Όταν απαιτείται like για να διαβάσει ο αναγνώστης το άρθρο.

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Parasxos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Parasxos » 10 Σεπ 2011 10:52

Παιδιά καλημέρα,
Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει, έχω επισυνάψει από που παίρνω το id(έχω δειλωσει και το λινκ οπου βάζω τον κώδικα στο canvas url), το οποίο βάζω στο κώδικα του fazer, και το αποτέλεσμα είναι αυτό fc-testblog1.blogspot.com/2011/09/test-1_04.html
Δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβως έχω κάνει λάθος,
α, το css το έχω μέσα στο <style></style> στο κώδικα του blogspot. Καμιά βοήθεια παιδιά?
Συνημμένα
Untitled-1.jpg

Άβαταρ μέλους
fAzer

Δημοσίευση από fAzer » 11 Σεπ 2011 04:58

μην γράφεις στον κειμενογράφο γιατί τα γ* όλα τη μ*. Να τον γράψεις τον κώδικα με επεξεργασία html κάτι τέτοιο πρέπει να γράφει. Μόνο εκεί. Σου έδωσα έτοιμο κώδικα και το έκανες paste στον κειμενογράφο θα μας τρελάνεις

Parasxos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Parasxos » 11 Σεπ 2011 13:17

fAzer έγραψε:μην γράφεις στον κειμενογράφο γιατί τα γ* όλα τη μ*. Να τον γράψεις τον κώδικα με επεξεργασία html κάτι τέτοιο πρέπει να γράφει. Μόνο εκεί. Σου έδωσα έτοιμο κώδικα και το έκανες paste στον κειμενογράφο θα μας τρελάνεις
fazer πραγματικά δεν κατάλαβα γρι απο αυτά που γράφεις, τον κώδικά τον βάζω στην επεξεργασία html, Εσύ αυτό κατάλαβες απο το λινκ που έχω?

Άβαταρ μέλους
hliast

Δημοσίευση από hliast » 27 Οκτ 2011 13:49

an kai exo aniksi thema apantisi den pira apo kanenan ,etsi vazo to thema edo pou einai sxetiko !!χαιρετο την κοινοτιτα εχο ενα blog στο blogspot και ψαχνω να βρω το κωδικα για το κουμπι share facebook
εχο σε μια σελιδα π.χ 10 θεματα αναρτιμενα ομως θελω αυτα τα 10 θεματα να τα αναρτω ξεχωριστα το καθενα στο facebook καπου ειχα βρη παλια καπιο κωδικα αλλα το εχασα το εβαζα κατο απο καθε κειμενο που τελιονα και πριν να αρχισο το επομενο , εκανα share στο θεμα που ηθελα και εωγαινε αλλα δεν το βρισκο μπορει καποιος να με βοηθιση παρακαλω?

Kypros Lambrou

Δημοσίευση από Kypros Lambrou » 27 Οκτ 2011 16:00

eleutheros29aris έγραψε:an kai exo aniksi thema apantisi den pira apo kanenan ,etsi vazo to thema edo pou einai sxetiko !!χαιρετο την κοινοτιτα εχο ενα blog στο blogspot και ψαχνω να βρω το κωδικα για το κουμπι share facebook
εχο σε μια σελιδα π.χ 10 θεματα αναρτιμενα ομως θελω αυτα τα 10 θεματα να τα αναρτω ξεχωριστα το καθενα στο facebook καπου ειχα βρη παλια καπιο κωδικα αλλα το εχασα το εβαζα κατο απο καθε κειμενο που τελιονα και πριν να αρχισο το επομενο , εκανα share στο θεμα που ηθελα και εωγαινε αλλα δεν το βρισκο μπορει καποιος να με βοηθιση παρακαλω?
Όπως σου απάντησα και στο θέμα που έχεις ανοίξει, πρόσθεσε το παρακάτω λινκ αλλάζοντας το ανάλογα για την σελίδα σου:

Κώδικας: Επιλογή όλων

<?php
    $share_msg = "Titlos pou tha emfanizetai sto share";
    $share_url = "http%3A2F%2Fwww.istoselida.com%2Findex.php";
?>

<a href="http&#58;//www.facebook.com/sharer.php?u=<?php echo $share_url; ?>&t=<?php echo $share_msg;?> " target="_blank">
    	Share On Facebook
</a>
Πρόσεξε στο share_url να κρατήσεις τους κώδικες για τους ειδικούς χαρακτήρες "://" όπως σου τα έχω αφού πολύ πιθανόν να σου κάνει πρόβλημα χωρίς αυτούς.
Δοκίμασε το αν δουλεύει σωστά στην περίπτωση του και μας ενημερώνεις ανάλογα.

Άβαταρ μέλους
hliast

Δημοσίευση από hliast » 02 Νοέμ 2011 13:43

eyxaristo ,poli

mpitsakas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mpitsakas » 14 Οκτ 2012 15:42

Spyrostagas έγραψε:με ενδιαφέρει και εμένα να το κάνω, θα το δοκιμάσω αυτές τις μέρες αν βρω χρόνο και θα σου πω αν δουλεύει.
Αν και ο Fazer είναι ειδικός σε κώδικες, στείλε του pm. :)

krampis

Δημοσίευση από krampis » 20 Ιουν 2013 13:45

παιδια καλησπ'ερα και απο μένα πολυ καλό το θέμα το εψαχνα και εγω καιρο..
οκ ολα καλα με τον κωδικα τον έβαλα και δουλευει μια χαρα..απλα ήθελα να ρωτήσω αν μπορει όταν κανει κοινοποιηση στο προφιλ να κοινοποιει το άρθρο και όχι τη σελιδα του facebook αν γμπορεί κάποιος ας βοηθήσει πλεεζζ...

krampis

Δημοσίευση από krampis » 22 Ιουν 2013 15:53

υπάρχει κανεις..??
:hammer: :hammer: :hammer:

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 23 Ιουν 2013 09:02

Μεγάλη αλητεία αυτό το "κόλπο". Προσωπικά όσες σελίδες έχω δει κι έχουν τέτοιο σκριπτ,απλώς τις κλείνω.Δεν πατάω με τίποτα like.Like δίνω μόνο στην "έξοδο".Αν μου άρεσε μια σελίδα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες