Βλακεια για εργοχειρο

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
xesemesa

Βλακεια για εργοχειρο

Δημοσίευση από xesemesa » 09 Οκτ 2011 19:10

Εδώ και ένα χρόνο ψάχνω να βρω δουλειά σε σχέση με την πληροφορική. Έχω κάνει τόσες πολλές συνεντεύξεις έχω στείλει τόσα πολλά βιογραφικά περίπου 12Mb και το κάθε είναι 84 kb.
Είναι αδιανόητο το τι έχω προσπαθήσει στα interviews τους δείχνω τι έχω κάνει όλοι με κοιτανε σαν χαζοί !
Μέχρι τώρα σε κανένα interview δεν με έχει ρωτήσει ούτε ένας ΗΛΙΘΙΟΣ όλα αυτά που ισχυρίζομαι ότι λέω και που τους δείχνω πως τα υλοποιώ δεν με έχει ρωτήσει ούτε ένας ΒΛΑΚΑΣ πως μου ήρθε και ασχολήθηκα με αυτά πως τα καταφερα και το έφτιαξα.
Από ότι έχω καταλάβει οι πιο πολλές εταιρίες στην Ελλάδα πληροφορικής είναι του ΚΩΛΟΥ.
Σε κάθε εταιρία πρέπει να έχει και από καμία 15αρα Einstein εκεί μέσα γιατί μάλλον τα ξέρουν και όταν πήγα για interview δεν χρειαζόταν να ρωτήσουν τίποτα.
Σε κάθε εταιρία πληροφορικής πρέπει να υπάρχουν μοναδικά άτομα που δεν υπάρχουν ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ αυτό πρέπει να είναι αλήθεια δεν εξηγείται αλλιώς.
Ένας ΒΛΑΚΑΣ πρώην γνωστός είχε πάρει στην δουλεία του ένα μηχανολόγο και μου έλεγε για το πώς του ήρθε και των πηρέ «μου έκανε κλικ και των πήρα πρέπει βεβαία να μάθει να προγραμματίζει αλλά είχε το κάτι διαφορετικό »

και το πουλί μου είναι διαφορετικό για την γυναίκα σου ΗΛΙΘΙΕ έπρεπε να του πω.

Τελικά πέρναγα από την βουλιαγμένης μετά από ένα interview με μια ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΝ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΟΙΡΑΙΟ ΛΑΘΟΣ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΚΟΙΝΩΣ ΘΝΗΤΟΣ και βλέπω ένα χαρτάκι σε μια κολώνα να λέει ζητείτε άτομο λέω για να δω τι παίζει και πάω
-μπαίνω μέσα παιδιά καλημέρα για το χαρτάκι που έχετε βάλει τους λέω,
-για περνά από εδώ
είναι ένας τυπας με ρωτά τι ξέρω τι χω κάνει στην ζωή και αρχίζω να του λέω , φτάνει και η γαματη στιγμή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΙΑΣ και με ρωτά ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ και κταν μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι εκείνη την στιγμή και ετοιμάζομαι να τον αρχίσω στα καντήλια ,αλλά ως μηχανής θεός πέφτει κάτω το flashaki που έχω και θυμάμαι ότι έχω καβατζα ένα βιογραφικό εκεί .
Πρώτου σκάσω του το δίνω το κοιτα και μου λέει εσύ
-είσαι αλλού βλέπω παν πληροφορική αυτό εκείνο εγώ θέλω κάτι ποιο απλό
- σαν τι του λέω
- με ηλεκτρικά έχεις ασχοληθεί ποτέ ?
- θα έπρεπε του λέω .
-όχι δεν είναι υποχρεωτικό αλλά μήπως.
-όχι δεν έχω .
Τον βλέπω να το σκέπτεται και μου πετά το εξής
Άκου τύπε αύριο το πρωί να έρθεις εδώ να σε δω θα πληρωθείς κανονικά και εάν μου κάνεις θα σε κρατήσω εάν όχι θα φύγεις είσαι μέσα ?
-πόσες μέρες θα με δεις? Λέω εγώ
-2-3 παραπάνω δεν χρειάζεται .
-και από ηλεκτρολογικά που δεν κατέχω ?
-ούτε και εγώ ήξερα αλλά έμαθα μου λέει .

Και μένω κόκαλο. Και τόσο καιρό με τους ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΙΣ ΠΛΑΚΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΗΛΙΘΙΟΙ, ΒΛΑΚΕΣ ,ΑΧΡΗΣΤΟΙ ,ΓΟΜΑΡΙΑ, ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΗ ,ΒΟΔΙΑ, ΓΙΔΙΑ, ΚΑΤΣΙΚΕΣ ,ΜΟΣΧΑΡΙΑ ,ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ ,ΜΠΟΥΧΕΣΗΔΕΣ ,ΦΥΤΑ ,ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΙ ,ΜΑΜΑΚΙΔΕΣ, ΜΠΟΥΛΙΔΕΣ ,ΧΕΣΤΙΔΕΣ, ΚΟΠΡΙΤΕΣ, ΚΟΛΟΣΤΡΕΣ, ΠΥΡΟΒΟΛΥΜΕΝΗ, ΑΝΙΔΕΗ, ΘΑ ΕΡΙΧΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕ ΛΟΓΟΚΡΙΝΟΥΝ.

Συμπέρασμα στην Ελλάδα κανένας δεν έχει την γνώση να διαβάσει ένα βιογραφικό και να δει τι λέει αυτό .
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ τους
Οι πιο πολλή βρίσκουν δουλεία μέσω γνωστών και δεν έχει σημασία τι ξέρουν
ΑΡΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΖΗΤΑΝΕ ΤΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ (ΙΣΩΣ ΤΟΥΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΟΦΑΣΗ )μα……λα……κιες ……
Δεν υπάρχει καμία εταιρία πληροφορικής που ξέρει τι τις γίνεται

Στη πληροφορική συναντάς τους μεγαλύτερους βλακες

Παράδειγμα κάποιος που έχει βάλει αγγελία εδώ στο freestuff μου είπε σε interview ότι έβλεπε ποτέ είχε τελειώσει ο καθένας το πανεπιστήμιο και εάν το είχε τελείωση σχετικά κοντά δεν τον φώναζε γιατί λογικά δεν θα είχε εμπειρία .
ΚΑΙ ΕΑΝ ΡΕ ΒΛΗΜΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ??????????ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΙΣΑΙ !!!!!!!!!ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ

Θυμάμαι σε μια εταιρία ήταν και ο τεχνικός διευθυντής και το μονό που έκανε είναι να κοιτα το βιογραφικό μου σαν Βλάκας ούτε μια ερώτηση και κάθε λιγο και λιγακι το κοιταζε σαν χαζος .

Σε άλλες μου λεγανε γα το ποσο γαματη εταιρια εχουνε και τι τέλειοι προγραμματιστές είναι πως ολοι οι αλλοι στην αγορα εχουν μαθει από αυτους είναι το αλφα και το ωμεγα.

Ο άλλος εβλεπε τι εργαλεια χρησιμοποιω αυτος εγραφε με το dreamweaver ότιδηποτε άλλο δεν ηταν αποδεκτο και με έκοψε γιαυτο.

Σε ένα γομαρι δουλευε 5 χρονια σε μια εταιρια και εκει που καθομασταν ξαφνικα παταω control space και ακουω ωχ τι ηταν αυτό ? ποιο ρε τυπε του λεω αυτό που εκανες μολις τωρα τι ηταν τελικα ηταν το ότι αμα πατησεις control space σου βγάζει βοηθεια στο visual studio και σε αλλα .

Όλα αυτά δεν είναι για να το παιξω εξυπνος αλλα να δειξω ότι ολες αυτές οι εταιριες είναι εντελως ανιδεοι για το πώς να δουνε καποιο μελοντικο συνεργατη

Αλλα και την ξεφτιλα που περνας και το τι ανεχεσε για να εχεις δουλεια

Δεν ξερουν ουτε οι ιδιες τι θελουν ποσο μαλλον σε καινουργιους συνεργατες .
Καμια δεν ρισκαρει να παρει καποιον χωρις προυπηρεσια(γιατι που να μαθαίνει τώρα) αλλα και καμια δεν περνει καποιον με προυπηρεσια (θελει πολλα λεφτα)
Συνηθως ακολουθουνε την περπατημενη δηλαδη σε ποιο εισουνα η εισαι καποιανου γνωστος μη λεμε μετα κριση και τα ρεστα όλα αυτά γινονται επειδη το θελουμε .

ΕΓΩ κλείνοντας ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ δεν προκειται να παει τιποτα καλυτερο

:hammer: :D

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Βλακεια για εργοχειρο

Δημοσίευση από Cha0s » 09 Οκτ 2011 19:32

Ε ρίχτο στο freelancing και γράφτους στα @@ σου :P

Κάνε μερικά μεγάλα projectακια με τον καιρό να έχεις portfolio και μετα θα διαλέγεις εσυ που θες να πας :P

Εγώ απόσα interviews εχω κάνει και εδώ και Ελλάδα βλέπω ότι δεν δίνουν δεκάρα τι έχεις τελειώσει και τι λες ότι ξέρεις.

Σε όσες δουλειές με έχουν προσλάβει ήταν λόγω portfolio όπου έδειχνα χειροπιαστά τι έχω κάνει και τι ξέρω παρά του τι έγραφε το βιογραφικο μου και αν έχω ή δεν έχω τελειώσει κάτι.

Το portfolio ίσως σε κάποιες εταιρίες να είναι και πιο σημαντικό από την επίσημη προϋπηρεσια.

Όπως είπες η προϋπηρεσία τους κοστίζει, αλλά ο νέος/άσχετος δεν ξέρει :P
Οπότε κάποιος που έχει κάνει την δουλειά αλλά δεν έχει prοper προϋπηρεσία (δηλαδη σε εταιρία), παιζει να τον προτιμήσουν (λόγω του ratio γνώσεις/κόστος).

Αλλά ναι στα περισσοτερα που γράφεις για τις Ελληνικές εταιρίες πληροφορικής δεν έχεις άδικο...

Και προσωπικα πιστεύω οι ISPs παιρνουν το βραβείο βλακείας στους υπαλλήλους τους (no offence σε όσους δουλευουν σε Ελληνικούς ISPs :P)

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Βλακεια για εργοχειρο

Δημοσίευση από cdhyper » 09 Οκτ 2011 21:14

Οι μεγάλες εταιρείες στην Ελλάδα συχνά δείχνουν το ίδιο ηλίθιες και δυσλειτουργικές με το δημόσιο. Και αυτό γιατί είναι Α.Ε. (ίσως και εισηγμένες στο χρηματιστήριο) και το μόνο που νοιάζει τον καθένα (από το διοικητικό συμβούλιο συνήθως) είναι το τι θα αρπάξει από τα έσοδα να το βάλει στην άκρη για την πάρτη του. Αποστασιοποιούνται όλοι από την εταιρεία και την κοιτάνε μόνο ως μέσο εκμετάλλευσης για προσωπικό τους συμφέρον. Και αν κάτσει η στραβή τραβάνε μια πτώχευση, μπαίνουν στο άρθρο 99 και φτιάχνουν άλλη εταιρεία για να κάνουν τα ίδια και εκεί.

Μήπως λοιπόν τα συναντάς όλα αυτά γιατί ψάχνεις δουλειά σε μεγάλες εταιρείες; Έχεις δοκιμάσει την τύχη σου σε μικρές/μικρομεσαίες ή το freelancing όπως σου λέει ο Cha0s; Σε μικρές επιχειρήσεις δεν βρίσκεις τον ηλίθιο ceo manager barberion enterprises γιατί οι μ******ς που κάνει φαίνονται άμεσα. Στις μεγάλες εταιρείες όμως αυτός ο βλάκας είναι ανεκτός γιατί τα αποτελέσματα της μαλακίας του θα φανούν μετά από 10 χρόνια και αν αφού υπάρχουν μέτοχοι και δανειοδότες που καλύπτουν όλες τις τρύπες μέχρι την πτώχευση.

Οπότε μήπως θα πρέπει να αναθεωρήσεις τους πιθανούς εργοδότες σου;
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

xesemesa

Βλακεια για εργοχειρο

Δημοσίευση από xesemesa » 09 Οκτ 2011 21:40

cdhyper έγραψε:Οι μεγάλες εταιρείες στην Ελλάδα συχνά δείχνουν το ίδιο ηλίθιες και δυσλειτουργικές με το δημόσιο. Και αυτό γιατί είναι Α.Ε. (ίσως και εισηγμένες στο χρηματιστήριο) και το μόνο που νοιάζει τον καθένα (από το διοικητικό συμβούλιο συνήθως) είναι το τι θα αρπάξει από τα έσοδα να το βάλει στην άκρη για την πάρτη του. Αποστασιοποιούνται όλοι από την εταιρεία και την κοιτάνε μόνο ως μέσο εκμετάλλευσης για προσωπικό τους συμφέρον. Και αν κάτσει η στραβή τραβάνε μια πτώχευση, μπαίνουν στο άρθρο 99 και φτιάχνουν άλλη εταιρεία για να κάνουν τα ίδια και εκεί.

Μήπως λοιπόν τα συναντάς όλα αυτά γιατί ψάχνεις δουλειά σε μεγάλες εταιρείες; Έχεις δοκιμάσει την τύχη σου σε μικρές/μικρομεσαίες ή το freelancing όπως σου λέει ο Cha0s; Σε μικρές επιχειρήσεις δεν βρίσκεις τον ηλίθιο ceo manager barberion enterprises γιατί οι μ******ς που κάνει φαίνονται άμεσα. Στις μεγάλες εταιρείες όμως αυτός ο βλάκας είναι ανεκτός γιατί τα αποτελέσματα της μαλακίας του θα φανούν μετά από 10 χρόνια και αν αφού υπάρχουν μέτοχοι και δανειοδότες που καλύπτουν όλες τις τρύπες μέχρι την πτώχευση.

Οπότε μήπως θα πρέπει να αναθεωρήσεις τους πιθανούς εργοδότες σου;

οι πιο πολλες απο αυτες που εχω παει ειναι μικρες .Εκει να δεις τι γινεται γελα ο καθε πικραμενος τους εχω δειξει απο μικρα project που εκανα μεχρι κατι πιο μεγαλο παντα μα παντα οτι λεγανε ηταν νομος .ΟΙ μισοι απο αυτους δεν ξερανε καν τι τους ελεγα η μαλλον δεν καταλαβαινανε.
Συγκεκριμενα καποιος καποτε με ρωτησε για κανονοικοποιηση και εαν την χρησιμοποιω οταν αρχισα να του εξηγω τοτε να δεις πως με κοιταζε .!!!!!!!!

:o !!!!!!!!

ολο αυτο το λεω γιατι πραγματικα ειναι τοσο μεγαλη βλακεια να ψαχνεις δουλεια και να μιλας με ατομα που οταν σε κοιτανε η νομιζουν οτι ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ Η ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΜΑΛ.......ΛΑ........ΚΑΣ ......τελικα σε αυτην την γαματη χωρα ολοι ειναι τοσο εξυπνοι που πραγματικα αναρρωτιεμαι γιατι η ελλαδαα εχει προβλημα εσεις το εχετε σκεφτει αυτο ποτε??

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Βλακεια για εργοχειρο

Δημοσίευση από cdhyper » 09 Οκτ 2011 21:47

H Ελλάδα πάει κατά διαόλου γιατί ελάχιστοι εργάζονται, είναι προφανές αυτό. Οι περισσότεροι ζουν από κάποιο μέλος της οικογένειάς τους που είναι δημόσιος υπάλληλος ή συνταξιούχος ή εισοδηματίας. Και σε μια χώρα όπου ελάχιστοι εργάζονται, συχνά θα βρίσκεις τέτοια φαινόμενα.

Αφού έχεις ασχοληθεί με σοβαρά projects, εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα έφτιαχνα ένα για την πάρτη μου και θα το εκμεταλλευόμουν σε επαγγελματικό επίπεδο.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Βλακεια για εργοχειρο

Δημοσίευση από c0d3punk » 09 Οκτ 2011 22:34

xesemesa φίλε (λογοπαίγνιο :-P)

μου θύμησες και ένα δικό μου περιστατικό (πέραν των άλλων) που είχα πάει βιογραφικό (σε μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων) και με προϋπηρεσία, αποδείκνυεια τις γνώσεις μου άμεσα στην συνέντευξη και ο τύπος μου έδινε συγχαρητήρια και τελικά πείρε στην δουλειά τον κολλητό μου ο οποίος πήγε bio στο χαβαλέ (που και ο ίδιος μέχρι σήμερα λέει πόσο άδικο ήταν για μένα) και παραδεχόμενος στην συνέντευξη, ότι δεν έχει επαφή με το αντικείμενο και δεν ξέρει τίποτε.

όπως τα λες. είτε δεν ξέρουν τι τους γίνεται, είτε απλά να είναι γνωστός γνωστού.

Βέβαια δεν γίνεται μόνο στον τομέα της πληροφορικής αυτό εδώ, αλλά στην Ελλάδα είμαστε όλοι μεγιστάνες της πληροφορικής και πρωτοπόροι, τι λες τώρα.

Δεν είναι τυχαίο (και θα το παρατηρήσεις και εδώ στο freestuff) ότι τις καλύτερες δουλειές και τις ουσιαστικότερες γνώσεις τις έχουν, επί το πλείστον, freelancers.
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

xesemesa

Βλακεια για εργοχειρο

Δημοσίευση από xesemesa » 09 Οκτ 2011 22:45

c0d3punk έγραψε:xesemesa φίλε (λογοπαίγνιο :-P)

μου θύμησες και ένα δικό μου περιστατικό (πέραν των άλλων) που είχα πάει βιογραφικό (σε μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων) και με προϋπηρεσία, αποδείκνυεια τις γνώσεις μου άμεσα στην συνέντευξη και ο τύπος μου έδινε συγχαρητήρια και τελικά πείρε στην δουλειά τον κολλητό μου ο οποίος πήγε bio στο χαβαλέ (που και ο ίδιος μέχρι σήμερα λέει πόσο άδικο ήταν για μένα) και παραδεχόμενος στην συνέντευξη, ότι δεν έχει επαφή με το αντικείμενο και δεν ξέρει τίποτε.

όπως τα λες. είτε δεν ξέρουν τι τους γίνεται, είτε απλά να είναι γνωστός γνωστού.

Βέβαια δεν γίνεται μόνο στον τομέα της πληροφορικής αυτό εδώ, αλλά στην Ελλάδα είμαστε όλοι μεγιστάνες της πληροφορικής και πρωτοπόροι, τι λες τώρα.

Δεν είναι τυχαίο (και θα το παρατηρήσεις και εδώ στο freestuff) ότι τις καλύτερες δουλειές και τις ουσιαστικότερες γνώσεις τις έχουν, επί το πλείστον, freelancers.

παιδια για να μην παρεξηγηθω δεν τα ξερω ολα εχω κανει αυτα που ηθελα και εαν μου τυχει καΤΙ ΔΕΝ ΚΟΛΟΝΩ αλλα αυτο που μου κολανε μου την δινει δεν ειμαι βλακας και αυτοι εξυπνοι αυτο θελω να πω .

μετα για εταιριες ακουστε δεν ειναι οι μεγαλες αλλα και οι μικρες εταιριες.
τοσο μεγαλα ψωνια υπαρχουν !!!!Απιστευτο

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Βλακεια για εργοχειρο

Δημοσίευση από c0d3punk » 09 Οκτ 2011 23:01

Σαφώς! Και δεν καταλαβαίνουν ότι με τέτοιες συμπεριφορές ακυρώνουν ακόμα και την καλή φήμη που μπορεί (άδικα ίσως) να έχουν.

Πιστεύω έχεις ακούσει ιστορία του νεαρού που προσελήφθει(βάζω link από τυχαίο blog μη κάνουμε διαφήμιση σε εφημερίδες :-P) πριν λίγο καιρό και δουλεύει στο Facebook, ενώ στην χώρα μας είχε φάει πόρτα από τους μικρομέγαλους Μεγιστάνες της πληροφορικής. Θα έπρεπε να γυρίσει πίσω, να μπουκάρει στα γραφεία τους και σε έναν-έναν να τους τρίβει το χαρτί της πρόσληψης στα μούτρα! :hammer:
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

xesemesa

Βλακεια για εργοχειρο

Δημοσίευση από xesemesa » 10 Οκτ 2011 01:19

ναι αυτο το ειδα μπραβο στο παιδι δεν ξερω πως τα καταφερε παντος τα καταφερε.
Εγω προς τα παρον ηλεκτρολογικα στον μαστορα εκει και βλεπουμε .
Τελικα η ζωη στην ελλαδα περνα για τους ποιο πολλους στραφη δηαλδη αδικα δεν κανουμε τιποτα στην ζωη μας εστω και εαν εχουμε καποιες δυνατοτητες η και εαν δεν εχουμε να θελουμε να κανουμε κατι (δεν ειμαστε ολοι εξυπνοι ).
Το να φυγεις απο την χωρα σου μετα δεν ειναι και η λυση βεβαια.
Τι να πω τωρα ειμαι 34 εχω καμια 2ετια ακομα η στη χειροτερη 4ετια να το σκεφτω και εξω ειναι κομπλε αλλα ειναι εξω δεν ειαι ελλαδα δυστηχως.
:(

Άβαταρ μέλους
Punkis

Βλακεια για εργοχειρο

Δημοσίευση από Punkis » 10 Οκτ 2011 01:33

Φίλε όταν γεννιέσαι Ελλάδα δυστυχώς παίζεις 3η κατηγορία. Όταν γεννιέσαι Κύπρο είσαι 5η. Το ίδιο εύχομαι και εγώ με εσένα.

Επίσης εύχομαι να σου δοθεί ευκαιρεία και σε όλους τους άλλους φυσικά να εργαστείς κάπου στο εξωτερικό που θα δείξεις τι αξίζεις.
Only Green Day can successfully write a song about masturbation.

xesemesa

Βλακεια για εργοχειρο

Δημοσίευση από xesemesa » 10 Οκτ 2011 22:04

Punkis έγραψε:Φίλε όταν γεννιέσαι Ελλάδα δυστυχώς παίζεις 3η κατηγορία. Όταν γεννιέσαι Κύπρο είσαι 5η. Το ίδιο εύχομαι και εγώ με εσένα.

Επίσης εύχομαι να σου δοθεί ευκαιρεία και σε όλους τους άλλους φυσικά να εργαστείς κάπου στο εξωτερικό που θα δείξεις τι αξίζεις.
thanks man :(

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες