Με εξαφανισε η google απο τις μηχανες της.

Η μηχανή αναζήτησης Google.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

makphil62

Δημοσίευση από makphil62 » 06 Σεπ 2011 13:21

Ειναι ολα οκ δεν ειχε ποτε προβλημα καθημερινα δεχομαι ρομποτς απ ολες τις μηχανες.επιπλεον ειμαι κανονικα indexed περιπου 200 σελιδες το θεμα ειναι οπως ειπα και στην αρχη με εχει πεταξει τελειως απο τις αρχικες

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 06 Σεπ 2011 19:11

Μηπως τα 28 εξερχομενα λινκ και πολλα με ασχετο περιεχομενο σε σχεση με την σελιδα σου επαιξαν ρολο?Επισης τα τοσα πολλα widget και τα λοιπα μπορει να βοηθησαν.Επισης το περισσοτερο κειμενο για την ναξο ειναι σχεδον ιδιο με το diakopes.gr και υπαρχουν 2-3 τυπο μονο στην αρχικη της ναξου.Πιστευω οτι δεν θα περνουσε ενα real human review εαν ειχε γινει και μαλλον αυτος ειναι ο λογος της υποβαθμισης του σαιτ κατα την γνωμη μου....

makphil62

Δημοσίευση από makphil62 » 06 Σεπ 2011 19:21

Να σου πω την αληθεια για τα εξερχομενα λινκς δεν το ηξερα και δεν το γνωριζω αν οντως παιζει ρολο αυτο.Οσο για τα κειμενα δεν ειναι μονο της ναξου υπαρχουν κ αλλα παρομοια με τις διακοπες.Οταν τα ειχα πρωτοφτιαξει τα ειχα παρει απο το περιοδικο τους καθως τοτε δεν ειχαν τον διαδικτυακο τουριστικο οδηγο (απο τον google το λεω αυτο) και φετος τον ιουνιο τους εστειλα για τα κειμενα για γραπτη αδεια και να βαλω και πηγη και με εγραψαν κοινως.Θεωρωντας ομως πιο παλια τα δικα μου κειμενα δεν εδειξα ιδιαιτερη σημασια τολμω να πω.Οσο για τα widget δεν ξερω το τελευταιο που εβαλα ηταν του fb και αυτο τον απριλιο δεν θα γινοταν κατι απο τοτε?

Εχω σκεφτει τα εξης

1)Να αλλαξω name και να κανω redirect to παλιο domain στο νεο..

2)Να διαγράψω το τώρα hosting και να ανοιξω ενα νεο μηπως κολλαει κατι καπου και δεν το παιρνω χαμπαρι(κανενα ρομποτ)

3)Να περιμενω μηπως με λυπηθει και μ επαναφέρει

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 06 Σεπ 2011 19:21

Νομιζω οτι ειναι θεμα αλλαγης του αλγοριθμου, 1 Σεπτεμβριου 4-5 site μου εξαφανιστηκαν με τον ιδιο ακριβως τροπο, ο χρονος θα δειξει τι ειναι...εγω παντως προς το παρων δεν προκειτε να κανω καμια αλλαγη δεδομενου οτι ολες οι σελιδες μου ειναι "καθαρες"
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 06 Σεπ 2011 19:30

Σε αυτο που καταληγω ειναι στο real human review,και εμενα καποιες σελιδες μου ειναι καθαρες free3yourmind αλλα ενα real human review θα καταλαβαινε οτι δεν ειναι και για πρωτη-δευτερη σελιδα
;)
Οποτε makphil εαν θες την γνωμη μου αποριπτω και τα τρια που αναφερεις και προτεινω καλυτερα graphics και δομη,πιο προσεγμενο περιεχομενο και οχι τουρλουμπουκι στα widgets στα links και στην δομη του site...τουλαχιστον αυτο θα κανω στα δικα μου που επεσαν οταν βρω χρονο το χειμωνα και εχω ορεξη να ασχοληθω μαζι τους.

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 06 Σεπ 2011 19:40

Αφου του εγραψαν "We reviewed your site and found no manual actions by the webspam team that might affect your site's ranking in Google. There's no need to file a reconsideration request for your site, because any ranking issues you may be experiencing are not related to a manual action taken by the webspam team. "

Επισης σε αυτο που αναφερομαι δεν ειναι οτι εχασε μερικες θεσεις απο την καταταξη, πχ απο την πρωτη θεση στην 3 σελιδα...δεν εμφανιζεται καθολου σε κανενα keyword παρολο που ολες οι σελιδες ειναι indexed...μου εχει τυχει πριν 2 χρονια μια σελιδα μου να εξαφανιστει για 1 μηνα και μετα να επανελθει χωρις καμια δικια μου αλλαγη...θα δειξει
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

makphil62

Δημοσίευση από makphil62 » 06 Σεπ 2011 20:07

Εγω παντως θα ξεκινησω ενα νεο σχεδιο αυτη την φορα θα το κανω σε cms μπορει να ειναι και joomla θα κανω οτι ειναι να κανω με το seo του και απο κει και περα ας αναλαβει το joomla.Τοσα χρονια ξεσκιστηκα να αλλαζω τον κωδικα για να ανεβω μην σας πω θα το γυρισω και σε wordpress.

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 16 Σεπ 2011 13:04

Το ενα απο τα site μου που ειχε εξαφανιστει 29 Ιουλιου (μαζι με του makphil62) επανηλθε σημερα και με καλυτερο ranking απο οτι ηταν πριν...περιμενω τα αλλα sites που εξαφανιστικαν 1 Σεπτεμβριου

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 20 Σεπ 2011 14:23

@makphil62: Απο οτι βλεπω σημερα επανηλθε και το site σου

makphil62

Δημοσίευση από makphil62 » 20 Σεπ 2011 14:34

Μολις εισαι ο πρωτος που μου το ειπε και με κανεις χαρουμενο!!επιτελους :lol: :lol:

makphil62

Δημοσίευση από makphil62 » 21 Σεπ 2011 12:42

με ξαναεξαφανισε οεο

AlexMaster

Δημοσίευση από AlexMaster » 15 Νοέμ 2011 11:41

Μήπως οι ανταγωνιστές σου απλά έκαναν παραπάνω seo από σένα αυτό το διάστημα και μπήκαν αυτοί στις πρώτες θέσεις κι εσύ έπεσες?

makphil62

Δημοσίευση από makphil62 » 17 Νοέμ 2011 13:00

οχι ειμαι ξανα στην πρωτη σελιδα και λιγο καλυτερα

1host
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από 1host » 22 Νοέμ 2011 12:18

Google dance ;-)
1HOST Υπηρεσίες Φιλοξενίας | Ανανεωμένες υπηρεσίες & υποδομή σε συνδυασμό με εξειδικευμένο support. www.1host.gr
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
selemeles
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από selemeles » 01 Ιαν 2012 13:26

Δυστυχώς και εμένα με εξαφάνισε σε ένα site εντελώς εδώ και 10 μέρες. Από κάποιο site βρήκα πως όντως ειμαι στο sandbox !!!

Η σελίδα είναι το www.bauerhellas.com
Το μόνο που θεωρώ πως είναι "υπεύθυνο" για αυτό είναι πως έχω μια σελίδα www.bauer.gr και κάνει auto redirect. Αυτό όμως γίνεται εδώ και 4 χρόνια, οπότε δε νομίζω τώρα να το θυμήθηκε το google...
Καμιά άλλη ιδέα; Πως μπορώ να βρω για πιο λόγο έχει μπει στο sandbox μια σελίδα;

Έχουμε μάθει μήπως τι αλλαγές έχει κάνει στον αλγόριθμο;
:: Blue Webeyes :: www.bwe.gr
-----------------------------------------------------
έπιπλα κουζίνας

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες