Στατιστικολόγος συγγράφει πτυχιακές

Εκπαιδευτικά θέματα σχετικά με την επιστήμη των υπολογιστών και γενικά θέματα γύρω από την εκπαίδευση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
eliasbyme

Δημοσίευση από eliasbyme » 02 Νοέμ 2011 16:21

To ***.eu συνεργάζεται με στατιστικολόγο / ψυχολόγο
που συγγράφει και διορθώνει πτυχιακές, μεταπτυχιακές και
διδακτορικές εργασίες σε σχέση με ψυχολογία, κοινωνιολογία,
και στατιστικολογία σε αγγλικά και ελληνικά. Αναλαμβάνει την
ανάλυση δεδομένων σε SPSS. Επίσης, κατασκευάζει ερωτηματολόγια
και έρευνες. Παραδίδονται και μαθήματα στατιστικής.
Τέλος, αναλαμβάνεται η μετάφραση επιστημονικών κειμένων
/ βιβλιογραφίας από αγγλικά σε ελληνικά και το αντίστροφο.
Συνημμένα
estatistics.jpg
estatistics.jpg (15.67 KiB) Προβλήθηκε 4188 φορές

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SotK » 02 Νοέμ 2011 19:34

Δεν υπάρχουν οι όροι στατιστικολόγος και στατιστικολογία αλλά στατιστικός και στατιστική (η επιστήμη).

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 03 Νοέμ 2011 02:59

eliasbyme έγραψε:To estatistics.eu συνεργάζεται με στατιστικολόγο / ψυχολόγο
που συγγράφει ...... πτυχιακές, μεταπτυχιακές και
διδακτορικές εργασίες σε σχέση με ψυχολογία, κοινωνιολογία,
και στατιστικολογία σε αγγλικά και ελληνικά.
και στην πτυχιακη ποιου το ονομα θα εχει επανω;
του φοιτητη η του στατιστικολογου;

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 04 Νοέμ 2011 09:44

Αν θέλουμε να είμαστε ακριβείς, αν και όλοι καταλαβαίνουμε τι θέλει να πει ο ποιητής, η αγγελεία αναφέρει "συγγράφει", όχι "εκπονεί"...κάτι σαν γραμματέας δηλαδή.
Βέβαια όπως είπα, όλοι καταλαβαίνουμε τί θέλει να πει ο ποιητής!!!

Θυμάμαι στα φοιτητικά χρόνια είχα έναν συμφοιτητή 30ρη με Master από Αγγλία, που τον είχε στείλει το ΔΙΚΑΤΣΑ να πάρει 6 μαθήματα στο ΕΜΠ για να του αναγνωριστεί η ισοδυναμία...
Το παλικάρι με δουλειά και τρέξιμο δεν την πάλευε να παρακολουθεί και να κάνει τις εργασίες και με είχε βάλει μια φορά (επειδή ήξερα καλά το αντικείμενο του μαθήματος) να πάω αντί για αυτόν σε έναν που είχε βρει να του γράψει την εργασία εξαμήνου του μαθήματος, για να δω αν την έγραφε σωστά! Χα χα χα...είχε δώσει κάπου 200€ για την εργασία εκείνη κάπου στο 2005, βέβαια η εργασία αν και στεκόταν για να περάσεις το μάθημα δεν ήταν και τίποτα το αξιόλογο! Και πώς να είναι, όταν υποτίθεται για μια τέτοια εργασία πρέπει να παρακολουθήσεις να καταλάβεις τί ζητάει το αντικείμενο του μαθήματος και σε τί επίπεδο πρέπει να φτάσεις καθώς και να ασχοληθείς αρκετό καιρό, ενώ οι εργασιάκηδες τις ξεπετάνε σε λίγες ώρες/μέρες και παίρνουν την αμοιβή!

Πάντως από την επαφή μου με τις εργασίες που κάναμε στο ΕΜΠ, επειδή να πω την αλήθεια και μεταξύ μας υπήρχε πολλή βοήθεια (you know έπαιρνες εργασία από συνάδελφο την σουλούπωνες λίγο με δικό σου τρόπο και την παρουσίαζες), έχω να πω το εξής:
Σε όποια εργασία (μεγάλη/δύσκολη) κάθισα και το πάλεψα μόνος μου με δικές μου δυνάμεις και γνώσεις και με συνεργασία ακόμη, αλλά προσπάθησα πραγματικά, πήρα πολλά πράγματα από το μάθημα και μου έχουν μείνει πράγματα που τα θυμάμαι ακόμη, ακόμα και αν δεν έχω επαφή με το αντικείμενο της εργασίας...
Ενώ σε όσες τις ξεπέταξα με συνεργασίες ευρέως τύπου για να περαστεί απλά το μάθημα, όσο διάβασμα και να έκανα στις εξεταστηκές, διαβάστηκε - περάστηκε - ξεχάστηκε!!!

Οπότε προτείνω στους νεαρούς φοιτητές/σπουδαστές, αν δεν είναι πραγματικά απελπισμένοι, να το παλεύουν με όλες τους τις δυνάμεις και ό,τι πιάσουν! Γιατί οι "εργασιάκηδες" θα σας ξεπετάξουν, και οι γνώσεις δεν θα μείνουν!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Νοέμ 2011 21:47

δεν είμαστε Site με αγγελίες...

locked
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ημερίδες, Σεμινάρια & Θέματα Εκπαίδευσης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης