Ο πιο απλός τρόπος για να δημιουργήστε back-links

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Κλειδωμένο
Nipa
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nipa » 02 Οκτ 2011 21:28

Το ξέρω ότι πολύ από τους «ανταγωνιστές» του κλάδου θα σπεύσουν να με κατηγορήσουν για δήθεν ανήθικη τεχνική άλλα να είστε σίγουροι ότι αν διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες μου, δεν θα είναι καθόλου προώθηση ιστοσελίδων με ανήθικη τεχνική.

Θα σας μιλήσω λοιπόν για το CommunityServer, μια πλατφόρμα που μας δινει τη δυνατότητα να κτίσουμε follow back links με ηθικό τρόπο.

Αν θέλετε να προωθήστε ένα site , το CommunityServer μας δίνει πόλους τρόπους για links προς τη σελίδα μας διότι υποστηρίζει:

a] 3 links στο προφίλ του χρήστη

b] BBCode στην υπογραφή μας

c] Δημιουργία blog και ανάρτηση άρθρων

d] Ανάρτηση θεμάτων στο forum

Έκτος από τα 4 πλεονεκτήματα που αναφέρω πιο πάνω , το CommunityServer έχει και ένα σημαντικότερο πλεονέκτημα διότι είναι μια πλατφόρμα παλιά και οι περισσότερες ιστοσελίδες που έχουνε δημιουργηθεί με το CS είναι με μεγάλο PR. 4-5-6.

Θα πρέπει όμως να διαβάσουμε προσεκτικά τους κανόνες που έχει κάθε σελίδα και μετά κάνουμε εγγραφή.

Αν οι κανόνες της ιστοσελίδας απαγορεύουν κάποια ενεργεία σχετικά με τα παραπάνω , έπρεπε να απενεργοποιήσουν την υπηρεσία αυτή είτε λέγετε δημιουργία blog είτε λέγετε υπογραφή .Σε καμιά περίπτωση μην προσπαθήστε να κάνετε Spam .

Πως βρίσκουμε CommunityServer ιστοσελίδες; Αυτό είναι απλό…. χρησιμοποιήστε το παρακάτω κωδικά

site:.com inurl:user/CreateUser.aspx?ReturnUrl=

Νίκο Πάπα για το www.nipastudio.com
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nipa την 03 Οκτ 2011 16:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vassilism » 03 Οκτ 2011 13:58

Και εγώ νόμιζα ότι ο πιο απλός τρόπος για να δημιουργήσουμε backlinks είναι να καταχωρήσουμε τη σελίδα μας σε κάποιον κατάλογο.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 03 Οκτ 2011 14:06

Και εγώ νόμιζα πως ο καλύτερος τρόπος ήταν να κάνουμε posts στο freestuff χωρίς να χάνουμε ευκαιρία να κάνουμε link στο site μας την φράση προώθηση ιστοσελίδων :P

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 03 Οκτ 2011 14:43

korgr έγραψε:Και εγώ νόμιζα πως ο καλύτερος τρόπος ήταν να κάνουμε posts στο freestuff χωρίς να χάνουμε ευκαιρία να κάνουμε link στο site μας την φράση προώθηση ιστοσελίδων :P
Υπαρχει καποια αξια, εστω και πολυ μικρη, στο συγκεκριμενο link που ειναι nofollow? Εννοώ από αποψη seo- ως backlink.

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 03 Οκτ 2011 15:00

Οση αξια εχει και ο τροπος που προτεινει,ερασιτεχνικες τακτικες για μεσαιας εως πολυ χαμηλης ποιοτητας και ανταγωνιστικοτητας σελιδες και τροπους προωθησης... ;)

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 03 Οκτ 2011 16:25

Ωραία τότε να θέσω αλλιώς την ερώτηση: Υπάρχει κάποιο αποτέλεσμα όταν το link είναι nofollow? Ρωτάω για το αποτέλεσμα και όχι για το πόσο ερασιτεχνικός η επαγγελματικός είναι ο συγκεκριμένος τρόπος.

Nipa
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nipa » 03 Οκτ 2011 16:27

Nipa έγραψε:Το ξέρω ότι πολύ από τους «ανταγωνιστές» του κλάδου θα σπεύσουν να με κατηγορήσουν
korgr , όσο άφορα το link μέσα στο άρθρο είναι από copy paste

Κώδικας: Επιλογή όλων

[url=http://nipastudio.com/%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BD]προώθηση ιστοσελίδων[/url]
edit , και delete . ξέρω ότι είναι nofollow και δεν το εκανα για να πάρω backlink από δω.

Το περίμενα αυτό , και γιαυτό και η εισαγωγή μου ...

scoobby , για πες εσύ μερικές τεχνικές...
μήπως είναι τεχνική το <h3 στο

<h3><a href="σελιδα σου">SEO and DOMAINS in GREECE-βελτιστοποίηση μηχανών αναζήτησης-προώθηση  ιστοσελίδων</a></h3>
εγώ θα το έβαζα <h1 και θα έβγαζα τα άλλα 10 h1 που έχεις στην πρώτη σελίδα.
Δεν μπορείς να κατηγορήσεις για τις ερασιτεχνικές μου τεχνικές όταν εσύ δεν ξέρεις να κάνεις μια σωστή βελτιστοποίηση του site σου.

vassilism και αυτός είναι ένας τρόπος όμως οι περισσότεροι webmasters βάζουν κάποιο javascripts για να μην πάρεις καθαρό White Link.

Πχ: πότε θα με εκτελέσετε οι "seo experts" ?
Αντί να με κατηγορήστε δεν πάτε να βρείτε πελάτες, η αν έχετε καλύτερες ιδέες και τεχνικές γράψτε ένα θέμα στο forum.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nipa την 03 Οκτ 2011 16:37, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Nipa
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nipa » 03 Οκτ 2011 16:30

bibisidis έγραψε:Ωραία τότε να θέσω αλλιώς την ερώτηση: Υπάρχει κάποιο αποτέλεσμα όταν το link είναι nofollow? Ρωτάω για το αποτέλεσμα και όχι για το πόσο ερασιτεχνικός η επαγγελματικός είναι ο συγκεκριμένος τρόπος.
Όχι , δεν υπάρχει... διότι το nofollow λέει στης μηχανές αναζήτησης να μην ακολουθήσουν αυτό το link άλλα να το περάσουν σαν απλό κείμενο.

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 03 Οκτ 2011 17:05

Το να κατηγορείς κάποιον για κακό SEO στο δικό του site έχει μεγάλη διαφορά από το να κάνεις κακό SEO σε δημόσιο χώρο(forum).

Ο καθένας στο site του μπορεί να κάνει ότι γουστάρει... σε δημόσιο χώρο όμως πρέπει να σέβεται και τους υπόλοιπους.

Είναι άσχημο να υποτιμάμε την νοημοσύνη των άλλων...

Nipa
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nipa » 03 Οκτ 2011 17:33

gigenis έγραψε:Το να κατηγορείς κάποιον για κακό SEO στο δικό του site έχει μεγάλη διαφορά από το να κάνεις κακό SEO σε δημόσιο χώρο(forum).

Ο καθένας στο site του μπορεί να κάνει ότι γουστάρει... σε δημόσιο χώρο όμως πρέπει να σέβεται και τους υπόλοιπους.

Είναι άσχημο να υποτιμάμε την νοημοσύνη των άλλων...
δεν προσέβαλα κανέναν με το άρθρο μου...
εγώ έχω μια τεχνική , τη θέλει κανένας ... τη παίρνει . Αν όχι... δεν ασχολείται !
Τα πράγματα είναι πολύ άπλα... αν διαφωνεί κάποιος , σεβαστός! Άλλα όχι να προσβάλει έμενα λέγοντας με ερασιτέχνη !

Από τη καταλαβαίνω φοβούνται για την πίτα, Η ΠΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΟΧΙ ΕΔΩ

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 03 Οκτ 2011 17:48

ειρήνη!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Nipa
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nipa » 03 Οκτ 2011 18:03

cordis έγραψε:ειρήνη!
και αγάπη ...
Κρύψε τα μαχαίρια cordis, κινδυνεύω μετά από κάθε άρθρο που ανεβάζω εδώ

Άβαταρ μέλους
apsuh0s
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apsuh0s » 03 Οκτ 2011 18:04

Nipa έγραψε: scoobby , για πες εσύ μερικές τεχνικές...
μήπως είναι τεχνική το <h3 στο

<h3><a href="σελιδα σου">SEO and DOMAINS in GREECE-βελτιστοποίηση μηχανών αναζήτησης-προώθηση  ιστοσελίδων</a></h3>
εγώ θα το έβαζα <h1 και θα έβγαζα τα άλλα 10 h1 που έχεις στην πρώτη σελίδα.
Δεν μπορείς να κατηγορήσεις για τις ερασιτεχνικές μου τεχνικές όταν εσύ δεν ξέρεις να κάνεις μια σωστή βελτιστοποίηση του site σου.
Κακά τα ψέμματα, η HTML του site της υπογραφής σου, πάσχει από παντού. Φρόντισε να γράφεις σωστά κώδικα και άσε το πόσα h1 θα έβαζες και που. Δεν μπορείς να προσφέρεις υπηρεσίες για κατασκευή ιστοτόπων και να μην ξέρεις να παρουσιάζεις μια σωστή δομή στην HTML.
.ninja { color: black; visibility: hidden !important; }

Nipa
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nipa » 03 Οκτ 2011 18:13

apsuh0s , φίλος ?

Άμα λέω εγώ ...

Άβαταρ μέλους
apsuh0s
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apsuh0s » 03 Οκτ 2011 18:20

Bρε ότι και να λες..

<table width="539" border="0">
<tbody>
<tr>
<td>
<h2><strong>&#8226; Την <a title="καταχώρηση domain - καταχώρηση ονόματος χώρου,  καταχωρητής .gr .eu .com .net" href="http&#58;//nipastudio.com/%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%87%CF%8D%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-domain-names">κατοχύρωση domain</a></strong> &#40;www.ονομα.gr&#41;</h2>

<h2><strong>&#8226; Την </strong><a title="σχεδιαση ιστοσελίδων - σχεδιασμός ιστοσελίδων" href="http&#58;//nipastudio.com/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B4%CE%B1%CF%82/%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B4%CE%B1"><strong>σχεδιαση</strong><strong> ιστοσελιδων</strong></a></h2>
<h2><strong>&#8226; Την <a title="κατασκευη ιστοσελιδας" href="http&#58;//nipastudio.com/">κατασκευη ιστοσελιδας</a></strong></h2>
</td>
<td>
<h2><strong>&#8226; Την <a title="φιλοξενία ιστοσελίδων" href="http&#58;//nipastudio.com/%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%AF%CE%B1-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BD-hosting">φιλοξενία ιστοσελίδων</a></strong></h2>
<h2><strong>&#8226; Την <a title="προώθηση ιστοσελίδων - βελτιστοποίηση ιστοσελίδων - SEO" href="http&#58;//nipastudio.com/%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BD">προώθηση ιστοσελίδας</a></strong></h2>
<h2><strong>&#8226; Την </strong><strong><a href="../">συντήρηση Ιστοσελίδων</a></strong></h2>

</td>
</tr>
</tbody>
</table>
Τρέλα..
.ninja { color: black; visibility: hidden !important; }

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες