Εμφάνιση στήλης με περισσότερα άρθρα

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
jo_dems

Δημοσίευση από jo_dems » 20 Αύγ 2011 12:05

Καλημέρα, προσπαθώ να δημιουργήσω μια στήλη με περισσότερα άρθρα κατηγορίας (όπως στην παρακάτω εικόνα) η όποια στήλη εμφανίζετε μόνο όταν μπαίνεις σε κάποιο άρθρο της κατηγορίας. Καμία ιδέα?
Συνημμένα
Εικόνα χωρίς τίτλο.jpg

jo_dems

Δημοσίευση από jo_dems » 20 Αύγ 2011 13:56

Έχω βρει κάποια module αλλά θέλω να τοποθετήσω το module μέσα σε όλα τα άρθρα μιασ κατηγορίας και όχι σε μια θέση module.Αυτό πως γίνεται?

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 20 Αύγ 2011 14:09

Σε θέση module θα το βάλεις, το ίδιο module πολλές φορές, 1 φορά για κάθε κατηγορία και θα εμφανίζεται ανάλογα με την κατηγορία.

Πχ ένα module με άρθρα της κατηγορίας "Ειδήσεις" που θα εμφανίζεται μόνο στην κατηγορία "Ειδήσεις", ένα module με άρθρα της κατηγορίας "Μουσική" που θα εμφανίζεται μόνο στην κατηγορία "Μουσική", κλπ

Δεν θα το βάλεις στο άρθρο... Πες πχ ότι μετά από 1 χρόνο κάνεις ένα update το joomla και το module δεν δουλεύει πια, άρα θα πρέπει να βάλεις άλλο. Θα κάνεις edit όλα τα άρθρα; Δεν νομίζω...

jo_dems

Δημοσίευση από jo_dems » 20 Αύγ 2011 14:27

Έχεις δίκιο. Όμως ήθελα να αποφύγω να εμφανιζεται το module 2 φορές(μια πριν μπεις στο άρθρο,όταν δηλαδή έχει κάποιος πατήσει την κατηγορία από το μενού, και μια μέσα στο άρθρο).σε ειδησεογραφικά site κατά την προβολή της σύνοψης των άρθρων κατηγορίας, έχουν στη δεξια στήλη κάποια banners ενώ στην προβολή του άρθρου υπάρχει αριστερά μια στηλη "περισσότερα άρθρα".

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες