Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Rapsos13
Επικοινωνία:

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από Rapsos13 » 11 Ιουν 2011 01:19

Καλησπέρα,
Έχω ξεκινήσει να φτιάχνω μια σελίδα σε blogspot για τον τμήμα της Σχολής μου.Για το header της σελίδας μου έχω φτιάξει μια εικόνα που έχει εκτός των άλλων και το logo του Πανεπιστημίου σε άλλο χρώμα από ότι στο offiacial site του και το οποιο το βρήκα εδώ

Λέτε να έχω πρόβλημα για copyright;Το logo αυτό το έχω δει και σε σελίδες των παρατάξεων του Πανεπιστημίου μου αλλά δεν το έχω δει ποτέ στο header.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από DGeorge » 11 Ιουν 2011 11:23

Υποθέτω, ότι μία σχετική συζήτηση με τη Γραμματεία της Σχολής σου, θα βοηθούσε πολύ.
Θα σε πληροφορούσαν Νομικά (ίσως) μέχρι ποιού ορίου (και πώς) μπορείς να κινηθείς (άδειες, κλπ).
Ίσως πάλι (μα πού νομίζω ότι ζω Θεέ μου;!) να σε εφοδίαζαν και με το επίσημο λογότυπο της Σχολής.
Αν δεν βγάλεις άκρη, υπάρχει και Κοσμήτορας, μέχρι και Πρύτανης. :o :D
Υποθέτω -πάλι- ότι για κάποια τέτοια ΒΑΣΙΚΑ Νομικά θέματα, θα μπορούσε κάποιος απ'αυτούς να σε καθοδηγήσει :wink:

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από c0d3punk » 11 Ιουν 2011 12:54

Αν γράφεις πράγματα που δεν αρέσουν στη Πρυτανεία ή στις παρατάξεις του τότε θα έχεις πρόβλημα. Κατά τα άλλα το πολύ πολύ να σου κάνουν πρώτα καμιά παρατήρηση άμα στραβώσουν.

Προσωπική άποψη πάντα :-)

Γιώργο που ζεις? :-D
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από DGeorge » 11 Ιουν 2011 14:27

c0d3punk έγραψε:......Γιώργο που ζεις? :-D
Να υποψιαστώ κάπου στη ΒορειοΑνατολική Μαντζουρία.......Ίσως :o :question: :lol: :lol:
Μάλλον εδώ έχουμε οργανωμένο Κράτος :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από c0d3punk » 11 Ιουν 2011 15:00

χαχαχαχα θέλω να 'ρθω και γω!
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από DGeorge » 11 Ιουν 2011 16:57

:naughty: :naughty: Θα σε στενοχωρήσω αρκετά, φίλε μου καλέ! Χρειάζεσαι VISA :o :lol: :lol:
Δεν είμαστ' ίσα κι όμοια με το πόπολο :snooty: :snooty:

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από c0d3punk » 11 Ιουν 2011 17:22

Mastercard κάνει? :kaloe: :-P

Άβαταρ μέλους
Rapsos13
Επικοινωνία:

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από Rapsos13 » 11 Ιουν 2011 23:36

Γραμματεία ε?Υπάρχει τέτοιο πράγμα στα ελληνικά πανεπιστήμια;
Α λέτε να πάω στο ΚΕΦ(Κέντρο εξυπηρέτησεις Φοιτητών:P ) να ρωτήσω;
Όσο για τον πρύτανη ποιο εύκολα πιστεύω κλείνω ραντεβού με τον Παπούλια παρά με αυτόν.

Δεν νομίζω να γράψω κάτι ή να κάνω κριτική για το Πανεπιστήμιο ή τις παρατάξεις.Κυρίως θα ανεβάζω προγράμματα,ύλες,σημειώσεις,παλιότερα θέματα κτλ.

Από την άλλη πιστεύετε ότι μια πανεπιστημιακή παράταξη μπορεί να μου κλήση το blogspot γιατί την ενόχλησε κάτι που έγραψα;Χοντρό μου φαίνεται.Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις τι άκρες έχουν.

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από cdhyper » 11 Ιουν 2011 23:50

Βάλτο ρε συ όπου θες το λογότυπο δεν θα ασχοληθεί κανένας. Και σε κωλόχαρτο να το βάλεις ρουθούνι δεν θα ανοίξει. Εδώ ένας καθηγητής μου πριν κάποια χρόνια έκλεβε πνευματικά δικαιώματα από βιβλία του εμπορίου και τα ανατύπωνε σε πανεπιστημιακές εκδόσεις με το λογότυπο του Καποδιστριακού επάνω. Και δεν άνοιξε ρουθούνι και τον είχα κάνει και ρόμπα στο filosofia.gr. Αν πας να ρωτήσεις δεν θα σου απαντήσει κανένας γιατί κανένας δεν είναι υπεύθυνος. Ακόμα και αν ήθελε να σε κατηγορήσει κάποιος δεν θα ήξερε πού να απευθυνθεί γιατί και πάλι κανένας δεν αναλαμβάνει ευθύνη είτε για να δώσει άδεια είτε για να κατηγορήσει.

Επομένως προχώρα.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από CyberCr33p » 12 Ιουν 2011 01:16

Προτείνω να βγάλεις μια φωτογραφία την είσοδο της σχολής ή του πανεπιστημίου και με photoshop να γράψεις το όνομα της σελίδας. Π.χ. δες την εικόνα στο http://www.eppforum.org/ που στον τοίχο δεξιά έχει το όνομα της σελίδας.

pimpogio

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από pimpogio » 12 Ιουν 2011 01:31

cdhyper έγραψε:Βάλτο ρε συ όπου θες το λογότυπο δεν θα ασχοληθεί κανένας. Και σε κωλόχαρτο να το βάλεις ρουθούνι δεν θα ανοίξει. Εδώ ένας καθηγητής μου πριν κάποια χρόνια έκλεβε πνευματικά δικαιώματα από βιβλία του εμπορίου και τα ανατύπωνε σε πανεπιστημιακές εκδόσεις με το λογότυπο του Καποδιστριακού επάνω. Και δεν άνοιξε ρουθούνι και τον είχα κάνει και ρόμπα στο filosofia.gr. Αν πας να ρωτήσεις δεν θα σου απαντήσει κανένας γιατί κανένας δεν είναι υπεύθυνος. Ακόμα και αν ήθελε να σε κατηγορήσει κάποιος δεν θα ήξερε πού να απευθυνθεί γιατί και πάλι κανένας δεν αναλαμβάνει ευθύνη είτε για να δώσει άδεια είτε για να κατηγορήσει.

Επομένως προχώρα.
ετσι οπως τα λεει ειναι εδω η μονοπροσωπη πηρε το domain τα subdomains και τα mails ελληνικου πανεπιστημιου και εβαλε διαφημισεις με sites στοιχηματος και τζογου και δεν την ενοχλησε κανεις και εσενα θα σε ενοχλησουνε ?
ελληνικο δημοσιο ειναι...

Άβαταρ μέλους
Rapsos13
Επικοινωνία:

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από Rapsos13 » 12 Ιουν 2011 03:55

CyberCr33p έγραψε:Προτείνω να βγάλεις μια φωτογραφία την είσοδο της σχολής ή του πανεπιστημίου και με photoshop να γράψεις το όνομα της σελίδας. Π.χ. δες την εικόνα στο http://www.eppforum.org/ που στον τοίχο δεξιά έχει το όνομα της σελίδας.
Δεν είναι άσχημο αυτό που έχουν κάνει.Θα το προτιμούσα λίγο καλύτερα γραφικά βέβαια.
Αυτό που μου αρέσει αρκετά εμένα είναι η εικόνα στο header του www.panteion-news.com/.Εχει μια μεγάλη εικόνα από την είσοδο και το παρκάκι της σχολής μου.Βέβαια όλα τα υπόλοιπα είναι για κλάμματα.

Τέσπα όπως και να έχει ούτε εγώ περίμενα να έχω πρόβλημα αν χρησιμοποιήσω το logo.Απλά θέλω να είμαι όσο το δυνατών ποιο σίγουρος για να μην πάει τζάμπα η προσπάθεια μου,καθώς δεν αποσκοπώ πουθενά όπως οι παραταξιακές σελίδες.Λέω να πάω και μέχρι την γραμματεία να κάνω μια ερώτηση.Ποτέ δεν ξέρεις.

Άβαταρ μέλους
kounavi
Επικοινωνία:

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από kounavi » 12 Ιουν 2011 06:58

Rapsos13 αν σκοπεύεις να γράφεις δικές σου κριτικές ή κάποια θέματα της σχολής σου από τη δική σου πλευρά, καλό θα ήταν να βάλεις μια φωτογραφία όπως σου είπε ο CyberCr33p.

Ό,τι απάντηση και να σου δώσει η γραμματεία, δεν είναι η αρμόδια να σου δώσει το ok. Κυρίως αν σκοπεύεις να κριτικάρεις προσωπικό της σχολής (και είσαι ακόμα φοιτητής), η γνώμη μου είναι να αποφύγεις το επίσημο σήμα.

Δεν θα ασχοληθεί βέβαια κανένας ιδιαίτερα ό,τι και να γράψεις, αλλά για παν ενδεχόμενο...

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από DGeorge » 12 Ιουν 2011 11:51

cdhyper έγραψε:Βάλτο ρε συ όπου θες το λογότυπο δεν θα ασχοληθεί κανένας. .....Ακόμα και αν ήθελε να σε κατηγορήσει κάποιος δεν θα ήξερε πού να απευθυνθεί γιατί και πάλι κανένας δεν αναλαμβάνει ευθύνη είτε για να δώσει άδεια είτε για να κατηγορήσει.

Επομένως προχώρα.
kounavi έγραψε:Δεν θα ασχοληθεί βέβαια κανένας ιδιαίτερα ό,τι και να γράψεις, αλλά για παν ενδεχόμενο...
Τι περίεργα που μου ακούγονται όλα αυτά! :D Στη ΒορειοΑνατολική Μαντζουρία, στα Πανεπιστήμιά μας υπάρχουν και Νομικά Τμήματα, με υπεύθυνους του κάθε Πανεπιστημίου ως προς τον Νόμο.
Για κάποιο τέτοιο θέμα π.χ., πηγαίνεις απλώς στη Γραμματεία, τους λες το θέμα, και σε παραπέμπουν στους κυρίους/κυρίες Χ του Νομικού Τμήματος, μαζί με διάφορα στοιχεία επικοινωνίας (τηλέφωνα, ώρες λειτουργίας Τμήματος, FAX, email κλπ).
Όμως αναφέρομαι πάντα στη ΒορειοΑνατολική Μαντζουρία :lol:

Άβαταρ μέλους
jpk

Χρήση Logo Πανεπιστημίου

Δημοσίευση από jpk » 01 Ιούλ 2011 08:06

Rapsos13 έγραψε:Γραμματεία ε?
Μου θύμισε την τύπισσα την δημόσιο υπάλληλο από το O.Y.K. , κάπως έτσι ήταν η δική μου γραμματεία. Γιατί δεν βάζεις το λογότυπο της σχολής με μια αφαιρετική γραφιστική πρόσθεση ή αφαίρεση (έτσι και κανείς δεν θα το καταλάβει και καλλιτεχνικά θα έχεις παράγει και δεν θα μπορεί κανείς να στην πει)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες