Πρόταση για δίκτυα και διαφημιζόμενους.

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
prosfores
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από prosfores » 26 Σεπ 2011 16:11

Πρόταση για δίκτυα και διαφημιζόμενους. Θέλω να κάνω μια πρόταση που το πιθανότερο είναι να μην βρει καθόλου ανταπόκριση, αλλά εγώ θα την κάνω και ότι βρέξει ας κατεβάσει

Ο κάθε Affiliate που έχει 1,2,3 η 113 site προωθεί προσφορές και ηλεκτρονικά καταστήματα, υπάρχουν τα cookies που συνήθως είναι ένας μήνας και κάποια αλλά, σπάνια μεν αλλά υπάρχουν και αυτά, τα cookies είναι για ενα χρόνο

Το δικαιότερο θα ήταν ο πελάτης που στέλνει ένας Affiliate να είναι για πάντα. Ναι για πάντα όπως γίνεται και στο εξωτερικό. Όμως επειδή εδώ είναι Ελλάδα, ιδανικό θα ήταν ναι τα cookies να είναι για ένα μήνα, με ότι ποσοστό υπάρχει και από τον μήνα και μετά να μένουν τα coocies για πάντα αλλά με μικρότερο ποσοστό.

Δηλαδή αν η πώληση στον ένα μήνα έχει ποσοστό 10% για παράδειγμα, από τον μήνα και μετά να έπεφτε το ποσοστό ας πούμε στο 3%, έτσι και καλύτερα θα ήταν για όλους, και ο Affiliate δεν θα αισθανόταν ότι έστειλε ένα πελάτη σε ένα διαφημιζόμενο και ο πελάτης μετά τον μήνα έγινε μέλος σε ένα site και από εκεί και πέρα χάθηκαν όλες οι επόμενες πωλήσεις. :lol:
deal aggregator.
Όλες οι Προσφορές--->olesoiprosfores.gr

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 26 Σεπ 2011 21:50

Για μας θα ηταν πολυ ωραιο να γινει κατι τετοιο αλλα ποιο το οφελος για τον διαφημιζομενο?

prosfores
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από prosfores » 26 Σεπ 2011 22:11

Ο πελάτης που δεν θα είχε, αν εμείς δεν τον στέλναμε! :lol:
deal aggregator.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Σεπ 2011 15:36

βλέπεις ότι έχει περάσει μια ημέρα και τα δίκτυα δεν έχουν πάρει θέση... :p
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

prosfores
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από prosfores » 27 Σεπ 2011 16:16

cordis είπε βλέπεις ότι έχει περάσει μια ημέρα και τα δίκτυα δεν έχουν πάρει θέση...

Prosfores το είπε απο χτες. Θέλω να κάνω μια πρόταση που το πιθανότερο είναι να μην βρει καθόλου ανταπόκριση
deal aggregator.

Άβαταρ μέλους
George - Linkwise

Δημοσίευση από George - Linkwise » 27 Σεπ 2011 17:58

OK, εμείς ως δίκτυο λοιπόν παίρνουμε θέση.

Συμφωνούμε και επαυξάνουμε. Σε όλα.
Να αυξηθούν οι προμήθειες, να μεγαλώσουν τα cookies, να γίνουν lifetime οι προμήθειες. Αν γίνουν όλα αυτά, θα αυξηθεί κι εμάς το κέρδος μας.

Τώρα; Τί κάνουμε;
Linkwise Affiliate Network

gianpan
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gianpan » 27 Σεπ 2011 18:16

Symos έγραψε:OK, εμείς ως δίκτυο λοιπόν παίρνουμε θέση.

Συμφωνούμε και επαυξάνουμε. Σε όλα.
Να αυξηθούν οι προμήθειες, να μεγαλώσουν τα cookies, να γίνουν lifetime οι προμήθειες. Αν γίνουν όλα αυτά, θα αυξηθεί κι εμάς το κέρδος μας.

Τώρα; Τί κάνουμε;
Οτι μπορείτε....

prosfores
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από prosfores » 27 Σεπ 2011 18:17

Symos Τώρα; Τί κάνουμε;

Προτάσεις Μεγάλε, Προτάσεις στους Διαφημιζόμενους, το είδες μάλλον ότι κοιμάμαι και ονειρεύομαιι ότι την αυγή παντρεύομαι :lol:
deal aggregator.

Άβαταρ μέλους
George - Linkwise

Δημοσίευση από George - Linkwise » 27 Σεπ 2011 18:33

prosfores έγραψε:Προτάσεις Μεγάλε, Προτάσεις στους Διαφημιζόμενους
Αυτό το κάνουμε σε μόνιμη βάση από την πρώτη στιγμή, αφού έτσι βοηθάμε και τους affiliates αλλά και τον εαυτό μας.

Από τα 3 μέρη όμως που εμπλέκονται στη διαδικασία, το δίκτυο έχει τη μικρότερη δύναμη να κάνει κάτι περισσότερο. Οι μεν διαφημιζόμενοι είναι αυτοί που αποφασίζουν αν θα εφαρμόσουν μια πρόταση ή όχι, οι δε affiliates είναι αυτοί που διαμορφώνουν τις συνθήκες υπό τις οποίες λαμβάνεται η απόφαση.
Linkwise Affiliate Network

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 27 Σεπ 2011 19:50

εγω πιστευω αν ησουν εσυ (και ο καθε affiliate που προωθει deals) στην θεση των διαφημιζομενων, δεν θα δεχοσουν μια τετοια προταση για lifetime cookie..και ειναι λογικο
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Σεπ 2011 22:58

ελπίζω να λύθηκαν οι απορίες σου κ. prosfores.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 28 Σεπ 2011 00:38

free3yourmind έγραψε: στην θεση των διαφημιζομενων, δεν θα δεχοσουν μια τετοια προταση για lifetime cookie..και ειναι λογικο
Δεν εχει λογικη αυτο που λες ... αφού κάνω την κίνηση να δώσω ποσοστό και στην ουσία να πληρωθώ και να πληρώσω.

Τι να πληρωθώ σε 2 μερες τη σε 150 θα πληρωθώ ,, τωρα θα μου πεις οτι θες την προβολη και την ελπιδα η οποια αγορα του πελατη να γινει καποια στιγμη στο μέλλων που θα με εκανε να πληρωσω τον affiliate δεν ισχυει πιστευω ...
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 28 Σεπ 2011 04:12

Ας το δουμε αλλιως...εστω οτι εσυ εχεις ενα σουβλατζιδικο και μου λες εμενα που ειμαι διαφημιστης οτι για καθε πελατη που σου φερνω θα μου δινεις μια x προμηθεια, σου στελνω εναν επισκεπτη αλλα δεν του αρεσει το ντεκορ του μαγαζιου σου και φευγει...επειτα απο 50 χρονια ξαναπερναει τυχαια απο την περιοχη και μπαινει στο μαγαζι σου και τρωει καθε μερα (ειτε γιατι εσυ αποφασισες να αλλαξεις το decoration ή γιατι αυτος μεγαλωσε και αλλαξε μυαλα)...οπως καταλαβαινεις δεν μπορω να ερθω εγω μετα απο τοσα χρονια και να σου ζητησω προμηθεια επειδη καποτε σου ειχα στειλει εναν επισκεπτη και ποσο μαλλον δεν μπορω να σου ζηταω προμηθεια forever για καθε αγορα που κανει...
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Σεπ 2011 13:32

αντίστοιχα θα μπορούσα να του πάω έναν πελάτη, που μέχρι πρότινος πήγαινε στο διπλανό σουβλατζίδικο, ο οποίος έχει 4μελή οικογένεια και τρώει σουβλάκια 2 φορές την εβδομάδα για 50 χρόνια.

γιατί από αυτόν να μη μου δίνει forever;
- follow me @twitter

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 28 Σεπ 2011 13:38

cordis έγραψε:αντίστοιχα θα μπορούσα να του πάω έναν πελάτη, που μέχρι πρότινος πήγαινε στο διπλανό σουβλατζίδικο, ο οποίος έχει 4μελή οικογένεια και τρώει σουβλάκια 2 φορές την εβδομάδα για 50 χρόνια.

γιατί από αυτόν να μη μου δίνει forever;
Ή, αφού μου έφερες την πρώτη φορά τον πελάτη στο μαγαζί, από εδώ και πέρα πάω και τον φέρνω εγώ στο μαγαζί με δικό μου μεταφορικό μέσο (email) και γλιτώνω τις επιπλέον προμήθειες.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης