Ζητώ πακέτο webhost unlimited

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 16 Ιούλ 2013 18:30

Καλησπέρα,
παρακαλώ όπως μου στείλετε PM γιατί θεωρώ αντιδεοντολογικό να γίνει "διαξιφισμός" εδώ.
Ψάχνω κάτι αντίστοιχο στο Deluxe ή Ultimate πακέτο της Godaddy, αλλά για προσωπικούς λόγους θέλω ελληνική εταιρεία

servetas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από servetas » 20 Ιούλ 2013 13:01

Insurer έγραψε:αλλά για προσωπικούς λόγους θέλω ελληνική εταιρεία
Συμφωνώ, καταρχάς υποστηρίζεις την χώρα σου και επίσης έχει την ευκαιρία να βρίσεις στην μητρική σου γλώσσα. :lol:

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 20 Ιούλ 2013 13:33

Φίλε αν βρεις πακέτο σαν αυτά που περιγράφεις, με τιμή godaddy σε ελληνικό host, σφύρα μου ένα pm*

* κατά το να μου τρυπήσεις τη μύτη :)

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 20 Ιούλ 2013 17:13

Το κατάλαβα λίγο αργά αυτό korgr. Μόνο ένα pm έλαβα και αυτό σε τιμή πολύ πιο πάνω απ' του Μπαμπά.

servetas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από servetas » 20 Ιούλ 2013 17:15

Δεν έχω δει τα πακέτα τους αλλά έχεις δει την tophost.gr ή της prohoster.gr ; Είναι ίδια εταιρία και τους είχα δοκιμάσει αρκετό καιρό πριν(την prohoster) και ήταν καλοί...

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 20 Ιούλ 2013 17:42

Αν κατάλαβα καλά θέλεις "unlimited" σχεδόν σε όλα στα 6€ ανά μήνα.

Δεν διευκρίνισες όμως, θέλεις Ελληνικό Datacenter ή απλά Ελληνική εταιρεία που μεταπουλάει hosting σε Γερμανία ή Γαλλία;

Για το δεύτερο μπορώ να σου προτείνω μια εταιρεία στα 7€ ανά μήνα σε ετήσιο κύκλο.

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 20 Ιούλ 2013 17:55

Επειδή η προηγούμενη μου εταιρεία (Ελληνική) μου έδωσε τα παπούτσια στο χέρι με deadline μια εβδομάδα για να μεταφέρω αρχεία και DB δεν είχα πολλά περιθώρια χρόνου και αγόρασα απο Godaddy.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 20 Ιούλ 2013 19:01

Από τα terms of use του goDaddy
Storage and Plan Limits. All Web Hosting and WordPress Hosting plans, including the unlimited plans, are subject to a limit of no more than 500,000 inodes per account for Linux® hosting accounts or 500,000 files and folders per account for Windows® hosting accounts. The plans are also limited to no more than 1,000 tables per database and no more than one gigabyte of storage per database. Any account or database that exceeds these limits will be issued a network violation warning and will be subject to suspension if no action is taken to reduce the number of inodes or files and folders, tables or gigabytes (as the case may be).

Unlimited Disk Space/Bandwidth Plans. Web Hosting and WordPress Hosting plans are designed to host most personal, small business and organization websites, and thus we offer unlimited bandwidth and some plans offer unlimited disk space. This means that we do not set a limit on the amount of bandwidth or disk space you may use in the operation of your website, provided it complies with this Agreement. In the event the bandwidth or disk space usage of your website presents a risk to the stability, performance or uptime of our servers, data storage, networking or other infrastructure, you may be required to upgrade to a VPS or Dedicated Server, or we may take action to restrict the resources your website is utilizing.

Τα πακέτα αυτά απευθύνονται σε sites με μικρή κίνηση.
Όταν τους τύχει "βαρύς" πελάτης, ερμηνεύουν όπως θέλουν αυτό που έβαλα σε bold, και έξω από την πόρτα.

Φυσικά το 90% των πελατών τους είναι ψιλονεκρά sites οπότε μια χαρά κάνουν το μαρκετίστικο κομάτι τους με τέτοιου είδους plans & prices

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 20 Ιούλ 2013 19:24

Για τον ίδιο λόγο με σούταραν όμως και απ' την άλλη εταιρεία. Έχω την εντύπωση πως όλοι τους ίδιους όρους χρησιμοποιούν. Φοβάμαι πως η μόνη μου αξιόπιστη λύση είναι το blogspot

servetas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από servetas » 20 Ιούλ 2013 19:59

Μα πρακτικά φίλε μου θα πρέπει να ξέρεις ότι το unlimited δεν υπάρχει. Δεν μπορείς να έχεις έναν υπολογιστή με απεριόριστο χώρο στο δίκο...

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 20 Ιούλ 2013 20:43

Ακριβώς! Δεν υπάρχει unlimited... είναι καθαρά μαρκετίστικο.

Αν θέλεις απεριόριστα domain και βάσεις, με λογική χωρητικότητα δίσκου (40-50GB) και νορμάλ bandwidth (200-300GB)... τότε κοίταξε για κανένα μικρό VPS

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 20 Ιούλ 2013 22:44

όσο πηγαίνεις σε εταιρείες που σου λένε unlimited το ίδιο θα παθαίνεις...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
michaeldim
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από michaeldim » 20 Ιούλ 2013 23:29

Insurer έγραψε:Για τον ίδιο λόγο με σούταραν όμως και απ' την άλλη εταιρεία. Έχω την εντύπωση πως όλοι τους ίδιους όρους χρησιμοποιούν. Φοβάμαι πως η μόνη μου αξιόπιστη λύση είναι το blogspot
Αξιόπιστη λύση με 6Ε ? και την πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος?
Business: mdimitriou.com
Personal: dimitriou.sexy
Video CV: michail.dimitriou.gr

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 21 Ιούλ 2013 00:08

Μα μιλάμε για σελίδα με 400 άτομα την ημέρα. νομίζω κάτι παραπάνω θα ήταν περιττό. Μίλησα για αξιοπιστία σχετικά με τους όρους που παρέθεσε ο korgr όπου μπορεί να είναι πάτημα για κάθε εταιρεία ώστε να σε ξεφορτωθεί.

servetas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από servetas » 21 Ιούλ 2013 01:04

Αν είναι για 400 άτομα τότε δεν υπάρχει θέμα. Μπορείς να βρεις αρκετές αξιόπιστες εταιρίες και να μελετήσεις τους όρους χρήσης που έχουν θεσπίσει. Για όποιο όρο θες διευκρινήσεις, μπορείς να έρθεις σε επικοινωνία γραπτώς με την αντίστοιχη εταιρία και να συζητήσεις με το προσωπικό της.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης