Ανάπτυξη web εφαρμογής για deal site

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
philos

Δημοσίευση από philos » 24 Δεκ 2012 14:19

Σκέφτομαι να αναπτύξω μια web εφαρμογή για deals (προσφορές) για προσωπική χρήση. Ξέρετε από αυτά τα sites που βάζουν προσφορές που "λήγουν" μετά από κάποιες μέρες, που δείχνουν πόσοι έχουν αγοράσει μέχρι στιγμής την προσφορά κτλ.
Θα ήθελα να μου προτείνετε options και features που θα πρέπει να ικανοποιεί μια τέτοια εφαρμογή (πχ ύπαρξη διαχειριστών, admincp, δυνατότητες για custom fields σε κάθε προσφορά, newsletters κ.α. ;;; ).

Όποιοι έχετε να προτείνετε κάτι, θα ήταν χαρά μου!

Δεν ξέρω αν υπάρχουν έτοιμες εφαρμογές για deal sites (αν υπάρχουν θα ήθελα να με ενημερώσετε ώστε να τις ψάξω, να δω τι options/features δίνουν κτλ).

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 24 Δεκ 2012 15:34

Αφου για προσωπική χρήση το θέλεις, γιατί θέλεις προτάσεις; :)

Άβαταρ μέλους
philos

Δημοσίευση από philos » 24 Δεκ 2012 16:39

Δεν έχει να κάνει τόσο με τις ανάγκες μου (τις οποίες όταν έλθει η ώρα θα τις απαριθμίσω και θα αναλόγως θα πράξω).
Η ερώτησή μου αφορά γενικά προτάσεις για εφαρμογή deal site. Σίγουρα οι ιδέες που θα ειπωθούν σε αυτό το topic μπορούν να βοηθήσουν και άλλους που θα θελήσουν να φτιάξουν σχετική εφαρμογή.

platongr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από platongr » 24 Δεκ 2012 17:39

Σε ενδιαφέρει να πάρεις έτοιμο site ?

Άβαταρ μέλους
philos

Δημοσίευση από philos » 25 Δεκ 2012 16:49

Όχι δεν με ενδιαφέρει έτοιμο site. Δεν είναι καν σίγουρο αν θα ξεκινήσω αυτό το project, απλώς το αναλογιζόμουν και είπα να ανοίξω από τώρα το topic ώστε να πέσουν ιδέες. Επαναλαμβάνω θα μπορούσαν να πέσουν ιδέες που θα βοηθήσουν κι άλλους developers που θα αποφασίσουν να ξεκινήσουν deal site. :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης