www.kalydon.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

www.kalydon.gr

Δημοσίευση από webdevgr » 23 Ιουν 2011 14:31

Το www.kalydon.gr είναι (μάλλον θέλει να γίνει) τουριστικός οδηγός για την Σπιναλόγκα και τη γύρω περιοχή.

Ουσιαστικά είναι μια δοκιμαστική πρόβα ενός τουριστικού οδηγού για την Κρήτη που θα ξεκινήσει τις επόμενες μέρες βασισμένο στην ίδια λογική.

Σελίδα είναι σε joomla και ο κατάλογος σε mosets tree. Το template του καταλόγου, όπως και ολόκληρου του site είναι φτιαγμένο από την αρχή.

Περιμένω τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας.

Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
michalis1984

www.kalydon.gr

Δημοσίευση από michalis1984 » 23 Ιουν 2011 15:43

Αρκετά όμορφο. Άρχισε να το γεμίζεις με περιεχόμενο.
best seller

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

www.kalydon.gr

Δημοσίευση από webdevgr » 24 Ιουν 2011 12:28

Σ' ευχαριστώ!

Περιμένω την ολοκλήρωση των μεταφράσεων για να το γεμίσω με υλικό.

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

www.kalydon.gr

Δημοσίευση από webdevgr » 03 Αύγ 2011 16:57

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα... αφού στην ουσία είναι σχεδόν το ίδιο site με άλλο template...

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το www.greececrete.com

Προσπάθησα να το κάνω όσο πιο λιτό και καθαρό μπορούσα....

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

www.kalydon.gr

Δημοσίευση από webdevgr » 29 Μάιος 2012 10:48

Μετά από ένα χρόνο σχεδόν τα site αναβαθμίστηκαν στην έκδοση 2.5 και πολλαπλασιάστηκαν...

Για την ακρίβεια έγινε ένα multidomain site ( www.greececompleteguide.com ) όπου με τη βοήθεια του jms2win και αρκετό πείραγμα στον κώδικα του mosets tree, σερβίρει το αντίστοιχο περιεχόμενο σε κάθε domain: www.greececrete.com , www.greececyclades.com , www.greecechalkidiki.com , www.kalydon.gr

Άβαταρ μέλους
apsuh0s
Script Master
Επικοινωνία:

www.kalydon.gr

Δημοσίευση από apsuh0s » 29 Μάιος 2012 13:23

Πολυ ωραια φαινονται. Μπραβο σου.

Αυτο που δεν μου αρεσε ειναι το pop up με τα κοινωνικα δικτυα. Δεν το καταλαβα ποτε γιατι εφαρμοζεται και συνεχιζει να με ενοχλει, οπως την πρωτη φορα που το ειδα. Στη δικη σου περιπτωση ειναι δυο φορες πιο ενοχλητικο καθως αν μεταφερθω απο το multidomain σε καποιο domain μου το εμφανιζει για αλλη μια φορα. Παρατηρησα πως οταν αλλαξα γλωσσα και ενω το ειχα κλεισει, αυτο ξαναεμφανιστηκε. Στη συνεχεια πηγα στο domain της χαλκιδικης και ξαναεμφανιστηκε. Αλλαξα ξανα τη γλωσσα γιατι προτιμω τα ελληνικα, και ξανα. 4 φορες το εκλεισα και επισκεφθηκα μονο δυο σελιδες. Αυτο που εννοω ειναι πως αν καποιος θελησει να εκφρασει το θαυμασμο του η να σε ακολουθησει, θα βρει τροπο να το κανει, δεν χρειαζεται να του το εμφανιζεις στο κεντρο της οθονης.

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι τεχνικα εφικτο, αλλα αν επιλεξω στο multidomain ως γλωσσα τα ελληνικα και αργοτερα μεταφερθω σε καποιο domain θα προτιμουσα η γλωσσα να παραμενει στη προηγουμενως ορισμενη και οχι να πρεπει να το επιλεξω για μια ακομη φορα.

Απορια. Τι θα κανεις οσον αφορα το logo αν αναπτυξεις κατι για τα επτανησα για παραδειγμα?

Τελος θα προτιμουσα να αλλαζει το color theme οταν επισκεπτομαι τα καθε domain ξεχωριστα.

Μου αρεσε αρκετα και πιστευω εχεις κανει πολυ προσεγμενη και μεθοδευμενη δουλεια.
.ninja { color: black; visibility: hidden !important; }

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

www.kalydon.gr

Δημοσίευση από webdevgr » 29 Μάιος 2012 13:44

Σε ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις! Αυτό με το social popup όταν αλλάζεις γλώσσα δεν το είχα προσέξει, κι επειδή κι εμένα με ενοχλεί η επανάληψη μάλλον θα το απενεργοποιήσω.

Τα λογότυπα και οι χρωματικοί συνδυασμοί είναι στο πρόγραμμα να αλλαχθούν, αλλά θα γίνει το φθινόπωρο που θα χαλαρώσω λιγάκι.

Άβαταρ μέλους
stayroula
Επικοινωνία:

www.kalydon.gr

Δημοσίευση από stayroula » 03 Ιουν 2012 10:10

καλήμερα!! Το www.kalydon.gr που είδα μόλις πρίν λίγο μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις ... αρκέτα πρωτότυπο θα έλεγα!! καλή συνέχεια!! :)
Ξεγνοιασιά: η ικανότητα να μην επιτρέπεις στο μέλλον να δηλητηριάσει το παρόν

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες