Η νέα μου σελίδα

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
manolisfrou

Η νέα μου σελίδα

Δημοσίευση από manolisfrou » 22 Μάιος 2013 16:07

Επειδή έχω βαρεθεί τις αναδημοσιεύσεις ειδήσεων , τα χιλιάδες site που το κάνουν αποφάσισα να μαζέψω σελίδες που προσφέρουν κάτι διαφορετικό στον κόσμο και να πάρω τα rss τους διαφημίζοντας τις παράλληλα στην σελίδα μου.

Τα αρνητικά που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι οτι αργουν να ανοίξουν τα άρθρα όταν τα πατάω

Η σελίδα αυτή λειτουργούσε και πριν 2 χρόνια κυρίως με αναδημοσιεύσεις καλών ειδήσεων. Αλλά λόγω έλλειψης χρόνου είπα να κάνω κάτι διαφορετικό.

Επίσης θα ανεβάζω και κατά καιρούς δικά μου άρθρα

http://ulife.gr/

facebookad

Η νέα μου σελίδα

Δημοσίευση από facebookad » 23 Μάιος 2013 10:01

Επειδη βαρέθηκες τις αναδημοσιευσεις αρθρων να τις διαβαζεις απο αλλου ειπες να τις αναδημοσιευεις εσυ

Ρε που παμε ρε; ΤΡΑΓΙΚΟ
manolisfrou έγραψε: Επίσης θα ανεβάζω και κατά καιρούς δικά μου άρθρα
http://ulife.gr/
Α μαλιστα βιάστηκα να σε κράξω ΤΡΑΓΙΚΟ- είναι η σωστη κατηγορία

Οχι δε θα πάρω τον αυτόματο πιλότο θα πάρω τους μαιντανούς που κάνουν και τον κόπο τουλάχιστον με το χέρι με δεξι και αριστερό κλικ

manolisfrou

Η νέα μου σελίδα

Δημοσίευση από manolisfrou » 23 Μάιος 2013 19:57

Καλησπέρα.
Για να σου εξηγήσω κάποια πράγματα
Πλέον στις μέρες που ζούμε και η κουτσή Μαρία έχει σελίδα στην οποία αναδημοσιεύει ειδήσεις από καταξιωμένες σελίδες του χώρου.
Πάτησε εδώ για να δεις την συνέχεια του άρθρου (πετάγονται ξαφνικά δέκα χιλιάδες διαφημίσεις κλπ κλπ)
Δεν είμαι κατά των ειδήσεων αλλά κατά όλης αυτής της μανίας που έχει κυριεύσει τον κόσμο και τον κάνει να μην προσπαθεί να πρωτοτυπήσει παρά να τρώει από τα έτοιμα.
Εδώ και 3-4 χρόνια που ασχολούμαι με σελίδες πάντα προσπαθούσα να δώσω κάτι καλό στον κόσμο.
Στην αρχή αναδημοσίευα καλές ειδήσεις .Λόγω κάποιων προβλημάτων τα παράτησα. Άλλη φορά είχα φτιάξει ένα φορουμ που θα αναφερόντουσαν προβλήματα ρυμοτομίας χωριών πολεων , δρόμων και άλλα. Πήγε άπατο
Όπως πολλές προσπάθειες οι οποίες προσπαθούν να προσφέρουν κάτι διαφορετικό πάνε άπατες
Απο κει και πέρα το facebook. Φτιάχνει ο άλλος μια σελίδα άσχετη με πιασάρικο τίτλο , αγοράζει like , μαζεύει 200 και 300 χιλιάδες άτομα και ξαφνικά μια ωραία πρωία αρχίζει και ανεβάζει αναρτήσεις από το ειδησεογραφικό του site.

Υπάρχουν σελίδες οι οποίες είναι αξιόλογες όπως αυτές που θα ανεβάζω στην σελίδα. Και θα συνεχίσω να το κάνω. Παίρνω το rss τους , και με το που πατάς την είδηση σε βάζει στην σελίδα του δημιουργού.
Πως βαζεις banner άλλων σελίδων για να προωθήσεις το blog σου , backlinks Και άλλα. Εγώ προτιμώ να διαβάζει κάτι ο αναγνώστης από αξιόλογες σελίδες.
Δεν πρόκειται να κάνω facebook για να προωθήσω μια σελίδα η οποία έχει άλλες πηγές.
Δεν πρόκειται να βάλω Popups , Κάντε Like , να πετάγονται διαφημίσεις για να βγάλω χρήματα.
Δυστυχώς η ευτυχώς έχω μάθει στην ζωή μου να μην κάνω κάτι μόνο για να βγάλω λεφτά.
Και ναι πιστεύω ότι πρωτοτυπώ . Αν αρέσει σε κάποιους δεκτό, αν όχι πάλι δεκτό. Δεν μπορείς να είσαι αρεστός σε όλους

Και ναι γράφω και δικά μου άρθρα. Εχω απόψεις και θέλω να τις γραψω.

Ευχαριστώ για τα λόγια σου. Μου δίνουν δύναμη να συνεχίσω γιατί μου αρέσει αυτό που κάνω και μου αρέσει να προωθώ τις πραγματικά αξιόλογες ελληνικές σελίδες
The anticrisis webpage http://www.ulife.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες