Κώδικας για εφαρμογή στο Facebook (Βοήθεια σημαντικό)!

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
JohnniC

Δημοσίευση από JohnniC » 17 Δεκ 2012 16:34

Καλησπέρα σε όλους. Ειμαι νέος στο φορουμ εδώ. Καλως σας βρίσκω όλους. Πολύ καιρό ψάχνω εναν κώδικα που το χρησιμοποιούν πολλοι στο Facebook για εφαρμογές. Ο κώδικας ειναι απλός. Κάνει ο άλλος ενα Like και πάει στο προφίλ του κοινοποιήση κάτι που έχει περάσει αυτος που έχει τον κώδικα μέσα. Ειναι πολύ ωραίο και βολεύει αφανταστά.. Έχω και παράδειγμα που το έχω δει. http://appforfb.com/epic/deiteedwepic.html <-- Αυτός ειναι...

Αν μπορεί καποιος να βοηθήσει θα του ήμουν υπόχρεως. Ευχαριστώ και πάλι! Τέλος ελπίζω να έβαλα στο σωστό μέρος το topic αυτο. :)

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 17 Δεκ 2012 23:12

Σίγουρα δεν με θεωρώ ειδήμονα σε κατανάλωση εφαρμογών του facebook αλλά ας ξεκινήσουμε για το τι μιλάς (και επειδή δεν απαντά και κάνας άλλος που είναι πιο σχετικός από εμένα) . Μιλάς πιθανότητα για ένα κουμπί like http://developers.facebook.com/docs/ref ... gins/like/ από εκεί και πέρα υπάρχουν διάφορα που πρέπει να σε απασχολούν (όπως π.χ. τα tags που βγάζεις για να το διαβάσει σωστά το facebook . Αυτό θέλεις να βγαίνει δυναμικά από κάποια βάση για παράδειγμα ; (άρα μπορεί να κολλήσει και η PHP εκεί που σε αυτό το μέρος είσαι) ;

JohnniC

Δημοσίευση από JohnniC » 18 Δεκ 2012 13:17

Δες λίγο στο λινκ που δίνω και θα καταλάβεις πως περίπου θα φαίνεται ο κώδικας.. απο εκει και πέρα δεν ξερω τι περιέχει μέσα.. :/

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης