Πρόβλημα με τιμή σε textbox

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
pplastiras

Δημοσίευση από pplastiras » 21 Ιούλ 2011 21:59

Γεια σας, σε μια σελίδα που δημιουργώ, θέλω να βάλω μια λειτουργία επεξεργασίας των στοιχείων ενός αντικειμένου που βρίσκετε αποθηκευμένο στη βάση δεδομένων μου. Τραβάω το πεδίο που θέλω από την βάση και το αποθηκεύω σε μια μεταβλητή. Στη συνέχεια θέλω την τιμή του πεδίου που είναι μια φράση με κενά να την δώσω σαν τιμή σε ένα textbox. Ο κώδικας που χρησιμοποιώ είναι ο παρακάτω:

Κώδικας: Επιλογή όλων

<input type='text' name='service_title' size='42' value=".$row&#91;'service_title'&#93;.">
Ο κώδικας που δίνω είναι κομμάτι μιας φορμας και γραμμένος σε php.

Αλλά ενώ στη μεταβλητή που χρησιμοποιώ αποθηκεύετε ολόκληρη η φράση από την βάση δεδομένων στο πεδίο τις φόρμας (textbox) μου εμφανίζει μέχρι το πρώτο κενό της φράσης. Αν τυπώσω στην οθόνη την τιμή της μεταβλητής εμφανίζετε ολόκληρη η φράση κανονικά. το ίδιο και αν βάλω την τιμή σαν option sσε ένα πεδίο τύπου select. Έχει κανείς ιδέα τι γίνετε; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

gvre
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvre » 22 Ιούλ 2011 00:35

Δοκίμασε το παρακάτω

Κώδικας: Επιλογή όλων

<input type="text" name="service_title" size="42" value="<?= &#40;isset&#40;$row&#91;'service_title'&#93;&#41; ? htmlspecialchars&#40;$row&#91;'service_title'&#93;&#41; &#58; ""&#41;; ?>" />

pplastiras

Δημοσίευση από pplastiras » 22 Ιούλ 2011 10:22

Ευχαριστώ πάρα πολύ δουλεύει όπως πρέπει.....

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες