Programma TV

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fAzer

Programma TV

Δημοσίευση από fAzer » 22 Αύγ 2011 15:34

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για το programmatv 'gr.
Και σαν κώδικας εάν φαίνεται οκ.
Και από SEO.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Programma TV

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Αύγ 2011 23:30

fAzer έγραψε:Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για το programmatv 'gr.
Και σαν κώδικας εάν φαίνεται οκ.
Και από SEO.
τι εννοεις σαν κωδικας;
και ποσο χωρο εχεις για να κανεις κατι καθως η αγορα ειναι ηδη επαρκης στο ειδος εκτος αν εχεις κατι καλο στο μυαλο σου!

Άβαταρ μέλους
Khronos

Programma TV

Δημοσίευση από Khronos » 23 Αύγ 2011 00:33

Απλά αδιάφορο..Και γενικά έχω βαρεθεί τα sites που ξεπετάγονται μόνο και μόνο για να τα γεμίσεις με διαφημίσεις.

Αντί να φτιάξει ο καθένας ένα site της προκοπής που αν πάει καλά απο θέμα επισκεψιμότητας να του βάλει καμιά διαφήμιση για να βγάλει κάτι, το πάτε ακριβώς ανάποδα.

Φιλικά πάντα ε!

synneffaki
Επικοινωνία:

Programma TV

Δημοσίευση από synneffaki » 23 Αύγ 2011 05:46

Σαν χρηστης (γιατι στα πολυ τεχνικα δεν ξερω να σε βοηθησω).
-Στις ταινιες της ημερες θα εβαζα μια αναλυση (να ξερει πανω κατω ο αναγνωστης)
- Παραπονο : κανενα νικελοντεον , κανενα 0-6 , αντε ενα channel 9 βρε παιδι μου :lol: :lol: . Ολοι το κανουν αυτο.
- Τελος μια αναζητηση ανα ώρα ή ανα ειδος ταινιας θα βολευε :D :D

Καλη συνεχεια στην ενημερωση :D

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Programma TV

Δημοσίευση από dimsis » 23 Αύγ 2011 09:50

http://programmatv.gr/movies <=> http://tv.pathfinder.gr/movies

http://programmatv.gr/info <=> http://tv.pathfinder.gr/info

κλπ
για να καταλάβω, κάνετε content scraping από το pathfinder και τα παρουσιάζεται σε όπως τα παίρνετε σε ένα δικό σας domain;
Και σας έχει δώσει η phaistos άδεια για κάτι τέτοιο;

Κατά τα άλλα συμφωνώ και επαυξάνω με όσα γράφει ο Khronos. Έχουμε γεμίσει σκουπιδαριό και copy paste sites, που ανεβαίνουν μόνο για να πιάσουν τίποτε ψιλά από διαφημίσεις.

Άβαταρ μέλους
fAzer

Programma TV

Δημοσίευση από fAzer » 23 Αύγ 2011 22:44

Ευρέως:
Λέξη-κλειδί: programma tv
Συνολικές μηνιαίες αναζητήσεις: 4.090.000
Τοπικές μηνιαίες αναζητήσεις: 673.000

[Ακριβής]:
Συνολικές μηνιαίες αναζητήσεις: 368.000
Τοπικές μηνιαίες αναζητήσεις: 301.000

Αυτά τα νούμερα είναι αδιάφορα;
Site της προκοπής που αν πάει καλά; Πως ακριβώς να πάει καλά; Όταν ρωτάω για 1 domain που είναι ακριβώς η λέξη κλειδί που έγραψα στην αρχή... Μπορεί εσένα να μη σε ενδιαφέρει το g**gle ok.. και ποιά είναι ο λογική σου ότι πρέπει πρώτα να πάει καλά και μετά να βάλεις διαφημίσεις; γιατι; αιτιολόγηση;

Η phaistos να μου δώσει άδεια για τι ακριβώς; Για το πρόγραμμα τηλεόρασης που δίνουν τα κανάλια; Έτσι το παίρνει κάποιος και το κάνει πνευματική του ιδιοκτησία;

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Programma TV

Δημοσίευση από DimitriosX » 23 Αύγ 2011 23:06

fAzer έγραψε:Ευρέως:
Συνολικές μηνιαίες αναζητήσεις: 4.090.000
Τοπικές μηνιαίες αναζητήσεις: 673.000

[Ακριβής]:
Συνολικές μηνιαίες αναζητήσεις: 368.000
Τοπικές μηνιαίες αναζητήσεις: 301.000

Αυτά τα νούμερα είναι αδιάφορα;
Site της προκοπής που αν πάει καλά; Πως ακριβώς να πάει καλά; Όταν ρωτάω για 1 domain που είναι ακριβώς η λέξη κλειδί που έγραψα στην αρχή... Μπορεί εσένα να μη σε ενδιαφέρει το g**gle ok.. και ποιά είναι ο λογική σου ότι πρέπει πρώτα να πάει καλά και μετά να βάλεις διαφημίσεις; γιατι; αιτιολόγηση;

Η phaistos να μου δώσει άδεια για τι ακριβώς; Για το πρόγραμμα τηλεόρασης που δίνουν τα κανάλια; Έτσι το παίρνει κάποιος και το κάνει πνευματική του ιδιοκτησία;

Γιατι δεν το παίρνεις τότε απο τα κανάλια; Σαφως και η συλλογή επεξεργασία και παρουσίαση εχουν copyrights! Με την ιδια λογική αυριο μπορεια να παρσάρεις και livescores ή αποτελέσματα χρηματηστηρίου;; Πρόσεχε...
Και επίσης ελεγες για το google οτι ειναι απατεώνες και gaydes ( το χες και υπογραφη ) και με ΚΕΦΑΛΑΙΑ μας περιέγραφες πως θα βρεις το τρωτό του σημείο και θα τους κατασυρέψεις και τωρα πας να βγεις πρωτος σε λεξη κλειδί για μα παρεις λεφτα απο google ads που σε εχουν banarei ηδη μία..,.

Λοιπόν για κοιτα να διοχευσεις την ενεργειά σου σε κάτι που εχει νοημα και άσε τα ψιλικατζίδικα...

Άβαταρ μέλους
Jimaek
Επικοινωνία:

Programma TV

Δημοσίευση από Jimaek » 23 Αύγ 2011 23:46

Μου φαίνεται ή τώρα τελευταία οι σελίδες που φτιάχνονται είναι μόνο και μόνο για το κέρδος και δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα, ούτε ένα ευχάριστο design.

Άβαταρ μέλους
fAzer

Programma TV

Δημοσίευση από fAzer » 24 Αύγ 2011 00:20

Ωραία που είναι δηλαδή το πρόβλημα που έχω εγώ τώρα με το site? Συγκεκριμένα.
Θα έχω πρόβλημα με αυτούς που λέει ο κ. dimsis ? Εάν ναι γιατί;

DimitriosX πως τα θυμάσαι όλα αυτά;
Βέβαια τα μπέρδεψες πάρα πολύ, κάθε πρόταση ήταν διαφορετική και δεν είχε/έχει σχέση με την προηγούμενη.. τέλος πάντων. :P
"Λοιπόν για κοιτα να διοχευσεις την ενεργειά σου σε κάτι που εχει νοημα και άσε τα ψιλικατζίδικα..." μου άρεσε αυτή η πρόταση..
Βασικά το site αυτό το έκανα αφού διάβασα 1 βιβλίο για php και είναι το πρώτο δυναμικό site που έκανα εξ'ολοκλήρου μόνος μου.. Το έκανα πιό πολύ για να μάθω! Μου πήρε 3 μέρες, αλλά τώρα θα μπορούσα να κάνω κάτι παρόμοιο σε 1 μέρα..

Δυστυχώς DimitriosX αυτά που έχουν νόημα τα έχουν πιάσει σοβαρές-μεγάλες εταιρίες και δε μπορείς να τους κοντράρεις στα ίσα..
Εάν μπορούσα να κατανοήσω τη βλακεία του ανθρώπου θα ήμουν πολύ μπροστά τώρα..

Άβαταρ μέλους
fAzer

Programma TV

Δημοσίευση από fAzer » 24 Αύγ 2011 00:25

Jimaek έγραψε:Μου φαίνεται ή τώρα τελευταία οι σελίδες που φτιάχνονται είναι μόνο και μόνο για το κέρδος και δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα, ούτε ένα ευχάριστο design.
Είναι καλύτερο να υπάρχει 1 μεγάλο κεφάλι και να προσφέρει τα πάντα, ή να υπάρχουν πολλοί και μικροί;
Προσωπικά για μένα το design είναι το τελευταίο πράγμα που θα με απασχολούσε σε ένα site..

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Programma TV

Δημοσίευση από dimsis » 24 Αύγ 2011 00:37

fAzer καταρχήν μπράβο που πειραματίζεσαι με php και προγραμματισμό γενικότερα.
Υπάρχουν copyrights όταν αντιγράφεται περιεχόμενο ακόμα και αν αυτό είναι δημοσιεύμένο σε αρκετά σημεία. Για να καταχωρηθεί και να ενημερωθεί όλο αυτο το περιεχόμενο σπαταλούν κάποιοι ώρες εργασίας. Πιστεύω αν ήθελαν τα παιδιά της phaistos να το μοιραστούν θα το είχαν κάνει ήδη μέσω των freebies που δίνουν για καιρό κλπ.

Οπότε νομίζω πως σύντομα θα έχεις κάποια συζήτηση μαζί τους....

Άβαταρ μέλους
fAzer

Programma TV

Δημοσίευση από fAzer » 24 Αύγ 2011 00:48

Ναι αλλά τι έχω αντιγράψει από αυτούς; Αυτό μάλλον είναι που δε μπορώ να καταλάβω.. Εάν μπορείτε να μου απαντήσετε συγκρκριμένα θα σας είμαι ευγνώμων.. για να αλλάξω ότι χρειαστεί και να μην υπάρχει πρόβλημα..

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Programma TV

Δημοσίευση από DimitriosX » 24 Αύγ 2011 01:53

fAzer έγραψε:Ναι αλλά τι έχω αντιγράψει από αυτούς; Αυτό μάλλον είναι που δε μπορώ να καταλάβω.. Εάν μπορείτε να μου απαντήσετε συγκρκριμένα θα σας είμαι ευγνώμων.. για να αλλάξω ότι χρειαστεί και να μην υπάρχει πρόβλημα..
Το συνολο της υλης οπως ειναι δοδημένο και χαρακτηρισμένο ( κωμωδια κτλ ) ειναι δουλειά καποιου ... Η ερωτηση σου ειναι μαλλον "πως μπορουν να το αποδειξουν;" και η απαντηση με τις λεγομενες παγιδες: εγγραφές δηλαδη που ειναι ή ανυπαρκτες ή εσκεμέμα λαθος για να αποδειξουν οτι τα παίρνεις απο εκει...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Programma TV

Δημοσίευση από fiskilis » 24 Αύγ 2011 02:00

18:45 Κουνhσου στον ρυθμό Disney Channel Κωμωδία
18:45 Κουνhσου στον ρυθμό Disney Channel Κωμωδία
αμα βρειτε ποιο ειναι στο ενα site και ποιο στο αλλο κερδιζετε

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Programma TV