Προβλημα με πληρωμές ;

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
cpleader

Προβλημα με πληρωμές ;

Δημοσίευση από cpleader » 12 Αύγ 2013 14:19

Καλησπέρα η τελευταία φορά που πληρώθηκα απο την clickbanner ήταν στις 12/4/ 2013 για τις επιβεβαιωμένες μου προμήθειες μέχρι τις 31/3

απο 1/4 εως 30/4 είχα επιβεβαιωμένες προμήθειες 263.84EUR
απο 1/4 εως 31/5 είχα επιβεβαιωμένες προμήθειες 380.64EUR
απο 1/4 εως 30/6 είχα επιβεβαιωμένες προμήθειες 413.64EUR
απο 1/4 εως 31/7 είχα επιβεβαιωμένες προμήθειες 417.24EUR

πέρασε και αυτή η δευτερη εβδομάδα του αυγούστου η λεγόμενη εβδομάδα πληρωμών αλλά πάλι δεν πληρώθηκα για το ποσο των 417.24 το οποίο αναγράφεται στην καρτέλα πληρωμων ως "προμηθειες που έχετε δημιουργήσει απο προηγούμενους μήνες και δεν έχετε πληρωθεί ακόμα"!

σε μαιλ που έστειλα στην εταιρεία δεν μου απαντήσαν συγκεκριμένα παρα μου επαναδιατύπωσαν τη γενικη θεωρία των πληρωμών!..."Καλησπέρα σας,

Οι πληρωμές πραγματοποιούνται την 2η & 4η εβδομάδα του μήνα.

Αυτό σημαίνει ότι οι επόμενες πληρωμές θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα στις 5/8 και θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή στις 9/8, και θα αφορούν προμήθειες που θα έχουν κερδίσει οι affiliate μέχρι και 31/7.

Στην διάθεσή σας"

Αλλη μια εβδομάδα πληρωμών πέρασε χωρις να πληρωθώ οπότε είπα να πάρω τηλ. στην εταιρεια την παρασκευη μου ζητήσαν κινητο τηλ προφανως για να εξετάσουν το θεμα και να με παρουν ,αλλα δε με πηραν!
Ξαναπήρα τηλ σημερα τους ανεφερα το θέμα ,πάλι μου ζητήσαν τηλ να εξετάσουν το θεμα και να με καλέσουν ,αλλα πάλι τίποτα!

αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο θέμα με την εταιρεία ,ξέρετε αν πληρωνουν κανονικά?
μηπως δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά στη διαδικασία πληρωμών?

ΥΓ.θα έβαζα αυτό το θέμα στην υποκατηγορία "clickbanner" αλλα σκοπός μου δεν ειναι να πάρω απάντηση απο την εταιρεία μέσω ενός δημόσιου forum(άλλωστε εχω επικοινωνησει μαζι τους και τηλεφωνικά)

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα με πληρωμές ;

Δημοσίευση από fiskilis » 12 Αύγ 2013 20:30

το πιθανοτερο να κατεβασαν ρολα και να ετοιμαζονται να την κανουν λεω εγω ....

εχω στειλει μηνυμα με τεχνικο προβλημα που αντιμετωπιζω αλλα κανεις δεν φιλοτιμηθηκε να πει εστω ενα το .. ψαχνουμε

τελευταια αναρτηση τους εδω απο 3/6

οποτε βγαλε συμπερασμα

καθε απαντηση δεκτη!!!!!

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα με πληρωμές ;

Δημοσίευση από Spyrostagas » 13 Αύγ 2013 04:35

Εμένα με πλήρωσαν κανονικά πριν 15 μέρες περίπου.
Δυστυχώς το support - τεχνικο τμήμα τους πάσχει και δεν θυμίζει σε καμία σχέση το ξεκίνημα το affiliate δίκτυου τους. Για διάφορα θέματα τεχνικά και μη, χρειάστηκε να καλέσω δεκάδες τηλέφωνα σε σταθερά και κινητά τους για να βρω άκρη...
Αλλά πάντως πληρώνουν κανονικά ως τώρα.
Βέβαια εγώ πήρα μικρό ποσό, όχι μεγάλα σαν τον cpleader.
Καλή εβδομάδα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ClickBanner
Επικοινωνία:

Προβλημα με πληρωμές ;

Δημοσίευση από ClickBanner » 13 Αύγ 2013 19:53

Αγαπητοί μας συνεργάτες,

Καταρχάς σας ευχαριστούμε που θέλετε και επιζητάτε το υψηλό επίπεδο υποστήριξης που σας προσφέρουμε από την 1η μέρα λειτουργίας του δικτύου.

Σε ό,τι αφορά τις πληρωμές, συνεχίζουν και γίνονται κανονικά όπως πάντα την 2η και 4η εβδομάδα του μήνα. Έτσι και αυτόν τον μήνα, έγιναν την προηγούμενη εβδομάδα και θα ξαναγίνουν την τελευταία, δηλαδή από 26 μέχρι 30 Αυγούστου.

Σχετικά με την παρουσία μας εδώ, μπορείτε να ενημερώνεστε μέσω του site στην περιοχή των νέων, μέσω των αναλυτικών newsletter που σας στέλνουμε αλλά και μέσω της κοινότητας στο Facebook & στο Twitter.

Αφήστε όμως την ομάδα του ClickBanner να ξεκουραστεί αυτήν την εβδομάδα του Δεκαπενταύγουστου για να επιστρέψει δριμύτερη, γιατί έρχεται ένας πολύ δυνατός χειμώνας για το Affiliate Marketing και το ClickBanner!

Οπότε προτείνουμε να ξεκουραστείτε και να χαλαρώσετε και εσείς, για να είστε έτοιμοι για όλα τα καινούρια εργαλεία και τις καμπάνιες που έχουμε ετοιμάσει αποκλειστικά για τους συνεργάτες μας!

Καλή συνέχεια από όλη την ομάδα του ClickBanner!

Υ.Γ 1. Spyrostagas, σε παρακαλούμε να είσαι συγκεκριμένος όταν αναφέρεσε στα τηλέφωνα, γιατί έχουμε μόνο ένα σταθερό τηλέφωνο (όχι πολλά) και δεν μας έχεις καλέσει σε κάποιο κινητό. Πάντως τα email που μας έστειλες στις 14, 23, 26 Ιουλίου έχουν απαντηθεί κανονικά.
2. Cpleader αν θέλετε στείλτε μας στο support @ clickbanner.gr το CD σας να ελέγξουμε ακριβώς που σε τί κατάσταση είναι το αίτημά σας.

cpleader

Προβλημα με πληρωμές ;

Δημοσίευση από cpleader » 30 Αύγ 2013 20:49

άλλη μια λεγόμενη εβδομάδα πληρωμών πέρασε και όπως το περίμενα δεν πληρώθηκα!

"θα ενημερώσουμε τα λογιστήριο να πληρωθείτε αυτη την εβδομάδα" (από τηλ επικοινωνία)

αυτό το CD μου το έχω στείλει στην clickbanner με όλους τους δυνατούς τρόπους και όλο εξετάζουν το αίτημα!

Εσείς πληρώνεστε κανονικά από αυτην την εταιρεία ;

ΥΓ. Από σήμερα σταματάω άμεσα την προώθηση των διαφημιζόμενων που συνεργάζονται με την εν λόγω εταιρεία

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα με πληρωμές ;

Δημοσίευση από Spyrostagas » 31 Αύγ 2013 18:39

Επειδή πάντα μιλάω επώνυμα και χωρίς να έχω πρόβλημα να μιλάω χύμα...
Λοπόν έχω μάθει ότι σε δύο πολύ καλούς μου συνεργάτες εδώ και κανένα 3μηνο χρωστάνε κάποια χρήματα, και υπάρχουν τυπικές απαντήσεις που ελάμβαναν όπως αυτές που λάμβανε ο φίλος cpleader.
Τώρα @clickbanner
Καταρχήν εγώ ευτυχώς μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα στις πληρωμές, το λέω ξεκάθαρα, πληρώνομουν σχετικά στο διάστημα που λέει το δίκτυο.
Τώρα σε 10 email μου στέλνω συνήθως τα μισά απαντάτε, αλλά οκ δεν πειράζει, ίσως λαμβάνετε τόσα email και τρέχετε λόγω του χειμώνα και των νέων campaigns οπότε ίσως για αυτό σας δικαιολογώ.
Ναι έχετε ένα τηλέφωνο αλλά δυστυχώς όταν σας πετύχουμε στο τηλέφωνο, συνήθως μας λέτε να αφήσουμε ένα κινητό ή σταθερό και θα μας καλέσουν, αλλά ποτέ δεν ελάμβανα τηλέφωνημα. Το ότι δεν έχω καλέσει σε κινητό μην το ορκίζεστε. Δύο φορές που υπήρχε πρόβλημα, χρειάστηκε και κάλεσα.
Πάντως εγώ αν ήμουν στην θέση του cpleader αν δεν το έχει κάνει ήδη, αν έβλεπα ότι έλεγα και ζήταγα τα λεφτά μου και μίλαγα σε άδειο τοίχο, θα σταμάταγα την προώθηση, θα ενημερώνα τους διαφημιζόμενους που προωθούσα ώστε να ξέρουν ότι τους σταματάω λόγω χρωστούμενων και όχι επειδή είμαι δυσαρεστημένος με τα προιόντα τους...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα με πληρωμές ;

Δημοσίευση από fiskilis » 31 Αύγ 2013 20:24

παλι καλα να λες που εχεις παρει εστω και απαντηση σε ενα απο τα δυο ερωτηματα σου.

εμενα για καπιο λογο με εχουν γειωμενο κανονικα με ενα μηνυμα που εστειλα εδω και πολυ καιρο απο την φορμα επικοινωνιας τους

Άβαταρ μέλους
ClickBanner
Επικοινωνία:

Προβλημα με πληρωμές ;

Δημοσίευση από ClickBanner » 04 Σεπ 2013 12:53

Καλησπέρα σε όλους,

@cpleader, για να μην έχεις πληρωθεί, σημαίνει είτε ότι δεν έχεις φτάσει το όριο των 50 Ευρώ, είτε δεν έχεις δηλώσει τον επιθυμητό τρόπο πληρωμής είτε ότι οι προμήθειές σου δεν έχουν εγκριθεί από τους διαφημιζόμενους. Αλλά αν δεν μας στείλεις email με το CD σου δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε εδώ συγκεκριμένα, οπότε περιμένουμε το email σου.

@Spyrostagas, δεν υπάρχουν τυπικές απαντήσεις. Υπάρχουν συγκεκριμένες περιπτώσεις. Επειδή δεν γνωρίζουμε σε ποιούς και σε τί αναφέρεσε, δεν μπορούμε να γενικολογούμε. Αν δεν έχουν πληρωθεί, υπάρχει λόγος και πιθανότατα σχετίζεται με την δραστηριότητά τους και το traffic που έχουν φέρει.

@fiskilis, το τελευταίο μήνυμα που μας έχεις στείλει ήταν στις 9 Απριλίου και έχει απαντηθεί εάν εννοείς αυτό. Από τότε δεν έχουμε λάβει κάτι άλλο από εσένα.

Με αφορμή το μήνυμα αυτό, σας δίνουμε μια "αποκλειστική" πληροφορία.. Σε λίγες μέρες ετοιμαστείτε, γιατί ο Σεπτέμβριος επιφυλλάσει "πολλές εκπλήξεις με αέρα ανανέωσης" για το ClickBanner και εσάς τους συνεργάτες μας που θα σας αρέσουν! ;-)

Καλό και δημιουργικό φθινόπωρο να έχουμε!

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα με πληρωμές ;

Δημοσίευση από cyberfreak » 04 Σεπ 2013 14:00

οντως εγιναν πληρωμες :D

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα με πληρωμές ;

Δημοσίευση από fiskilis » 04 Σεπ 2013 14:13

ClickBanner έγραψε: @fiskilis, το τελευταίο μήνυμα που μας έχεις στείλει ήταν στις 9 Απριλίου και έχει απαντηθεί εάν εννοείς αυτό. Από τότε δεν έχουμε λάβει κάτι άλλο από εσένα.
εστειλα μηνυμα και πιστευω να λαβω απαντηση

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες