Δεν βρίσκει το youtube το video μου

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
pitmar

Δημοσίευση από pitmar » 29 Ιούλ 2013 14:07

Καλησπέρα σας. Πιθανόν, να είναι κάτι απλό αλλά δεν ξέρω την λύση. Έχω ανεβάσει στο youtube πάνω από έναν μήνα, κάποια βιντεάκια. Όταν πληκτρολογώ τα tags που έχω βάλει στην αναζήτηση δεν μου βγάζει αποτέλεσμα. Η απάντηση είναι "No video results for...." Που σημαίνει πως το δικό μου video δεν θα φανεί ποτέ σε κανέναν γιατί απλά τις χαρακτηριστικότερες λέξεις και να πληκτρολογήσει κανείς, δεν το εμφανίζει. Μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να το διορθώσω αυτό;
Ευχαριστώ πολύ.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 29 Ιούλ 2013 19:17

Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το youtube, αλλά μήπως τα video που ανέβασες δεν τα έχεις ορίσει ως public γιαυτό δεν τα βγάζει πουθενά;

platongr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από platongr » 29 Ιούλ 2013 20:34

Πες μας κάποια από τα βιντεάκια να δούμε...

pitmar

Δημοσίευση από pitmar » 31 Ιούλ 2013 12:20

Cha0s έγραψε:Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το youtube, αλλά μήπως τα video που ανέβασες δεν τα έχεις ορίσει ως public γιαυτό δεν τα βγάζει πουθενά;
Έχω επιλέξει public.

pitmar

Δημοσίευση από pitmar » 31 Ιούλ 2013 12:26

platongr έγραψε:Πες μας κάποια από τα βιντεάκια να δούμε...
π.χ αν πληκτρολογήσεις τον τίτλο Marsa's bicycle, θα το εμφανίσει. Αλλά το θέμα μου είναι πως ένας άγνωστος που θα σερφάρει στο internet δεν ξέρει ούτε εμένα ούτε τον ακριβή τίτλο του video. Θα πληκτρολογήσει κάποιες λέξεις όπως σκύλος, ποδήλατο. Ε, αν πληκτρολογήσω κάποια από αυτά τα tags που έχω βάλει, όπως, Μάρσα, σκύλος, ποδήλατο, κυνηγόσκυλο κ.α δεν βγαίνει. Αυτό θέλω να φτιάξω. Φτιάχνει ή δεν είναι στο χέρι μου;

Άβαταρ μέλους
charavge

Δημοσίευση από charavge » 31 Ιούλ 2013 13:57

pitmar έγραψε:
platongr έγραψε:Πες μας κάποια από τα βιντεάκια να δούμε...
π.χ αν πληκτρολογήσεις τον τίτλο Marsa's bicycle, θα το εμφανίσει. Αλλά το θέμα μου είναι πως ένας άγνωστος που θα σερφάρει στο internet δεν ξέρει ούτε εμένα ούτε τον ακριβή τίτλο του video. Θα πληκτρολογήσει κάποιες λέξεις όπως σκύλος, ποδήλατο. Ε, αν πληκτρολογήσω κάποια από αυτά τα tags που έχω βάλει, όπως, Μάρσα, σκύλος, ποδήλατο, κυνηγόσκυλο κ.α δεν βγαίνει. Αυτό θέλω να φτιάξω. Φτιάχνει ή δεν είναι στο χέρι μου;
Μπορείς στο Youtube να προσθέσεις λέξεις/φράσεις-κλειδιά στην περιοχή που στο δηλώνει, αλλά καλό θα ήταν να τις γράψεις στον τίτλο του βίντεο, αλλά και στην περιγραφή.

Δηλαδή, προσωπικά αν ήθελα να με βρίσκουν με τις λέξεις που λες θα επέλεγα να γράψω:
Τίτλος: Βόλτα με το ποδήλατο και το κυνηγόσκυλο μου Μάρσα
Περιγραφή: Η πρώτη μου βόλτα με το κυνηγόσκυλό μου Μάρσα και το ποδήλατό μου στους δρόμους της Αθήνας στην Κυψέλη... (ό,τι άλλο θες να περιγράψεις)...
Επισκεφθείτε μας: Τα ΣκυλοΝέα της Μάρσας - www.taskylonea.com
Λέξεις-Κλειδιά: Μάρσα, σκύλος, ποδήλατο, κυνηγόσκυλο κ.α

Κάτι άσχετο: Ελπίζω να είσαι από εκείνους που κρατάνε τα ειδικά σακουλάκια για να μαζεύουν τα απορρίμματα των σκύλων τους. Αυτό δείχνει πόσο πραγματικά ζωόφιλος είναι κάποιος σέβεται το χώρο του και τους γύρω του :wink:

pitmar

Δημοσίευση από pitmar » 31 Ιούλ 2013 15:10

charavge, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Είναι πολύ κατατοπιστική. Θα κάνω αμέσως αυτά που μου είπες.
Τώρα όσον αφορά για το "κάτι άσχετο" έκανα αυτήν την ... κίνηση εδώ και 20 χρόνια με τα προηγούμενα σκυλιά μου και τότε με κοιτάγανε με γουρλωμένα μάτια από την έκπληξη και βέβαια μου λέγανε "μπράβο". Εννοείται πως είμαι απ' αυτούς που τα μαζεύουν και μπορείς να το δεις και στο blog μου "Τα ΣκυλοΝέα Της Μάρσας" όπου γράφω γι' αυτό το θέμα.

pitmar

Δημοσίευση από pitmar » 31 Ιούλ 2013 15:27

charavge, μόλις έκανα όλα αυτά που μου πρότεινες και όντως τώρα μου βγάζει αμέσως τα βιντεάκια μου απλά πληκτρολογώντας π.χ Μάρσα ή κυνηγόσκυλο Πόσεβιτς.
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθειά σου.
Καλή συνέχεια...

Άβαταρ μέλους
charavge

Δημοσίευση από charavge » 31 Ιούλ 2013 15:44

pitmar έγραψε:charavge, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Είναι πολύ κατατοπιστική. Θα κάνω αμέσως αυτά που μου είπες.
Τώρα όσον αφορά για το "κάτι άσχετο" έκανα αυτήν την ... κίνηση εδώ και 20 χρόνια με τα προηγούμενα σκυλιά μου και τότε με κοιτάγανε με γουρλωμένα μάτια από την έκπληξη και βέβαια μου λέγανε "μπράβο". Εννοείται πως είμαι απ' αυτούς που τα μαζεύουν και μπορείς να το δεις και στο blog μου "Τα ΣκυλοΝέα Της Μάρσας" όπου γράφω γι' αυτό το θέμα.
Χαίρομαι πολύ! Μακάρι να το καταλάβουν όλοι αυτό. Το βλέπουμε καθημερινά και είναι πραγματικά άσχημο να έχεις ένα ζωάκι και να μη σέβεσαι τις ανάγκες του και το χώρο σου. Πιστεύω ότι αν κάποιος δε μπορεί να αναλάβει την ευθύνη του ζώου που έχει, τελικά δεν είναι ουσιαστικά ζωόφιλος, απλά περνάει το χρόνο του με κάτι...

Καλή συνέχεια και σε εσένα και καλές βόλτες με το ποδήλατο! :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης