Wordpress forum: Πρόβλημα με το menu

WordPress Plugins

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
trelokampero
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από trelokampero » 26 Οκτ 2011 11:52

Καλημέρα σε όλους

Το πρόβλημα μου είναι το εξής:
Έχω εγκαταστήσει το plugin του simplepress forum σε ένα site και ενώ όλη η εγκατάσταση πήγε μια χαρά, κατά την αλλαγή του page template από το default σ' αυτό που ήθελα, μου άλλαξε το status του forum page από published σε schedule με αποτέλεσμα να χάνετε το page forum από το menu του site.
Προσπάθησα να το κάνω published και παρόλο που δέχεται την επιλογή κατά το update γυρνά πάλι στο schedule mode και παραμένει εκεί άσχετα με την τιμή που του δίνω στην ημερομηνία.

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ
Ενός τεκνού μύρια έπονται

trelokampero
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από trelokampero » 29 Οκτ 2011 20:48

Ομολογουμένως μου κάνει τρομερή εντύπωση που δεν απάντησε κανείς ως τώρα... φαίνεται ότι ήταν πολύ δύσκολο το ερώτημα για να απαντηθεί σ' αυτό το φόρουμ.
Για την ιστορία και μόνο αναφέρω ότι: λύθηκε το πρόβλημα από την ίδια μέρα που το δημοσίευσα και η λύση ήταν απλούστατη. Είχε το vps λάθος ρυθμισμένη την ώρα. Τώρα πως λύθηκε ας το αφήσουμε καλύτερα γιατί θα πληγωθούν οι ειδήμονες του φόρουμ. Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη "βοήθεια" σας.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 29 Οκτ 2011 21:39

Το οτι το VPS είχε πρόβλημα, δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε.

Πάνε λοιπόν στους ειδήμονες του server σου και εξέφρασε τα παράπονά σου.

trelokampero
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από trelokampero » 29 Οκτ 2011 23:15

Το πήρες λίγο προσωπικά ή είναι ιδέα μου; Προσπάθησε πριν "αρπαχτείς" να καταλάβεις τι γράφω. Εγώ είμαι η αρχάρια που προσπαθώ να μάθω αυτό που εσύ έχεις δείξει ότι ξέρεις πολύ καλά. Εγώ η αρχάρια και άσχετη λοιπόν μπήκα σε μια κοινότητα με γνώστες να ζητήσω βοήθεια και πήρα άντε μην πω τι... ούτε καν μια προσπάθεια να με κατευθύνει κάποιος... κι ας έκανα βίδες στο διάβασμα όλο το φόρουμ...
Τώρα εσύ αν μ αυτό τον τρόπο βοηθάς τότε τι να πω. Κρίμα γιατί είχα άλλη εντύπωση για το φόρουμ και για σένα προσωπικά διαβάζοντας ως τώρα αυτά που κατά καιρούς έχεις ποστάρει.
Και για να καταλάβεις πόσο προτρέχεις και εκτίθεσαι με τον τρόπο που απαντάς σε κάτι που θεωρείς "λανθασμένα" ότι σε θίγει να σου πω το εξής:
Κανείς ειδήμων κανενός server δε μου εντόπισε που είναι η λύση του προβλήματος. Εντελώς συμπτωματικώς παρατήρησα (εγώ η άσχετη) πως η ώρα δημοσίευσης του φόρουμ μου στο site δεν συνέπιπτε με την real time στον υπολογιστή μου.

Αυτά και μην αρπάζεστε τόσο εύκολα με το παραμικρό γιατί απλά έτσι δικαιώνεται αυτούς που λένε ότι λειτουργείτε με τη λογική της κλίκας και των (και καλά) γκουρού.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 29 Οκτ 2011 23:20

Δεν αρπάχτηκα, απάντησα στον ίδιο τόωο που απάντησες :-)

Δεν μπορεί λοιπόν κανένας μας να ξέρει, πως το vps, το έχουν σετάρει λάθος.

trelokampero
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από trelokampero » 29 Οκτ 2011 23:38

Σαφώς και κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι γίνεται στο vps αλλά όπως και να το κάνουμε δεν μπήκε και κανείς στον κόπο να προσπαθήσει να κατευθύνει λιγάκι ώστε να βρεθεί η λύση.
Και ειλικρινά πιστεύω ότι "πληγώθηκες" ελαφρώς (αυτό μου δείχνει ο τρόπος που απάντησες). Διαφορετικά θα πρέπει να δεχτώ το γεγονός πως απλά κανείς δεν ήθελε ούτε καν να προσπαθήσει να βοηθήσει στο ελάχιστο να λυθεί το πρόβλημα.

Αυτά και ας γυρίσω πάλι στην τρύπα μου να σκαλίσω το wp μου 8)

gvre
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvre » 30 Οκτ 2011 01:08

trelokampero έγραψε:Σαφώς και κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι γίνεται στο vps αλλά όπως και να το κάνουμε δεν μπήκε και κανείς στον κόπο να προσπαθήσει να κατευθύνει λιγάκι ώστε να βρεθεί η λύση.
Και ειλικρινά πιστεύω ότι "πληγώθηκες" ελαφρώς (αυτό μου δείχνει ο τρόπος που απάντησες). Διαφορετικά θα πρέπει να δεχτώ το γεγονός πως απλά κανείς δεν ήθελε ούτε καν να προσπαθήσει να βοηθήσει στο ελάχιστο να λυθεί το πρόβλημα.
Επειδή δε σου απάντησε κανένας δε σημαίνει ότι ήξεραν και δε βοήθησαν. Εγώ έκανα μια ερώτηση σχετική με wordpress πριν λίγο καιρό και μου απάντησε ο Basilakis μετά από 8 ημέρες. Για άμεσες απαντήσεις υπάρχει το SLA :)
Ομολογουμένως μου κάνει τρομερή εντύπωση που δεν απάντησε κανείς ως τώρα... φαίνεται ότι ήταν πολύ δύσκολο το ερώτημα για να απαντηθεί σ' αυτό το φόρουμ.
Για την ιστορία και μόνο αναφέρω ότι: λύθηκε το πρόβλημα από την ίδια μέρα που το δημοσίευσα και η λύση ήταν απλούστατη. Είχε το vps λάθος ρυθμισμένη την ώρα. Τώρα πως λύθηκε ας το αφήσουμε καλύτερα γιατί θα πληγωθούν οι ειδήμονες του φόρουμ. Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη "βοήθεια" σας.
Το παραπάνω νομίζω ότι περιέχει μια μικρή δόση ειρωνείας.

trelokampero
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από trelokampero » 30 Οκτ 2011 11:29

Επειδή είναι Κυριακή, επειδή σήμερα αποφάσισα να παραμείνω ψύχραιμη και καλοπροαίρετη :P
επειδή ακόμη πίνω καφέ και επειδή το wp μου δουλεύει όπως ήθελα και επειδή βαριέμαι γενικώς, δε θα συνεχίσω τη μίρλα και τις απαντησεις στο συγκεκριμένο ποστ :D
Και για όσους ένοιωσαν ότι θίγονται... λυπάμαι αλλά έχω μάθει να τα λέω ακριβώς όπως τα νοιώθω και όπως τα αντιλαμβάνομαι.

Καλημερούδια :pint:

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress Plugins”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες