προβλημα με skype kai google earth

Είναι δωρεάν, είναι σταθερό, είναι γρήγορο.. ας το γνωρίσουμε και λίγο καλύτερα..

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
blackm76

Δημοσίευση από blackm76 » 21 Ιαν 2013 16:47

γεια σας.εχω θεμα με το skype και το google earth.στο skype ενω στην κληση με τον συνομιλητη μου μιλαμε κανονικα και ακουγομαστε κανονικα στους ηχους ειδοποιησεων οπως εισοδου εξοδου και στον ηχο κλησεις δηλαδη οταν με καλουν σε κληση ο ηχος ακουγετε σαν ρομποτακι,επισεις στης ρυθμισεις καμερας δεν εχει ρυθμιση φωτισμου κτλ.χρειαζετε καποιο προγραμμα για αυτο;;;και ειναι στα αγγλικα και δεν ξερω αν αλλαζει και πως η γλωσσα.otan ομως εχω ανοιχτο το youtube o ηχος κλησης ακουγετε κανονικα.θα με τρελανει.

στο google earth εχω προβλημα με τα γραμματα μου εμφανιζει ακαταλαβιστικα.δεν ειναι καν καποια αλλη γλωσσα.δεν εμφανιζει και το μενου για να παω στις ρυθμισεις και οταν παω στην αναζητηση για να γραψω καποιο σημειο που θελω να παω δεν παει,παω χειροκινητα απο την υδρογειο.μετα εγκατεστησα την τελευταια εκδοση την 7 απο αρχειο deb,οι γραμματοσειρες διορθωθηκαν αλλα μολις γραψω μια τοποθεσια για να παω με παει οπου ναναι σε ασχετο μερος.

εχω linux mint cinnamon και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απλα εχω 1-2 θεματακια οπως ειπα.επισεις ρυθμιζω την φωτεινοτητα της οθονης και οταν κανω επανεκινηση του υπολογιστη η φωτεινοτητα δεν ειναι εκει που την αφησα αλλα τερμα.τι φταιει;;;

περιμενω απαντηση σας το συντομοτερο.ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

gdimi
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gdimi » 24 Μαρ 2013 10:07

δοκίμασε να τρέξεις το skype από την κονσόλα να δεις αν βγάζει τίποτα περίεργα μηνύματα.
Επίσης πάλι από κονσόλα πάτησε dmesg και δες τα μηνύματα μήπως και έχεις κανένα θέμα με drivers
"We will create a civilization of the Mind in Cyberspace. May it be more humane and fair than the world your governments have made before."

hybridwebs.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Linux Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες