Πρόβλημα δημοσίευσης link wordpress site στο facebook

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
kantexar

Δημοσίευση από kantexar » 05 Απρ 2013 21:05

Καλησπέρα, λοιπόν έχω ένα site βασισμέ νο στο wordpress, πριν λίγο καιρό το είχα ανεβασμένο σε cpanel με primary domain το strangefiles.net (είχα αγοράσει βέβαια και το .gr το οποίο το είχα κάνει ανακατεύθηνση στο πρώτο) για κάποιο λόγο το facebook όταν πήγαινα να κ΄νω share κάποιο Link μου έβγαζε ότι θεωρείτε spam το site...αφού δεν μπορούσα να βρώ από τι είναι είπα να κάνω ένα κλόνο ολόκληρου του site να δημιουργήσω ένα cpanel στο strangefiles.gr αφού του έβγαλα το redirection και να το βάλω εκεί....αλλά τώρα έω το εξής πρόβλημα. Μετά την αφαίρεση του redirection το .gr domain συνείζει στο preview και μου βγάζει το λινκ του πρώτου....

επισυνάπτω ένα screenshot ώστε να καταλάβεται τι εννοώ...

όποιος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει!...

Υ.Γ. Απότι κατάλαβα πρέπει να έχει κάνει cached το facebook το καινούριο domain με το παλιό περιχόμενο...έχω ακούσει για κάποια Metatags...όποιος ξέρει...

Φιλικά Σωτήρης
Συνημμένα
strangefiles.png

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Απρ 2013 22:54

πήγαινε εδώ https://developers.facebook.com/tools/debug βάλε το url και δες τι σου βγάζει.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες