Προσοχη - απατη Western Union μεσω στοιχηματος και λυσεις!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 20 Οκτ 2011 14:23

Καλησπέρα σας τις τελευταίες μέρες βρήκα και απέσπασα μερικά στοιχεία για αυτούς που ψάχνουν πολλοί επειδή εξαπατηθήκαν και έχασαν τεράστια ποσά!

Καλησπέρα σας, τονίζω την ΠΡΟΣΟΧΗ σε όσους παίζουν ποδόσφαιρο και στοίχημα, διότι στα κοινωνικά δίκτυα κυκλοφορούν απατεώνες που ζητάνε δήθεν για στημένα παιχνίδια Β Κατηγορίας Γερμανίας, Ιταλίας και άλλων χωρών 600 ευρώ για κάθε στημένο παιχνίδι ( fixed ) και μετά σε σβήνουν, κάνουν block και εξαφανίζονται. Φυσικά την πληρωμή την ζητάνε μέσω western union, δίνεις τον κωδικό και μετά εξαφανίζονται.
Φυσικά διατηρούν το ίδιο προφίλ και αν τους κατηγορήσεις δεν το δέχονται.
Και συνήθως ανεβάζουν φωτογραφίες - πλαστά κερδισμένα δελτία από Bet365 ή αλλού και κάνουν tag φίλους και άγνωστους για να τσιμπήσουν.
Φυσικά παραθέτω το ονομά του στο facebook '' Jurgen Gartner '' και στην φωτογραφία είναι ένας τύπος με άσπρη μπλούζα στο γήπεδο με μπαλόνια.
Φυσικά μπορώ να παραθέσω και λινκ, δηλαδή το προφίλ του, αν επιτρέπεται ( Γιάννη ή κάποιος moderator να μου πει ) και φυσικά την ευθύνη του σχόλιου - καταγγελίας την αναλαμβάνω πλήρως εγώ, γιατί ξέρω τι λέω.
Α ακόμη έχω πάρει από τον ιδιο τα στοιχεία πληρωμής που δίνει που είναι σε άλλο όνομα στην Bosnia and Herzegovina και κάποια άλλα στοιχεία που μου έχει δώσει.
Οπότε προσοχή και διαδώστε το σε όσους φίλους σας ασχολούνται με στοίχημα, γιατί ήδη πολλοί την έχουν πατήσει, όπως και ένας φίλος...

Και τώρα έρχομαι να ρωτήσω, πως γίνεται μέσω του Western Union να γίνονται τόσες μα τόσες απάτες; Δηλαδή ο άλλος σου στέλνει λεφτά και αυτός μπορεί να τα πάρει και μετά να μην έχει ποινικές κυρώσεις; Δεν τον κυνηγάνε ποτέ;;; Γιατί από όσο ξέρω για να λάβεις χρήματα δίνεις κάποια στοιχεία αλλά και στο κατάστημα δίνεις την ταυτότητα σου... :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 20 Οκτ 2011 16:09

χαχαχαχα αυτα ειναι εδω και καιρο ρε εγω παντα τους λεω δωστε ενα σημειο να δω αν εχετε δικιο και μετα θα αγορασω και φυσικα ποτε δεν με μιλανε ξανα :P :P :P

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 20 Οκτ 2011 21:44

το ξέρω, πλησιάζουν πολλούς...
το θέμα είναι να μας πει κάποιος ειδικός ή κάποιος που γνωρίζει, γιατί δεν τους κυνηγάνε όχι μόνο αυτούς που κοροιδεύουν αλλά και όσους κλέβουν ποσά μέσω western union...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 20 Οκτ 2011 22:33

Spyrostagas έγραψε:το ξέρω, πλησιάζουν πολλούς...
το θέμα είναι να μας πει κάποιος ειδικός ή κάποιος που γνωρίζει, γιατί δεν τους κυνηγάνε όχι μόνο αυτούς που κοροιδεύουν αλλά και όσους κλέβουν ποσά μέσω western union...
Μα γιατι πολυ απλα δεν κλεβουν ποσα,το μονο που κανουν ειναι να δειχνουν την ταυτοτητα τους και των κωδικο και να εισπρατουν τα χρηματα που ΕΣΥ τους εδωσες.....
Τωρα καταλαβαινω γιατι συνεχιζουν ακομα αυτες τις γελειες απατες,γιατι μαλλον οντως ενας στους 5000 την παταει :hammer:

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 21 Οκτ 2011 18:27

ναι όμως ο άλλος δεν μπορεί να τον καταγγείλει γιατί π.χ πήρε τα χρήματα, για τον τάδε λόγο;;; είτε είναι για στοίχημα, είτε για αυτοκίνητο, είτε για μία τηλεόραση;
Εικόνα

Haldol

Δημοσίευση από Haldol » 25 Οκτ 2011 22:28

Να κάνεις καταγγελία μπορείς, το αν αυτή θα είναι βάσιμη ή αν θα κερδίσεις τίποτα, είναι άλλο θέμα.

Δε θα μπορέσεις καν να αποδείξεις ότι τον πλήρωσες έναντι κάποιας υπηρεσίας (αν θεωρούνται υπηρεσία οι «προβλέψεις» στο στοίχημα) που δεν σου παρείχε.

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 25 Οκτ 2011 22:43

Σπυρο μακρια απο Western Union
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες