Προωθηση καμπανιας (Νεος)

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
polteris

Δημοσίευση από polteris » 14 Μάιος 2013 16:00

Καλησπερα και καλως σας βρηκα! Νεος στο φορουμ σας θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το linkwise πως μπορω να προωθησω παραδειγμα καποια προγραμματα!! Θελω π.χ να προωθησω online games και να παρω προμηθεια για την εγγραφη! Μπορω να κανω εναν διαγωνισμο στη σελιδα μου με καποιο επαθλο οπου για να συμμετεχει καποιος θα πρεπει να εγγραφει σε ενα απο τα παιχνιδια??

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Μάιος 2013 16:26

το πρώτο που σίγουρα πρέπει να κάνεις είναι να πραγματοποιήσεις την εγγραφή σου στην linkwise, το έχεις κάνει αυτό;

μετά θα πρέπει να βάλεις όλες τις σελίδες που έχεις και στις οποίες θα τρέξεις τις καμπάνιες για να πάρεις έγκριση.

Για διαγωνισμούς θα πρέπει να ρωτήσεις ανά καμπάνια, μπορεί να υπάρχει κάποια που να το επιτρέπει ή να το επιτρέπει με όρους. Οι ποιο πολλές πάντως δεν το επιτρέπουν αυτό.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

polteris

Δημοσίευση από polteris » 14 Μάιος 2013 16:31

Ευχαριστω για την απαντηση σου cordis!! Εννοείς το Incentivised traffic?? Το site μου (forum) εγινε δεκτο και επειδη ειμαι νεος στο affiliate marketing διαβαζω και ρωταω για τους τροπους προωθησης!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Μάιος 2013 17:13

ναι, το Incentivised traffic. δεν το θέλουν πολλοί αυτό, ή μπορεί να το θέλουν και να μη το ξέρουν. ;)

αν έχεις να τους προτείνεις κάτι καλό μη διστάσεις.

απλά θα πρέπει να τους φέρνει αποδεδειγμένα καλό και ποιοτικό κόσμο.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

polteris

Δημοσίευση από polteris » 14 Μάιος 2013 19:03

Το οτι ειναι φορουμ και οχι cashback site λες να παιζει ρολλο?? Επισης ειδα καποιος εχει κανει διαγωνισμο και ζηταει σαν ορους συμμετοχης να πατησουν πανω σε διαφημιση adsense!! Πως τα κανουν αυτα τα μαγικα και δεν τους κοβουν?? Ειναι ο 5ος διαγωνισμος που κανει μ'αυτον τον τροπο!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Μάιος 2013 19:31

είναι παράνομος κι αν του γίνει αναφορά ή αν τον δουν από την google δε θα πάρει δεκάρα από αυτά που έχει κερδίσει έτσι.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
hliast

Δημοσίευση από hliast » 14 Μάιος 2013 19:37

polteris έγραψε:Το οτι ειναι φορουμ και οχι cashback site λες να παιζει ρολλο?? Επισης ειδα καποιος εχει κανει διαγωνισμο και ζηταει σαν ορους συμμετοχης να πατησουν πανω σε διαφημιση adsense!! Πως τα κανουν αυτα τα μαγικα και δεν τους κοβουν?? Ειναι ο 5ος διαγωνισμος που κανει μ'αυτον τον τροπο!!
πολλα θα δεις και οσες καταγγελιες και να κανεις για αυτους ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΙΡΑΞΗ ΚΑΝΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΟΞΗ ΚΑΝΕΙΣ

υπαρχουνε περιπτοσης στο παρελθον που ελεγαν π.χ γραψου σε αυτο το παιχνιδι και θα σου στειλουμε το λινκ για να κατεβασης την νεα ταινια της τζουλιας

ή το αλλο το κοριφεο καταχορισου στην σελιδα μας δωρεαν κανοντας απλα εγραφη στο παιχνιδι αυτο , δεν χριαζετε να παιξης απλα κανε εγραφη κανε επιβεοση πεσμας πιο ονομα εχεις για να το επιβεβεοσουμε και εμεις και μετα σε διαφημιζουμε δωρεαν στην σελιδα μας

υπαρχει διαχωρισμος αναμεσα στους affiliate και καποιες σελιδες που εχουνε
ενα αλφα νουμερο επισκεψημοτιτας ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ τους γινεται μια παρατιρισουλα :kaloe:

κανε και εσυ μια αλφα επισκεψημοτιτα να σου κανουνε παρατιρισουλες μετα :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες