εταιρεία στο εξωτερικό και paypal

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
xthon

Δημοσίευση από xthon » 09 Φεβ 2013 11:07

Έχω ελληνικό paypal account και σκέφτομαι να ανοίξω μια LLC και τραπεζικο λογαριασμό σε κάποια άλλη χώρα - μάλλον USA γιατί το ελληνικό paypal δεχεται τραπεζικους λογαριασμούς μόνο απο ελλάδα και US.

Το ερώτημα είναι: μπορώ να έχω ελληνικό paypal business account με αμερικάνικη LLC, και να έχω τη διευθυνση μου στην ελλάδα? ή μήπως η διεύθυνση πρέπει να ανήκει στην LLC, οποτε θα πρεπει να δηλώσω διεύθυνση στην αμερική άρα και αμερικάνικό paypal account?
...

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 09 Φεβ 2013 22:20

παρτους ενα τηλεφωνο και ρωτα τους
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

xthon

Δημοσίευση από xthon » 09 Φεβ 2013 23:00

τους εχω στειλει email αλλα ακομα περιμένω

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 09 Φεβ 2013 23:03

00353 1 436 9111

8.00 and 4.30 GMT Monday to Friday
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

xthon

Δημοσίευση από xthon » 12 Φεβ 2013 22:33

μου απάντησαν: "If the address on any of your business documents shows the U.S I would advise opening a US account. For a business account we would require the business address on the account because at some point in the future we may ask for a proof of address, which would need to show the business name and an address."

μου πρότεινε αμερικάνικό account. αυτό είναι πρόβλημα γιατί δεν εχω διεύθυνση στην αμερική η οποία μάλλιστα θα πρεπει να πληρώνει και την αντιστοιχη αμερικάνικη ΔΕΗ ή ΟΤΕ οπότε δε μπορεί να είναι virtual office.

αν κάποιος εχει εταιρία σε αλλη χωρα και χρησιμοποιεί paypal ας επικοινωνησει μαζί μου.
...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες