Προσδιορισμός τιμής ενος domain name

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Menelaos

Δημοσίευση από Menelaos » 15 Νοέμ 2011 10:07

Καλημέρα σας,

Μια εταιρεια που ασχολειται με hosting και domain names μολις μου εστειλε ενα μηνυμα με το οποιο εκδηλωνει το ενδιαφερον της για το domain name μου clicktorent [dot] me ( σημ: το domain name αγοραστηκε πριν απο 3 μηνες και δεν εχει περιεχομενο ). επειδη δεν εχω ξαναπουλησει domain θα ηθελα να με βοηθησετε και να μου πειτε τι τιμη να τους ζητησω ( π.χ. μια "συντηριτικη" τιμη και μια "αισιοδοξη" τιμη )

Ευχαριστώ,

Μενέλαος

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 15 Νοέμ 2011 18:19

καλυτερα να το βαλεις στο Sedo για να δεις και την αξια που θα παρει εκει να ξερεις περιπου τι να ζητησεις

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 15 Νοέμ 2011 19:56

Menelaos έγραψε:Καλημέρα σας,

Μια εταιρεια που ασχολειται με hosting και domain names μολις μου εστειλε ενα μηνυμα με το οποιο εκδηλωνει το ενδιαφερον της για το domain name μου clicktorent [dot] me ( σημ: το domain name αγοραστηκε πριν απο 3 μηνες και δεν εχει περιεχομενο ). επειδη δεν εχω ξαναπουλησει domain θα ηθελα να με βοηθησετε και να μου πειτε τι τιμη να τους ζητησω ( π.χ. μια "συντηριτικη" τιμη και μια "αισιοδοξη" τιμη )

Ευχαριστώ,

Μενέλαος
Προσεχε μην ειναι μουφα ,θα δεις παραδειγματα εδω και στον γκουγκλ,
συνηθως η μουφα προσφορες γινονται για να χρησιμοποιησεις μια υπηρεσια μετα πληρωμης και μετα σε παρατανε στα κρυα του λουτρου....
Κανε ενα google search το ονομα της εταιριας η το κειμενο του mail....για να δεις εαν ειναι scammers....

Menelaos

Δημοσίευση από Menelaos » 16 Νοέμ 2011 22:00

μετα απο αναζητηση που εκανα στο google, οι τυποι τελικα ηταν scammers, δεν απαντησα καν. ευχαριστω scoobby.

Menelaos

Δημοσίευση από Menelaos » 16 Νοέμ 2011 22:12

εχω ανεβασει τα domains μου στο SEDO και εχω βάλει τις ρυθμισεις PRICE: NOT SET AND PRICE TYPE: MAKE OFFER . ποια η γνωμη σας για τις ρυθμισεις που επελεξα? εχω καταλαβει σωστα οτι το minimum που μπορει να παρει σαν προμηθεια η SEDO ειναι 50 eur ?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης