Μου κοπιαραν τη σελιδα

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

synneffaki
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από synneffaki » 01 Νοέμ 2011 11:56

Οποτε ειναι και ξεκαθαρη η θεση σας.

Δεν το ειχα δει και ισως να μου ειχε μείνει απο καπου , ίσως να το ειχα διαβασει. Ωφειλο όμως να το αποσυρω απο την στιγμη που υπαρχει η ομοιοτητα. Δημιουργικο μυαλο εχω . Δεν θα δυσκολευτω να γραψω αλλο κειμενο.

Μπορειτε μηπως να βρείτε καποιο άλλο σημειο να μοιαζει το vaptizo με την συγκεκριμενη ιστοσελιδα? ή ακομα και σε όλο το συγκεκριμενο αρθρο που αναφερεστε αν μπορειτε.

synneffaki
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από synneffaki » 01 Νοέμ 2011 12:18

Βλεπω κατι στο λινκ αυτο? Εμενα μου βγαζει αυτο

No results were found for this page. Click below to try some other pages on your site:

Τι βλεπω?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος synneffaki την 01 Νοέμ 2011 12:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Νοέμ 2011 12:20

αν εβαλες την σελιδα σου και σου λεει αυτο σημαινει οτι δεν βρηκε υλικο που εχει κοπιαριστει απο αλλη σελιδα

βαλε ανταγωνιστικη σελιδα να δεις το αποτελεσμα

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από bibisidis » 01 Νοέμ 2011 12:28

Τις απαντησεις μου σου τις εχω δωσει. Θα το επαναλαβω ομως ακομη μια φορα.

Στην βαπτιση υπαρχουν ορισμενα πραγματα που πρεπει να γινουν ανεξαρτητα με το ποιος γραφει στο web κα ιτι.
Ειναι συγκεκριμενα! ΔΦεν αλλαζουν! Ειτε τα γραφεις εσυ ειτε εγω. Οι υποχρεωσεις του νονου, το μυστηριο, το πως θα κλεισεις την εκκλησια κα ιτα δικαιολογιτικα και οτιδηποτε αλλο αφορα την βαπτιση ειναι σχεδον ιδια και στο Ηράκλειο κρητης κα ιστην Αλεξανδρουπολη, και στο vaptizo teleia gr ka isto i-vaptisi teleia gr.
Οχι μονο δε ν εχω αντιγραψει τα κειμενα σου συννεφακι αλλα τα δικα μου εινα ιγραμμενα κα ισε εντελως διαφορετικο υφος. Το οτι μοιαζουν ειναι σιγουρο και δεν διαφωνω. Δεν θα μπορουσε ομως να ειναι αλλιως γιατι περιγραφουμε το ιδιο ακριβως πραγμα.

synneffaki
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από synneffaki » 01 Νοέμ 2011 12:29

εβαλα και το αλλο i-vaptisi.

Only top 10 results shown. See more results with a Premium account. Get plagiarism alerts with Copysentry.

Τι δειχνει δεν καταλαβα

ΥΓ . Οσο για την ομοιοτητα με το αλλο site που ανεφερε ο κ. billt αλλαξα τα παντα αφου τονιστηκε κατι τετοιο (αν και το πιθανοτερο είναι οτι είχε μεινει μνημονικα καποια στιγμη σαν σημειο). Το κείμενο είναι προχειρο και ίσως ξανααλαχθει αλλα οπως είδατε δεν ήταν κάτι δυσκολο.

Περιμενω να γινει το ίδιο και απο εσας. Και λεω εσας γιατι αν κατάλαβα καλα ξεκαθαρίσατε την θέση σας.

synneffaki
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από synneffaki » 01 Νοέμ 2011 12:33

fiskilis τωρα ειδα το μηνυμα που εξηγουσες - εγραφα το παραπανω μηνυμα.
Σε ευχαριστω πολυ. Ειχα αρχισει να νοιωθω οτι τα χανω με αυτα που διαβαζα.
Ειλικρινα σε ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Νοέμ 2011 12:33

αγγλικα ξερεις;

επειδη δεν εισαι μελος σου διχνει οτι τουλαχιστον 10 αρθρα του ειναι αντιγραφες και σου δειχνει και την πηγη τους αν ειναι και εκει μεσα η δικη σου σελιδα τοτε σε εχει κοπιαρει

αλλα ισως να ειναι στις υπολοιπες που δεν σου αναφερει

Άβαταρ μέλους
billt

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από billt » 01 Νοέμ 2011 12:36

Ποιοι είναι οι εσας?

Άβαταρ μέλους
billt

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από billt » 01 Νοέμ 2011 12:41

synneffaki έγραψε:Περιμενω να γινει το ίδιο και απο εσας. Και λεω εσας γιατι αν κατάλαβα καλα ξεκαθαρίσατε την θέση σας.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από bibisidis » 01 Νοέμ 2011 12:43

billt έγραψε:Παρακαλώ δείτε τα παρακάτω:
VAPTiZO
Οι υποχρεώσεις των νονών πριν, κατα την διάρκεια και μετα την βάπτιση ειναι αυξημένες.
Η πιο σοβαρή απ ολες ειναι η ευθύνη που αναλαμβάνεται απένατι σε αυτό το παιδι. Μην ξεχνάτε οτι με την βάπτιση ο ανάδοχος δεν δίνει μόνο ένα όνομα στο παιδί αλλα και την Χριστιανική του ταυτότητα.

Οι νονοί αποτελούν τους πνευματικούς γονεις του μωρού, ενώ θεωρείται ύψιστη τιμή για εκείνους να τους προτείνουν να το βαπτίσουν. Συνήθως οι γονείς επιλέγουν τον άνθρωπο εκείνον που θεωρούν ότι είναι άξιος για να βαπτίσει το παιδί τους.
I-VAPTISI
Οι υποχρεώσεις του νονού είναι αρκετές και δεν περιορίζονται μόνο σε αυτά που πρέπει να αγοραστούν για να το μυστήριο της βάπτισης, δηλαδή τα βαπτιστικά ρούχα, παπουτσάκια, λαδόπανα, μπομπονιέρες κτλ.

Η πιο σοβαρή υποχρέωση του νονού είναι η ευθύνη που αναλαμβάνει απέναντι στο παιδί, καθώς δεν του δίνει απλά ένα όνομα αλλά είναι και πνευματικός του γονιός! Για αυτό τον λόγο και οι γονείς του παιδιού θα πρέπει να επιλέγουν κάποιον που τον θεωρούν άξιο να σταθεί στο παιδί κυρίως μετά την βάπτιση.
MYCHILD
Οι υποχρεώσεις του νονού πριν, κατά τη διάρκεια αλλά και μετά τη βάπτιση είναι αυξημένες, ενώ η διαδικασία θεωρείται πολύ σημαντική, αφού το μωρό εκτός από το όνομά του αποκτά και χριστιανική ταυτότητα. Ο νονός αποτελεί τον πνευματικό πατέρα του μωρού, ενώ θεωρείται ύψιστη τιμή για εκείνον να του προτείνουν να το βαπτίσει. Συνήθως οι γονείς επιλέγουν τον άνθρωπο εκείνον που θεωρούν ότι είναι άξιος για να βαπτίσει το παιδί τους, και τον φέρνουν σε επαφή με το μωρό τους αρκετό καιρό πριν την βάπτιση για να νιώθει το μωρό οικειότητα κατά τη διάρκεια του μυστηρίου.
Είναι φανερή η ομοιότητα των κειμένων και ειδικά το δικό σου synneffaki με το mychild.gr, στο απόσπασμα που αναφέρω
bILT Δεν διεκδικω καμια πνευματικη ιδιοκτησια. Μπορει τα κειμενα να τα εγραψα εγω, αλλα εινα ι σκορπιες προτασεις απο εδω κι εκει κα ισε καμια περιπτωση δεν κοπιαρα κανενα σαιτ. Και ειδικα το σαιτ απο το συνεφακι οπου οι διαφορες σε σχεση παντα με το θεμα ΒΑΠΤΙΣΗ και το ποσο διαφορετικα μπορεις να γραψεις γι αυτο εινα ιτεραστιες

synneffaki
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από synneffaki » 01 Νοέμ 2011 12:44

bibisidis έγραψε:Και ειδικα το σαιτ απο το συνεφακι οπου οι διαφορες σε σχεση παντα με το θεμα ΒΑΠΤΙΣΗ και το ποσο διαφορετικα μπορεις να γραψεις γι αυτο εινα ιτεραστιες
Τι ακριβως εννοεις; Το τι και το πως γραφω ειναι δικο μου θεμα. Ναι δεν στηνω επιχειρηση - ισως ξεκινησε ετσι αλλα αλλαξε. Καταθετω ψυχη, σκεψεις, αποψεις και την βάπτιση οπως θα ήθελα εγω να την δω καπου. Εχω καταφερει και εχω φτιαξει μια σελιδα με μηδενικες γνωσεις html και πολυ κοπο και χρονο ωστε να γινει οπως θελω. Παρουσιαστικα θελω δουλεια - αλλα να εισαι σιγουρος 100% οτι αν σε 3 μηνες καταφερα αυτο -γιατι κατορθωμα ειναι δεδομενων των παραπανω και χρησιμοποιοντας μια αγνωστη σε μενα html γλωσσα σε μενα σε 5 μηνες θα τριβεις τα ματια σου. Και θα το καμαρωνω . Ναι θα το καμαρωνω γιατι θα ειναι ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΜΟΥ. Και μονο τοτε αξιζει αλλα ειναι κατι που ποτε δεν θα νοιωσεις να εισαι σιγουρος.

billt έγραψε:Ποιοι είναι οι εσας?
οκ σορυ. Βαραω προς ολες τις κατευθυνσεις αλλα ηταν βαρια η κατηγορια σας . Τωρα που αποδειχθηκε ησυχασα, επανηλθα και οργανωνω τις σκεψεις μου. Πλεον αφου και ο ιδιοκτητης της ιστοσελιδας i-vaptisi ξεκαθαρισε το πως θελει να γινουν τα πραγματα απλα αφήνουμε τους ειδικούς στο θεμα - ο οποιος μολις ήρθε και με συγχωρειτε που θα αποχωρησω για λιγο .

Τα εχω μονο με ενα ατομο εδω και ολοι ξερουμε με ποιο. Συγνωμη για τις παραπλευρες απωλειες και συγνωμη για το οτι εφερα το φορουμ σε δυσκολη θεση.
Φταιει μονο ενας. Και σιγουρα δεν ειμαι εγω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος synneffaki την 01 Νοέμ 2011 12:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από bibisidis » 01 Νοέμ 2011 12:51

Εν πασει περιπτωση επειδη το θεμα με εχει κουρασει και το συγκεκριμενο site δεν μου αφηνει τοσα οσα θα επρεπε για να ασχολουμε τοσο πολυ με τις φαντασιες του καθενος ειμαι διατεθημενος να αλλαξω οποιοδηποτε απο τα κειμενα μου ζητηθει απο το συννεφακι η ακομα και οποιαδηποτε προταση, χωρις αυτο βεβαια να σημαινει οτι τις εχω κοπιαρει το σαιτ- η οτι εχω κοπιαρει οποιοδηποτε σαιτ.
Εξαιρουνται απο τις αλλαγες τα ποστς
Το μυστηριο της βαπτισης
Οι υποχρεωσεις του νονου
Τα δικαιολογητικα

Οπου τα πρωτα 2 δεν εχουν καμια σχεση με τα κειμενα του συννεφακι και τα δικαιολογητικα οπου σαφως κα ιδεν μπορει να αλλαξει κατι.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από bibisidis » 01 Νοέμ 2011 12:55

synneffaki έγραψε:
bibisidis έγραψε:Και ειδικα το σαιτ απο το συνεφακι οπου οι διαφορες σε σχεση παντα με το θεμα ΒΑΠΤΙΣΗ και το ποσο διαφορετικα μπορεις να γραψεις γι αυτο εινα ιτεραστιες
Τι ακριβως εννοεις; Το τι και το πως γραφω ειναι δικο μου θεμα. Ναι δεν στηνω επιχειρηση - ισως ξεκινησε ετσι αλλα αλλαξε. Καταθετω ψυχη, σκεψεις, αποψεις και την βάπτιση οπως θα ήθελα εγω να την δω καπου. Εχω καταφερει και εχω φτιαξει μια σελιδα με μηδενικες γνωσεις html και πολυ κοπο και χρονο ωστε να γινει οπως θελω. Παρουσιαστικα θελω δουλεια - αλλα να εισαι σιγουρος 100% οτι αν σε 3 μηνες καταφερα αυτο -γιατι κατορθωμα ειναι δεδομενων των παραπανω και χρησιμοποιοντας μια αγνωστη σε μενα html γλωσσα σε μενα σε 5 μηνες θα τριβεις τα ματια σου. Και θα το καμαρωνω . Ναι θα το καμαρωνω γιατι θα ειναι ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΜΟΥ. Και μονο τοτε αξιζει αλλα ειναι κατι που ποτε δεν θα νοιωσεις να εισαι σιγουρος.
.
Μπραβο σου και συγχαρητηρια. Αυτο ομως δε σημαινει οτι θα πρεπει ολοι οι υπολοιποι να σταματησουν να φτιαχνουν sites για την βαπτιση

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης