Συνεργάτες για ενοικίαση vps

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
netspace

Συνεργάτες για ενοικίαση vps

Δημοσίευση από netspace » 06 Δεκ 2012 17:59

Καλησπέρα σας,

Διαχειρίζομαι έναν αρκετά ποιοτικό server για φιλοξενία VPS .

Τα χαρακτηριστικά του κεντρικού server έχουν ως εξής:

-Datacenter: Ηetzner
-CPU: Intel® Xeon® E3-1275 Quad-Core
-RAM: 32GB ECC
-Δίσκοι: 3x SAS 15k RAID 5 και ένας επιπλέον SATA 3 για backup.
-RAID Controller με BBU(ups για τον δίσκο) για διατήρηση της μνήμης cache των δίσκων και των δεδομένων σε περίπτωση crash του server ή όποιας άλλης παύσης λειτουργίας προκύψει. Επίσης ο συγκεκριμένος controller σε συνδυασμό με τους πολύ γρήγορους δίσκους έχει ως αποτέλεσμα πολύ γρήγορα και ξεκούραστα VPS.
-2Χ τροφοδοτικά για ακόμα μεγαλύτερη αξιοπιστία και απρόσκοπτη λειτουργία του server.

Ο παραπάνω server στήθηκε για έναν απαιτητικό πελάτη και έχει δουλέψει μόλις έναν χρόνο χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Ο πελάτης όμως αυτός δεν κατάφερε να κάνει βιώσιμο το online του εγχείρημα και έτσι μου έμεινε ο server.

Αυτή τη στιγμή φιλοξενώ μόλις ένα vps για δική μου χρήση και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και από το δίκτυο της Hetzner αλλά και του μηχανήματος.

Oι ενδιαφερόμενοι παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου και πείτε μου τις ανάγκες σας σχετικά με :

Χωρητικότητα :
Μνήμη:
Υποστήριξη VPS (managed/unmanaged):
Άδειες λογισμικών (cpanel κα):

Επίσης κάθε vps θα συνοδεύετε με πάνελ διαχείρισης Solus VM για δυνατότητα restart stop start και στατιστικά κίνησης.

Επικοινωνήστε μέσω PM ή μέσω email στο info@netspace.gr

Με εκτίμηση
Δημήτρης

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης