Εργασία

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
dimimal

Εργασία

Δημοσίευση από dimimal » 12 Οκτ 2011 16:09

Καλησπέρα σας,

Είμαι καινούρια στο τομέα της πληροφορικής και θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες συμβουλές. Στέλνω emails και δεν δέχομαι απάντηση σχεδόν ποτέ, αυτό σήμαινει ότι δε τους κάνω ή δεν ισχύει πια η θέση. Ύστερα με ενδιαφέρει να δουλέψω από το σπίτι σε ανεξάρτητη συνεργασία μπορώ να στέλνω σε όλες τις εταιρείες ή υπάρχουν ειδικά sites που αναφέρονται σε τέτοιες δουλειές?

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας περιμένω την δική σας απάντηση.

ALR
Honorary Member

Εργασία

Δημοσίευση από ALR » 12 Οκτ 2011 17:14

Καλησπέρα,

90% σημαίνει ότι το βιογραφικό σου δείχνει ότι δεν τους κάνεις.
Πριν στείλεις e-mail πρέπει να συνηδειτοποιήσεις τι ακριβώς μπορείς να παράγεις σε μια εταιρία. Πως μπορείς να βοηθήσεις με τις γνώσεις και την εμπειρία σου. Μόλις το καταλάβεις, μπορείς να προσαρμόσεις το βιογραφικό σου ανάλογα ή ακόμα και να το γράψεις στην συνοδευτική επιστολή. Στέλνεις συνοδευτική επιστολή, έτσι;

Σχετικά με ανεξάρτητη συνεργασία, πρέπει να ζητάει κάποιος για να στείλεις. Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνεις για να σου πω ποια websites να παρακολουθείς.
Γίνονται πραγματάκια

xesemesa

Εργασία

Δημοσίευση από xesemesa » 13 Οκτ 2011 22:24

κοπελια γεια σου και απο εμενα εχω το ιδιο ακριβως προβλημα και εχω προυπηρεσια .
Ακου τι παιζει πλεων με την κριση (που κριση να τους ερθει στο μυαλο)ολοι βαζουνε αγγελιες οτι θελουν κοσμο αυτο ειναι τρικ για να δειχνουν οτι εχουν δουλεια.

Οι πιο πολλη δεν εχουν καν δουλεια για τους ιδιους αλλα βαζουνε αγγελια για να τσιμπησουν κανα μα ...... λα.........κα........ να τους στρωσει καμια ιδεα να τους δειξει τιποτα νεο καπως ετσι χοντρικα.

Ξεχασα να σου πω οτι οι περισσοτεροι δεν ξερουν να διαβασου τι τους γραφεις στο βιογραφικο σου σκεψου οταν στελεις το cv ειναι σαν να το στελενεις στο μιρκο σου ανηψακι και να του λες δωσε μου δουλεια.

Μην ξεχνας οτι απο τις αγγελιες κανουν ερευνα αγορας πολλη απλα και χωρις μεγαλο κοστος.

μπορω να σου λεω μεχρι αυριο εαν εχεις ερωτησεις στειλε πμ

μη ξεχνας στην ελλαδα ειμαστε ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ

ALR
Honorary Member

Εργασία

Δημοσίευση από ALR » 13 Οκτ 2011 22:29

xese mesa λολ ρε συ. Τα μηδένισες όλα :P
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Εργασία

Δημοσίευση από c0d3punk » 13 Οκτ 2011 22:53

ALR χαχαχαχα άστο παιδί ρε καλά λέει :-)

xesemesa μη παραπονιέσαι όμως τώρα! που πείρες την δουλειά ηλεκτρολογάκου, πληροφορικάριος πράμα! (ωχ θα πετάξει παντόφλα, πλάκα κάνω να διακωμωδήσω τη σαπίλα μη βαρέσεις! :-P)
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

xesemesa

Εργασία

Δημοσίευση από xesemesa » 14 Οκτ 2011 19:58

ALR έγραψε:xese mesa λολ ρε συ. Τα μηδένισες όλα :P
Καλα πλακα κανεις ψαχνω τοσο καιρο και παδευομαι ακομα ολα αυτα ειναι απο δικες μου εμπειριες και απο γνωστους εχω και αλλα να σου πω αμα θες .Δεν ειναι ολα τελεια ΠΛΑΣΜΕΝΑ

xesemesa

Εργασία

Δημοσίευση από xesemesa » 14 Οκτ 2011 19:59

c0d3punk έγραψε:ALR χαχαχαχα άστο παιδί ρε καλά λέει :-)

xesemesa μη παραπονιέσαι όμως τώρα! που πείρες την δουλειά ηλεκτρολογάκου, πληροφορικάριος πράμα! (ωχ θα πετάξει παντόφλα, πλάκα κάνω να διακωμωδήσω τη σαπίλα μη βαρέσεις! :-P)
Δεν με χαλαει καθολου ισα ισα γουσταρω θα κανω και στα μαυρα τα δικα μου και ειμαι κομπλε

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Εργασία

Δημοσίευση από c0d3punk » 14 Οκτ 2011 22:10

xesemesa υπό άλλες συνθήκες θα στην έλεγα γιατί δεν μπορεί ο καθείς, και χωρίς πιστοποιημένες γνώσεις, να κάνει μια εξειδικευμένη εργασία όπως αυτή που κάνεις (βέβαια δεν ξέρω λεπτομερώς τι σε βάζει να κάνεις αλλά), αλλά έτσι όπως έχουν τα πράγματα χαίρομαι για σένα και σου εύχομαι καλές δουλειές και απροβλημάτιστα :-)
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

xesemesa

Εργασία

Δημοσίευση από xesemesa » 15 Οκτ 2011 00:20

c0d3punk έγραψε:xesemesa υπό άλλες συνθήκες θα στην έλεγα γιατί δεν μπορεί ο καθείς, και χωρίς πιστοποιημένες γνώσεις, να κάνει μια εξειδικευμένη εργασία όπως αυτή που κάνεις (βέβαια δεν ξέρω λεπτομερώς τι σε βάζει να κάνεις αλλά), αλλά έτσι όπως έχουν τα πράγματα χαίρομαι για σένα και σου εύχομαι καλές δουλειές και απροβλημάτιστα :-)

εχεις απολυτο δικιο αλλα τα λεφτα δεν φυτρωνουν (δυστυχως) :( οποτε για να ζησω πρεπει να κανω τα παντα αφου δεν μπορω να βρω αυτο που θελω .οποτε το μαστοροι εκει που με εχει μια χαρα ειναι.

Παλι καλα οι εταιριες πληροφορικης στην ελλαδα ειναι τοσο καλες ειναι ολοι Einstain(μια ΠΕΤρα ξεξασπρη και πο τον ηλιο ξεξασπρωτερη).

ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΤΟ ΓΑΜΑΤΗ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣΑ ΣΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΚΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ

NAI BEBΑΙΩΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΠΝΟΗ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΜΟΙΖΕΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΣΑΝ ΕΘΝΟΣ ΣΑΝ ΛΑΟΣ.

ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΑΝΑ ΤΗΝ ΥΦΗΛΙΟ EINSTEIN,ZWEISTAIN DREISTAIN,ΚΑΘΩΣ MARKONI PEPONI KIRCHOFF ETC ....

Δεν το ξερατε οτι ο πρωτος ανθρωπος στην σεληνη ηταν ελληνας επιχειρηματιας που ηθελε να εξαπλωσει τας επιχειρησεις του στο κοντινο μας πλανητη αρη !!αλλα λογο διαστημικης καταιγιδας ανοιξε μαγαζι στην σεληνη .Το ονομα αυτου του ελληνα με το φοβερο σπερμα το ελληνικο ξερτε ποιο ηταν ?
ΑΜΣΤΡΟΓΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΞΟΥ ΚΑΙ το νιλ στα αγγλικα απλα για να μην διαφερει απο το πληθος.τυχαιο και αυτο δεν νομιζω ΜΑ τοσες συμπτωσεις τελως παντων ...ααααααα θελουν να μας φανε τα ξενα συμφεροντα κανουν σκοτεινα και υποχθονια σχεδια για να σβησουμε σαν πολιτσιμος ,εμεις που τοσα προσφερουμε και θα συνεχισουμε να προσφερουμε στην ανθρωποτητα.

κανουμε και λιγο χιουμορ

Αρε ελλαδαρα εισαι δεν παιζεσε ηθελες και 2004 ολυμπιακους.
:D

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Εργασία

Δημοσίευση από c0d3punk » 15 Οκτ 2011 01:41

μόνο οι ολυμπιακοί ρε? εδώ φέραμε γκοτζαμ Γιουροβιζιο χαχαχαχα

μαύρη σαπίλα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες