Επιλογή μεταπτυχιακού τηλεπικοινωνιών στην Αγγλία

Εκπαιδευτικά θέματα σχετικά με την επιστήμη των υπολογιστών και γενικά θέματα γύρω από την εκπαίδευση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
rubihno

Δημοσίευση από rubihno » 28 Ιούλ 2011 15:54

Καλησπέρα σε όλους,
Θα ήθελα την γνώμη σας για την επλογή ενός μεταπτυχιακού ανάμεσα στο York,το Essex και το Lancaster.Ξέρει κάποιος τι παίζει με το επίπεδο σπουδών και την ζωή σε αυτά τα τρία μεταπτυχιακά.Με έχουν δεχθεί και στα τρία αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμη.
Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 02 Αύγ 2011 00:29

Έκανα μεταπτυχιακό στο Lancaster το 2006 - 2007, όχι το δικό σου, οπότε μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι θα πας σε τρομερό campus.

Είναι μικρό και συμμαζεμένο με πολύ ωραίο κόσμο και πολύ πράσινο, σκιουράκια κτλ... Είναι και κοντά στο Lake District που είναι μια από τις ομορφότερες περιοχές στην Αγγλία...

Έχει και λίγο απο τσοπανάκους τριγύρω γιατί είναι κυρίως γεωργική η περιοχή και γενικά είναι πολύ καλό κλίμα και πέρασα πάρα πολύ καλά...

Το Lancaster σαν περιοχή είναι μικρή, έχει τα πάντα, από κυριλέ club μέχρι καταγώγια και πιστεύω θα σε βάλει σιγά σιγά στο αγγλικό κλίμα και τρόπο ζωής.

Επίσης είναι μόλις 45 λεπτά με τρένο από Manchester και περίπου 2 ώρες, αν θυμάμαι καλά, από Σκωτία...

Essex δεν έχω ιδέα και York, από ότι μου έχουν πει γνωστοί είναι αρκετά όμορφη περιοχή αλλά δεν έχω ιδέα για το πανεπιστήμιο...

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ημερίδες, Σεμινάρια & Θέματα Εκπαίδευσης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης