επιδοτηση εσπα

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
dino89

επιδοτηση εσπα

Δημοσίευση από dino89 » 12 Φεβ 2013 14:04

γεια σας ! ειμαι καινουργιος στην παρεα. Ειμαι 23 ετων και ανεργος.Θελω να ανοιξω δικια μου επιχειρηση. ( παραλια με καφετερια ) ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να παρω επιδοτηση ? σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας.

Άβαταρ μέλους
charavge

επιδοτηση εσπα

Δημοσίευση από charavge » 12 Φεβ 2013 16:59

dino89 έγραψε:γεια σας ! ειμαι καινουργιος στην παρεα. Ειμαι 23 ετων και ανεργος.Θελω να ανοιξω δικια μου επιχειρηση. ( παραλια με καφετερια ) ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να παρω επιδοτηση ? σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας.
Νομίζω ό,τι έχει να κάνει με εστίαση δε χρηματοδοτείται...αλλά δεν είμαι σίγουρος. Κατηγορίες από όσο ξέρω είναι: Εμπόριο, Υπηρεσίες, Μεταποίηση, Τουρισμός. Πρέπει να μπεις να δεις ποιές κατηγορίες επιχειρήσεων χρηματοδοτούνται.

Η καλύτερη λύση είναι να ρωτήσεις έναν σύμβουλο. Κάνε μια αναζήτηση για σύμβουλους επιχειρήσεων ή ΕΣΠΑ και πάρε τηλέφωνο σε μία εταιρεία. Αυτοί θα σου πουν ποιες είναι οι προϋποθέσεις. Αν το αποφασίσεις θα χρειαστείς μια τέτοια εταιρεία να σου κάνει και τα χαρτιά για να μετέχεις στο ΕΣΠΑ, εφόσον δε γνωρίζεις τη διαδικασία.

Mototechnic

επιδοτηση εσπα

Δημοσίευση από Mototechnic » 12 Φεβ 2013 23:12

dino89 έγραψε:γεια σας ! ειμαι καινουργιος στην παρεα. Ειμαι 23 ετων και ανεργος.Θελω να ανοιξω δικια μου επιχειρηση. ( παραλια με καφετερια ) ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να παρω επιδοτηση ? σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας.
Όταν υπάρχει υποκατηγορία με τίτλο "Επιχείρηση" στο forum και εσύ γράφεις εδώ γι' αυτό το θέμα, το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις, είναι να διαβάζεις προσεκτικά.

Εκεί θα βρεις και περισσότερους που να γνωρίζουν και να σε βοηθήσουν.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης