Αγόρασα σελίδα στο facebook και μου την έκλεισαν.

μόνο για facebook fan pages

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 30 Ιουν 2013 17:56

η απορία "Αγόρασα σελίδα στο facebook και μου την έκλεισαν.", ή το απλά "είχα σελίδα στο facebook και μου την έκλεισαν." θα είναι το νέο τρεντ στα θέματα μετά το "μου έκλεισαν τον λογαριασμό adsense".

και όλοι θα αναρωτιούνται, γιατί του έκλεισε το κακό facebook την σελίδα του παιδιού;
μήπως γιατί έκανε συνεχές και άσχετο spam posting μέσω αυτής;
μήπως επειδή τα Likes ήταν ψεύτικα και μαζεμένα με "παράξενα" plugins;
μήπως επειδή δεν ήταν ποτέ αυτό που έλεγε ότι είναι;

γιατί κακό facebook;

το γεγονός είναι ότι εδώ και μερικούς μήνες το facebook διαγράφει σελίδες που δεν αντιπροσωπεύουν κάτι αβέρτα, ακόμα και ελληνικές, ακόμα και αυτές που έχουν πάρα πολλά like.

γι΄ αυτό προσοχή τι σελίδες αγοράζετε και τι σελίδες φτιάχνετε.

σήμερα υπάρχουν, αύριο μπορεί να μην υπάρχουν...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 30 Ιουν 2013 18:59

Πολλή Καλησπέρα αφεντικό!:D
Λέω τώρα... Μήπως κανένα από τα 'παλληκάρια' του FB είχε κανένα 'fail' λογαριασμό εδω-μέσα;... Μήπως τον έστειλες για BANιο (μέρες πού'ναι κιόλας), κι από τότε σού τη φυλάνε;
Σοβαρά τώρα:
Σίγουρα έμαθες για τη 'διαρροή' (?????????) των ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων τόσων μελών τους. Έχει αρχίσει -προ καιρού- το σύστημα 'μπάτε σκύλοι αλέστε'. Που σημαίνει ότι εμένα πλέον δεν θα μου προκαλούσε εντύπωση, για το συγκεκριμένο Site, ο,τιδήποτε κι αν άκουγα, ή διάβαζα.
Όντως στο συγκεκριμένο Site, χρειάζεται πολύ μεγάλη προσοχή.
Ο δικός μου λογαριασμός είναι για τα άκρως βασικά, και χρησιμοποιείται περισσότερο από το 'Κουνέλι' (έχετε πολλά χαιρετίσματα) για ανταλλαγή πόντων κλπ σε παιχνίδια. Αυτό είναι όλο!!!
Πλέον δεν στέλνω ούτε καν μηνύματα! Άνετα μπορεί να υποκλαπούν -πλέον- και να βρεθώ σε χρόνο ανύποπτο να πρέπει να δώσω λόγο γιατί είπα/έγραψα αυτό ή εκείνο!
Πόσω μάλλον ν'αγοράσω σελίδα... Και να μου την χάριζαν, πάλι δεν θα την έπαιρνα, διότι -σίγουρα- δεν θα την είχαν ελέγξει καλά για κακόβουλο λογισμικό!:o
Όχι Γιάννη μου!! Οι τύποι 'μπάζουν' (πάντα κατ'εμέ) από παντού! Παραμεγάλωσαν, κι έχουν χάσει τελείως την μπάλα!:P

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “facebook fan pages”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης