Affiliate marketing. ΑΦΜ

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
JohnMorf
Επικοινωνία:

Affiliate marketing. ΑΦΜ

Δημοσίευση από JohnMorf » 21 Αύγ 2011 16:42

Τα affiliate programs μου ζητάνε ΑΦΜ. Είναι αναγκαστικό να βάλω;
Ξέρετε κάποιο affiliate program του εξωτερικού που να είναι free;
Και τέλος πως μπορώ να έχω κόσμο στο site site μου που θα πατάει τα affiliate links μου;
Τι πιστεύετε ότι τραβάει τον κόσμο στις μέρες μας;
Να κάνω ένα site για την ενημέρωση; Αυτό είναι το όνειρο μου... Αλλά πως βρίσκεις τις ειδήσεις πρώτος;
Παρακαλώ βοήθεια δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα. Ειμαι αρχάριος και θέλω να βγάλω αρκετά χρήματα για την online επιχείρηση μου. Θα αρχίσω με 60 € κάθε χρόνο αλλά πρέπει να έχω και κέρδος...
Σκέφτηκα το εξής:
Κάνω καταχώρηση του .gr domain name μου.
Μπαίνω στη σελίδα της hostgator και αγοράζω το πακέτο των 4€/μηνά.
Κάνω άμεση εγκατάσταση της WordPress από τη σελίδα της hostgator...
Αυτά τα είδα στο makemoneyonline.gr
Είναι καλο σχέδιο;
Και μετά που θα βρω καλό design
Παρακαλώ απάντηστε μου σε όλα αν και είναι πολλά γιατί πρέπει να ξέρω!
Του Μπι ορ νοτ του μπι; Δατς δε κουέστιον...

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Affiliate marketing. ΑΦΜ

Δημοσίευση από adiaforosgr » 21 Αύγ 2011 16:55

Εγώ σου προτείνω να κάτσεις να διαβάσεις κι άλλο τους επόμενους μήνες και να μην κάνεις τίποτα ακόμη. Τα έχεις πολύ μπερδεμένα στο μυαλό σου

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Affiliate marketing. ΑΦΜ

Δημοσίευση από Spyrostagas » 22 Αύγ 2011 16:13

JohnMorf έγραψε:Τα affiliate programs μου ζητάνε ΑΦΜ. Είναι αναγκαστικό να βάλω;
Ξέρετε κάποιο affiliate program του εξωτερικού που να είναι free;
Και τέλος πως μπορώ να έχω κόσμο στο site site μου που θα πατάει τα affiliate links μου;
Τι πιστεύετε ότι τραβάει τον κόσμο στις μέρες μας;
Να κάνω ένα site για την ενημέρωση; Αυτό είναι το όνειρο μου... Αλλά πως βρίσκεις τις ειδήσεις πρώτος;
Παρακαλώ βοήθεια δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα. Ειμαι αρχάριος και θέλω να βγάλω αρκετά χρήματα για την online επιχείρηση μου. Θα αρχίσω με 60 € κάθε χρόνο αλλά πρέπει να έχω και κέρδος...
Σκέφτηκα το εξής:
Κάνω καταχώρηση του .gr domain name μου.
Μπαίνω στη σελίδα της hostgator και αγοράζω το πακέτο των 4€/μηνά.
Κάνω άμεση εγκατάσταση της WordPress από τη σελίδα της hostgator...
Αυτά τα είδα στο makemoneyonline.gr
Είναι καλο σχέδιο;
Και μετά που θα βρω καλό design
Παρακαλώ απάντηστε μου σε όλα αν και είναι πολλά γιατί πρέπει να ξέρω!
+1 στην πρόταση του Γιάννη.
Πάμε στα υπόλοιπα.
Λοιπόν, ρωτάς κάποιο πρόγραμμα του εξωτερικού που να είναι free; Μάλλον νομίζεις ότι το ΑΦΜ χρεώνει. Λάθος. Αν κάποιο affiliate network δεν ζητά ΑΦΜ ή δέχεται πληρωμή μέσω Paypal, μπορείς να φτιάξεις λογαριασμό, και να σε πληρώνουν εκεί. Βέβαια στο paypal πρεπει να είναι στοιχεία ενηλικού, ώστε να πληρώνεσαι μεσω τραπέζης. Πως να ξέρουμε εμείς πως μπορείς να έχεις κόσμο εσύ; Τι τραβάει τον κόσμο στις μέρες μας; Αν σου πω εδώ, θα λογοκριθώ, αλλά γενικά τα πάντα ας πούμε γενικά. Το θέμα είναι εσύ πόσο θες να εστιάσεις, να ασχοληθείς. Αν το όνειρο σου είναι ένα site για ενημέρωση, κάνε το. Πως βρίσκεις ειδήσεις πρώτος; Συνήθως αυτό είναι επιχείρηση, και έχεις δημοσιογράφους που ασχολούνται με το ρεπορτάζ, υπάρχουν άλλοι συνεργάτες που δίνουν αποκλειστικά, γραφείο τύπου που επικοινωνούν, δημοσίες σχέσεις. Υπάρχουν κωδικοί που έχουν οι δημοσιογραφοι, σε πρακτορεία ειδήσεων όπως των Αθήνων ( http://www.amna.gr ) και μέσω αυτού έχουν πρόσβαση στα τελευταία νέα, όπου συνήθως αφού το διαβάσουν κάνουν αλλαγες, περίληψη και το δημοσιεύουν. Αν θέλουν κάτι παραπάνω τότε κάνουν ρεπορτάζ. Σε αυτά συνήθως οι εφημερίδες, οι υπεύθυνοι επικοινωνούν και κάνουν αιτήσεις συνδρομητών με τα στοιχεία της εταιρίας, πληρώνοντας αντίτιμο. Σε αυτά τα πρακτορεία έχουν δεκάδες ειδήσεις καθε λίγα λεπτά, οπότε καταλαβαίνεις ότι μόνο εκεί να έχεις πρόσβαση, όσο αφορά την ενημέρωση, κατά 85 % είσαι καλυμμένος, οπότε τα υπόλοιπα νέα άλλων κατηγοριών όπως gossip και κάποια άλλα τα βρίσκεις απο άλλου.
Αλλά και πάλι επαναλαμβάνω την φράση του Γιάννη :
Εγώ σου προτείνω να κάτσεις να διαβάσεις κι άλλο τους επόμενους μήνες και να μην κάνεις τίποτα ακόμη. Τα έχεις πολύ μπερδεμένα στο μυαλό σου
και προσθέτω : Διάβασε όχι μόνο για αυτά αλλά και για το σχολείο!
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες