Ιδιες καμπανιες σε διαφορετικο λογαριασμο Adwords ειναι σωστο;

Τρόποι για να διαφημίσουμε προϊόντα, υπηρεσίες και ιστοσελίδες μέσα στο διαδίκτυο (AdWords, κτλ).

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ideal

Δημοσίευση από ideal » 07 Αύγ 2013 12:27

Καλημερα καλο μηνα και χρονια πολλα!
Συνεργαζομαι με 2 επιχειρησεις οι οποιες προσφερουν ακριβως την ιδια υπηρεσια. Μεσα λοιπον στο Adwords εχω κανει σε ενα λογαριασμο καποιες καμπανιες για την 1η επιχειρηση οι οποιες πανε αρκετα καλα.
Αν αντεγραφα τις καμπανιες (διαφημισεις, ρυθμισεις, λεξεις/φρασεις κλειδια) αυτου του λογαριασμου της επιχειρησης σε ενα νεο λογαριασμο για τη 2η επιχειρηση:
1) Θα ηταν λαθος πιστευετε;
2) Θα ειχε καποιο προβλημα με την υπηρεσια;
3) Σας εχει τυχει;
Εχω ενα δισταγμο πριν ξεκινησω. Ευχαριστω.
Δεν μπορούμε να λύσουμε τα προβλήματά μας χρησιμοποιώντας τον ίδιο τρόπο σκέψης που χρησιμοποιήσαμε όταν τα δημιουργήσαμε. -Α. Einstein

Rent a Car

kallbron

Δημοσίευση από kallbron » 08 Αύγ 2013 10:10

Καλημέρα! Επίσης, να είσαι καλά!
Γνώμη μου είναι να τις αντιγράψεις αλλά να κάνεις και κάποιες μικροαλλαγές. Για παράδειγμα, μπορείς να τροποποιήσεις λίγο τις διαφημίσεις αλλά το νόημα να παραμείνει το ίδιο, ή να προσθέσεις/αφαιρέσεις ορισμένες λέξεις κλειδιά. Έτσι αν υπάρχει μια περίπτωση να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα, θα το αποφύγεις γιατί δεν θα φαίνονται εντελώς ίδιες οι καμπάνιες!

Άβαταρ μέλους
ideal

Δημοσίευση από ideal » 08 Αύγ 2013 12:39

kallbron έγραψε:Καλημέρα! Επίσης, να είσαι καλά!
Γνώμη μου είναι να τις αντιγράψεις αλλά να κάνεις και κάποιες μικροαλλαγές. Για παράδειγμα, μπορείς να τροποποιήσεις λίγο τις διαφημίσεις αλλά το νόημα να παραμείνει το ίδιο, ή να προσθέσεις/αφαιρέσεις ορισμένες λέξεις κλειδιά. Έτσι αν υπάρχει μια περίπτωση να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα, θα το αποφύγεις γιατί δεν θα φαίνονται εντελώς ίδιες οι καμπάνιες!
Καλημερα. Σε ευχαριστω. Αυτο σκεφτομουν να παραλλαξω λιγο τις διαφημισεις αλλα σκεφτομαι μηπως επειδη θελω να εχω πανομοιοτυπες ρυθμισεις αν θα υπαρξει προβλημα.
Δε βλεπω κοσμο να απανταει και μαλλον θα το ρισκαρω...
Και παλι ευχαριστω!
Δεν μπορούμε να λύσουμε τα προβλήματά μας χρησιμοποιώντας τον ίδιο τρόπο σκέψης που χρησιμοποιήσαμε όταν τα δημιουργήσαμε. -Α. Einstein

Rent a Car

nikos koulax

Δημοσίευση από nikos koulax » 23 Ιαν 2014 23:24

Εγώ θα σου πρότεινα να μιλήσεις με την βοήθεια του Adwords αποφεύγοντας έτσι ένα πιθανών suspend στους λογαριασμούς αυτούς.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίζοντας προϊόντα (AdWords, κτλ)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης