το μοίρασμα, τέλος πάντων για ότι πιο οικοδομητικό μπορείς να αποκομίσεις.

Όμως, κατηγορήθηκες ποτέ για όλα αυτά; Ανέχτηκες ποτέ να σε κρίνουν επειδή ήθελες να βοηθήσεις (δηλ. ήσουν από την πλευρά της απάντησης); Επειδή ήθελες να ρωτήσεις (ήσουν από την πλευρά της αναζήτησης);
Σε αντιμετώπισαν με υφάκι "κοίτα το έργο ΜΟΥ και βγάλε το σκασμό";

Αν σου τα κάνανε όλα αυτά, δεν θα μιλούσες και σύ για καλάμια;

Και λίγα λέει ο Khronos. Άιντε πια με τους καλικάντζαρους!

nbc
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nbc » 30 Σεπ 2013 21:25

Η ουσία είναι πως το πρόβλημα του Antonis78 είναι πολύ απλό και λύνεται με 1 πίνακα για τους πρακτικούς, και 2 για τους πιουρίστες.

Για κάποιον όμως λόγο, οδηγήθηκε σε ένα - ας το πω ευγενικά - επίπονο schema με 10 πίνακες!

Δεν μπορώ παρά να συμμεριστώ την άποψη του korgr...

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 21:28

geomaga kai esy kai o khronos exete ferthei paraloga .. na paw pisw kai na brw periptwsei ? ... sto katw katw ths grafhs den einai ligo eleythero pou sizitame ? ... Den grafw px pote pooios mou epitethike gia ta eShops pou den eixe ftiaksei tote oute ena kai meta akoulouthise oti eipa kata gramma .. DEN GRAFW kai den exw kai logo na grafw ..Αν είναι να κάνουμε κουβέντα για τον KOR δεν είναι ότι την είδε ( me ti na thn dei more ... ) αλλά για άλλα ... παρόλα αυτά να μην ξεχνάμε ότι και το ερασιτεχνικό του πόνιμα το έδωσε δωρεάν σε όλους και επιδεχόμενο κρίσεων ..

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 21:32

να thimithw to indexed list model pou meta apo ligo to eida na to proteinei o kor kai oxi mono atexna me arrays kai oxi me objects ? ο Kor δίνει κώδικα όπως και εγώ .. δώστε και εσείς και το συζητάτε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jpk την 30 Σεπ 2013 21:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Khronos

Δημοσίευση από Khronos » 30 Σεπ 2013 21:32

Καταρχήν δεν πιστεύω να θεωρεί ο korgr το έργο του ερασιτεχνικό. Και αν το πιστεύεις εσύ, μάλλον εσύ τον προσβάλλεις!

Πού φέρθηκα παράλογα? Μια παρατήρηση έκανα, τίποτ'άλλο.

geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 30 Σεπ 2013 21:32

nbc έγραψε:Η ουσία είναι πως το πρόβλημα του Antonis78 είναι πολύ απλό και λύνεται με 1 πίνακα για τους πρακτικούς, και 2 για τους πιουρίστες.

Για κάποιον όμως λόγο, οδηγήθηκε σε ένα - ας το πω ευγενικά - επίπονο schema με 10 πίνακες!

Δεν μπορώ παρά να συμμεριστώ την άποψη του korgr...
Μπορείς αν θέλεις να το πεις και λιγότερο ευγενικά, δεν θα παρεξηγήσω, ειδικά αν έχεις δίκιο.

Για να αποδειχθεί όμως το τελευταίο, θα πρέπει να μας το αναλύσεις λίγο. Να δείξεις ότι κατάλαβες τι ρωτήθηκε (τις απαιτήσεις) και να αποδείξεις ότι η δική σου εκδοχή είναι ...λιγότερο επίπονη.

Αλλιώς, ακούγεσαι σαν να ανακοινώνεις απλά ένα "μανιφέστο συμμαχίας".

Λοιπόν; Ακούμε!

geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 30 Σεπ 2013 21:33

Khronos έγραψε:Καταρχήν δεν πιστεύω να θεωρεί ο korgr το έργο του ερασιτεχνικό. Και αν το πιστεύεις εσύ, μάλλον εσύ τον προσβάλλεις!

Πού φέρθηκα παράλογα? Μια παρατήρηση έκανα, τίποτ'άλλο.
Ναι κι εγώ την ίδια απορία έχω για μένα.

JPK??? :hammer:

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης