Προγράμματα για Live video broadcasting και radio

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
djgpss

Δημοσίευση από djgpss » 10 Νοέμ 2011 15:25

Γεια σας! Ποια προγράμματα μπορώ να χρησιμοποιήσω - free ή με πληρωμή - για Live video bradcasting και Radio. Τα προγράμματα θα εγκατασταθούν σε dedicated linux server!

Ευχαριστώ!!!
ολα απο χέρι καμένα

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 11 Νοέμ 2011 17:16

o dedicated server pou xreiazetai? to pan einai oi stream servers kai to mhxanhma pou tha stelenei ta tragoudia-video... gia radio proteino ton SAM broadcast h ton Jazler (ton exei ftiaxei kai Ellhnas malista)... kai ta 2 programmata egkathistantai sto pc sou kai einai epaggelmatika.. theloun arketh douleia gia na ta doulepseis...
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

djgpss

Δημοσίευση από djgpss » 11 Νοέμ 2011 20:14

Γεια σου fafos!! Τα ξερω τα προγράμματα που ανέφερες και τα εχω δουλέψει!

Απλά, θέλω να στήσω τον server μου για streaming και πρέπει να εγκαταστήσω κάποια script, shoutcast για παράδειγμα, ώστε οι επισκέπτες να τραβουν bandwith από τον server αντι από την γραμμή μου. Έτσι δεν πάει?
ολα απο χέρι καμένα

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 11 Νοέμ 2011 21:33

djgpss έγραψε:Γεια σου fafos!! Τα ξερω τα προγράμματα που ανέφερες και τα εχω δουλέψει!

Απλά, θέλω να στήσω τον server μου για streaming και πρέπει να εγκαταστήσω κάποια script, shoutcast για παράδειγμα, ώστε οι επισκέπτες να τραβουν bandwith από τον server αντι από την γραμμή μου. Έτσι δεν πάει?
aplos noikiazeis stream opos noikiazeis kai hosting... gia to video einai ligo akrivo vevea alla den exei na kanei me thn grammh sou....aplos prepei na einai ena pc synexeia online.. den xreonesai tipota gia auto ektos tou reumatos pou kais kai thn syndromh tou isp vevea.. gia to site theleis ena aplo hosting (analoga kai ti skefetai na valeis ekei mesa)
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες