Δεν ενεργοποιείται το Κέντρο Ασφάλειας Windows

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
spanidis12

Δημοσίευση από spanidis12 » 29 Ιαν 2013 02:59

Γεια σας, θα ήθελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε με ένα πρόβλημα που εμφανίστηκε στον υπολογιστή μου. Έχω Windows 7. Μου εμφανίστηκε μήνυμα ότι η υπηρεσία του κέντρου ασφαλείας των Windows είναι απενεργοποιημένη και όταν πατάω άμεση ενεργοποίηση μου βγαίνει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η εκκίνηση της υπηρεσίας του Κέντρου ασφαλείας." Επίσης έχει μπλοκάρει και το Microsoft Security Essentials. Πείτε μου τι μπορώ να κάνω.

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giannis17 » 02 Φεβ 2013 21:13

έναρξη->όλα τα προγράμματα->βοηθήματα->εργαλεία συστήματος->επαναφορά συστήματος και επανέφερέ το κανα2 μέρες πριν εμφανιστεί το πρόβλημα.
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 02 Φεβ 2013 23:43

Προσοχή ! ο υπολογιστής σου είναι κατά πάσα πιθανότητα μολυσμένος και σίγουρα με κάτι επικίνδυνο.
Θα πρέπει άμεσα να σκαναριστεί και να καθαριστεί.

Κάνε online scan εάν δέν έχεις άλλο τρόπο, ώστε τουλάχιστον να μάθεις με ακρίβεια το όνομα του infection/μόλυνσης και μετά με κάποιο κατάλληλο αρχείο που προσφέρουν οι εταιρείες του χώρου να το απομακρύνεις.

*** online scan πληροφορίες >> http://kb.eset.com/esetkb/index?page=co ... d=SOLN2505
scan : http://www.eset.com/us/online-scanner/
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης