Kai h Phox Pali Down

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από fiskilis » 17 Σεπ 2011 18:29

webmastoras έγραψε:Φιλοξενούνται στη phox, γιαυτό! ξεκίνησε από το πρωί με μηνύματα "internal server error" και το μεσημέρι έπεσαν.
ελα επανηλθαν ειχες κανα μηνυμα;

fftraffic

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από fftraffic » 17 Σεπ 2011 18:33

Μόλις επανήλθαν

KFX-R

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από KFX-R » 17 Σεπ 2011 23:12

καλησπερα κι απο μενα
ειμαι κι εγω στην phox και απο χθες το μεσημερι μεχρι και τωρα ειναι "κατω" το φορουμ που εχω.
εστειλα ticket χθες το μεσημερι που το πηρα χαμπαρι στις 14:35 αλλα ακομα δεν εχω λαβει απαντηση. επισης παιρνω συνεχεια τηλεφωνο αλλα δεν μπορω να επικοινωνησω με κανεναν.
εστειλα μηνυμα και στην σελιδα τους στο facebook αλλα και εκει καμια απαντηση.

η αληθεια ειναι οτι μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα μαζι τους σε κανεναν τομεα.
βεβαια πασχουν στο θεμα επικοινωνιας γενικοτερα, αλλα οχι με τετοια καθυστερηση οπως αυτη που συμβαινει τωρα....

τι να πω δεν ξερω...

αν ειναι να αρχισουν τετοια προβληματα, μαλλον ηρθε η ωρα να ψαχτω!

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από Spyrostagas » 18 Σεπ 2011 01:10

πάντως βλέπω ότι τελικά είναι up τα site σας, τελικά σας είπαν τι πρόβλημα υπήρχε;
Εικόνα

KFX-R

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από KFX-R » 18 Σεπ 2011 03:21

το δικο μου παντως ειναι ακομα κατω!
και φυσικα καμια απαντηση ακομα...

Άβαταρ μέλους
Punkis

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από Punkis » 18 Σεπ 2011 06:38

Ψάχνω για VPS άρα Χ στη phox.
Only Green Day can successfully write a song about masturbation.

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από cdhyper » 18 Σεπ 2011 17:18

Μην μανουριάζετε εδώ για υπηρεσίες τρίτων. Το να θέλετε αξιόπιστη "unlimited" υπηρεσία με 3 ευρώ το μήνα είναι στο μεγαλύτερο ποσοστό δική σας ευθύνη. Δεν μπορείτε να έχετε άπεφτο σύστημα, αποτελεσματικό support, "unlimited" πακέτα και ευρπωαϊκό datacenter με 3 ευρώ το μήνα. Γι αυτό είτε συμβιβαστείτε, είτε πηγαίνετε αλλού. Μην τρώγεστε με τα ρούχα σας.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από Pavel » 18 Σεπ 2011 17:29

Δεν νομίζω πως το πρόβλημά τους είναι τόσο το "έπεσε η σελίδα" όσο το "δεν μπορώ να τους βρω πουθενά".
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 18 Σεπ 2011 17:36

Και αυτό στο "Το να θέλετε αξιόπιστη "unlimited" υπηρεσία με 3 ευρώ το μήνα είναι στο μεγαλύτερο ποσοστό δική σας ευθύνη.", πιστεύω κατατάσσεται ...
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

KFX-R

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από KFX-R » 18 Σεπ 2011 17:37

cdhyper έγραψε:Μην μανουριάζετε εδώ για υπηρεσίες τρίτων. Το να θέλετε αξιόπιστη "unlimited" υπηρεσία με 3 ευρώ το μήνα είναι στο μεγαλύτερο ποσοστό δική σας ευθύνη. Δεν μπορείτε να έχετε άπεφτο σύστημα, αποτελεσματικό support, "unlimited" πακέτα και ευρπωαϊκό datacenter με 3 ευρώ το μήνα. Γι αυτό είτε συμβιβαστείτε, είτε πηγαίνετε αλλού. Μην τρώγεστε με τα ρούχα σας.
καλησπερα φιλε μου.
αυτο ειναι αλλο θεμα.
εγω δινω 70 ευρω το χρονο και θελω να εχω απο παροχες, οτι μου λενε.
τι παει να πει δηλαδη "με 70 θες να εχεις ολα αυτα?"
και φυσικα θελω να τα εχω.
δεν ζητησα κατι παραπανω απο αυτα που καθοριζει το "πακετο" που εχω.

σιγουρα εχουμε το δικαιωμα αλλαγης εταιριας και μαλιστα ημουν σε αλλη εταιρια και πηγα στην phox.

ξαναλεω , οτι απο τις 29/3/2010 δεν ειχα κανενα σοβαρο προβλημα μεχρι τωρα. maximum καθυστερηση απαντησης ηταν 1 μερα.
τωρα ειναι το προβλημα!

τωρα αν χρειαστει να αλλαξω εταιρια ειναι δικο μου θεμα. δεν χρειαζονται υποδειξεις τετοιου υφους.
ειναι λανθασμενη η λογικη που απαντας γιατι ετσι ειναι σαν να κραταμε μεσα μας τα προβληματα που αντιμετωπιζουμε. και το ιντερνετ προσφερει ενημερωση...

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από cdhyper » 18 Σεπ 2011 17:53

Με λίγα λόγια θέλεις να πιστέψεις ότι είσαι χαζός. Μην κάνεις τον χαζό. Αυτά που διαβάζεις κατά βάθος γνωρίζεις ότι δεν ισχύουν και δεν μπορείς να τα έχεις σε αυτή την τιμή. Αν διαβάσεις στο δρόμο "εκπληκτικές ντομάτες 0.05 λεπτά το κιλό" κατά βάθος γνωρίζεις ότι οι ντομάτες είναι για τα μπάζα αλλά στέκεσαι στο τι δηλώνει ο πωλητής πίσω από τη λέξη "εκπληκτικές" για να διεκδικήσεις τα δικαιώματά σου. Με λίγα λόγια θέλεις να δείξεις χαζός για να δικαιολογήσεις τον εαυτό σου που αγοράζεις ένα τόσο χάλια προϊόν. Παραδέξου το λοιπόν ότι δεν σε ενδιέφερε εξαρχής η ποιότητα αλλά μόνο η χαμηλή τιμή. Και αυτό γιατί ίσως οι ιστοσελίδες που φιλοξενείς δεν είναι τόσο κρίσιμης σημασίας. Αν έπαιρνες τις φτηνές ντομάτες που περιγράφω, θα ήξερες κατά βάθος ότι τις χρειάζεσαι για τις κατσίκες σου και όχι για να τις φας εσύ. Αλλά αν έπεφτε πείνα και έπρεπε να τις φας, τότε θα μανούριαζες με τον όρο "εκπληκτικές" του πωλητή. Οπότε μην μανουριάζεις. Ό,τι έψαχνες, αυτό πήρες.

Ελπίζω να το ανέλυσα όσο πιο απλά μπορούσα :)

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από CyberCr33p » 18 Σεπ 2011 17:55

Σίγουρα το ποσό που δίνεις παίζει σημαντικό ρόλο, αλλά έχω δει και webhosts που να χρεώνουν 500 ευρώ / χρόνο για shared hosting πακέτο με 100mb χώρου και να τους κυνηγάει ο πελάτης για να του λύσουν το πρόβλημα.

Γενικά μιλώντας: Οι χαμηλές τιμές μπορεί να είναι βιώσιμες για περιορισμένο χρονικό διάστημα όταν ο ιδιοκτήτης είναι ο μόνος που δουλεύει σε μια επιχείρηση, αλλά όταν αρχίζει και αυξάνεται το πελατολόγιο, οι αιτήσεις τεχνικής υποστήριξης και γενικά οι εργασίες που χρειάζονται για να δουλέψει μια επιχείρηση και θα χρειαστεί να προσλάβει κάποιον τότε θα ανακαλύψει ότι το κέρδος δεν φτάνει για 2 μισθούς και έτσι συνεχίζει να δουλεύει μόνος του με όλα τα προβλήματα που αρχίζουν και πλέον είναι ορατά.

KFX-R

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από KFX-R » 18 Σεπ 2011 18:40

cdhyper έγραψε:Με λίγα λόγια θέλεις να πιστέψεις ότι είσαι χαζός. Μην κάνεις τον χαζό. Αυτά που διαβάζεις κατά βάθος γνωρίζεις ότι δεν ισχύουν και δεν μπορείς να τα έχεις σε αυτή την τιμή. Αν διαβάσεις στο δρόμο "εκπληκτικές ντομάτες 0.05 λεπτά το κιλό" κατά βάθος γνωρίζεις ότι οι ντομάτες είναι για τα μπάζα αλλά στέκεσαι στο τι δηλώνει ο πωλητής πίσω από τη λέξη "εκπληκτικές" για να διεκδικήσεις τα δικαιώματά σου. Με λίγα λόγια θέλεις να δείξεις χαζός για να δικαιολογήσεις τον εαυτό σου που αγοράζεις ένα τόσο χάλια προϊόν. Παραδέξου το λοιπόν ότι δεν σε ενδιέφερε εξαρχής η ποιότητα αλλά μόνο η χαμηλή τιμή. Και αυτό γιατί ίσως οι ιστοσελίδες που φιλοξενείς δεν είναι τόσο κρίσιμης σημασίας. Αν έπαιρνες τις φτηνές ντομάτες που περιγράφω, θα ήξερες κατά βάθος ότι τις χρειάζεσαι για τις κατσίκες σου και όχι για να τις φας εσύ. Αλλά αν έπεφτε πείνα και έπρεπε να τις φας, τότε θα μανούριαζες με τον όρο "εκπληκτικές" του πωλητή. Οπότε μην μανουριάζεις. Ό,τι έψαχνες, αυτό πήρες.

Ελπίζω να το ανέλυσα όσο πιο απλά μπορούσα :)
κανεις μεγαλο λαθος οτι δεν με ενδιεφερε η ποιοτητα. πριν φυγω απο την αλλη εταιρια , εψαξα, εμαθα, ρωτησα και απο πολλους ακουσα καλα λογια για την phox. ετσι και πηγα. τωρα αν οι ιστοσελιδα μου ειναι η δεν ειναι κρισιμης σημασιας, δεν νομιζω οτι εισαι σε θεση να την κρινεις! ασχολησου με τις δικες σου και ασε των αλλων.
πολυ για εκτιμητης των παντων μου κανεις.....

τωρα ελπιζω να σου απαντησα κι εγω οσο πιο απλα μπορουσα :)

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από fiskilis » 18 Σεπ 2011 18:45

KFX-R έγραψε:
cdhyper έγραψε:Με λίγα λόγια θέλεις να πιστέψεις ότι είσαι χαζός. Ελπίζω να το ανέλυσα όσο πιο απλά μπορούσα :)
δεν νομιζω οτι εισαι σε θεση να την κρινεις! ασχολησου με τις δικες σου και ασε των αλλων. πολυ για εκτιμητης των παντων μου κανεις.....
ακου κατασταση να μπαινει ο καθε ενας ασχετος και να κρινει !!!
αισχος θα ελεγα αλλα δεν το λεω!!

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Kai h Phox Pali Down

Δημοσίευση από cdhyper » 18 Σεπ 2011 18:47

KFX-R αν σε ενδιέφερε η ποιότητα και πήγες να την αποκτήσεις με 3 ευρώ το μήνα, τότε μάλλον δεν γνωρίζεις αρκετά από τον χώρο του διαδικτύου και της τεχνολογίας γενικότερα. Οπότε προτεραιότητά σου θα πρέπει να είναι να αποκτήσεις μια εικόνα για το τι είναι ένας web server, ένα datacenter και η σχετική παροχή υπηρεσίας. Τότε θα καταλάβαινες και αυτά που λέω εγώ και κάποιοι άλλοι που δεν τους δίνεις σημασία.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες