Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
VERAA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VERAA » 03 Ιουν 2011 17:15

προς τον pimpogio
γραψε την λεξη μπομπονιέρες (με τονο ) και δες που ειναι η σελιδα
οπως και την οικονομικές μπομπονιέρες και μετα ακουω τα σχολια σου
ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ-ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ

Άβαταρ μέλους
fAzer

Δημοσίευση από fAzer » 03 Ιουν 2011 18:44

VERAA έγραψε:προς τον pimpogio
γραψε την λεξη μπομπονιέρες (με τονο ) και δες που ειναι η σελιδα
οπως και την οικονομικές μπομπονιέρες και μετα ακουω τα σχολια σου
κ. VERAA εάν θέλετε κατεβάστε το CCleaner site: http://www.piriform.com/ccleaner/download (Απέυθείας download: http://www.filehippo.com/download_cclea ... 5dce27ce1/ ) κλείστε το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε, ανοίξτε το πρόγραμμα που σας είπα, πατήστε κάτω δεξιά που λεει έναρξη καθαριστή.. μετά ανοίξτε πάλι το πρόγραμμα περιήγησης και αναζητήστε αυτό που θέλετε..

Με λέξη "μπομπονιέρες" είναι 11η θέση, ή αλλιώς 2η σελίδα πρώτο..
Με λέξη "οικονομικές μπομπονιέρες" είναι 10η θέση, ή αλλιώς 1η σελίδα τελευταίο..

Εάν το βλέπετε έτσι (που δεν το κόβω) δε χρειάζεται να κάνετε αυτό που ανέφερα πιό πάνω με το CCleaner..

Αν δε θέλετε να εγκαταστήσετε το CCleaner, απλά διαγράψτε το ιστορικό σας και ξανά δοκιμάστε.

VERAA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VERAA » 03 Ιουν 2011 22:58

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΜΟΡΦΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΤΕ
ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ-ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 01 Ιούλ 2011 07:02

VERAA έγραψε:ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΜΟΡΦΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΤΕ
Αγαπητή , αρχικά αν θυμάμαι καλά ήδη από την Ελληνιστική περίοδο έχουμε υιοθετήσει τα μικρά γράμματα στην γραφή. Σου έχει επισημανθεί αυτό αλλά επιμένεις… (όπως επιλέγει ο καθείς) Ανέφερες πολλές φορές τον προγραμματιστή που σου έφτιαξε την διαδικτυακή τοποθεσία. Από την στιγμή που εντόπισες σφάλματα δεν μπορεί να πει κανένας άλλος οτιδήποτε εκτός από αυτόν. Η άλλη επιλογή είναι να πάς σε άλλη εταιρία και να ζητήσεις ανακατασκευή αφού πρώτα διευκρινίσεις με εσένα το τι ακριβώς επιθυμείς. Είναι σα να πάρω μια μπομπονιέρα από εσένα και να την επιδεικνύω σε άλλους που φτιάχνουν μπομπονιέρες αναδεικνύοντας τα ψεγάδια της.

Αν δεν είσαι ευχαριστημένος πελάτης από την εταιρία με την οποία συνεργάζεσαι υπάρχουν άπειρες εταιρίες που μπορούν να συνεργαστούν μαζί σου (ειλικρίνεια από την αρχή στις προθέσεις σου ώστε να αποφασίσουν και αυτές αν θα σε αναλάβουν ως πελάτη).

Από εκεί και πέρα λες ορισμένα πράγματα που έχουν (κατ’ εμέ) προφανή απάντηση.
«ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ,ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ»
Φυσικά και γίνεται , για εμένα αυτά είναι στο βασικό πακέτο αλλά μπορεί για κάποιον να μην είναι. Όταν συμφωνήσατε , συμφωνήσατε σε κάτι αν θέλεις κάτι άλλο μπορεί και να είναι σε θέση να σας το κάνει (αν όχι τα είπαμε).

«ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΗ»
Καλά μην τρελαθούμε κιόλας. Έχεις για εμένα τρείς επιλογές ή μαθαίνεις προγραμματισμό , SEO και web design (κ.ο.κ) και έχεις και στέρεα βάση μόνη σου, αν όχι να το φτιάξεις αν μη τι άλλο να ξέρεις τι λες. Δεύτερον επαναδιαπραγματεύεσαι (είναι και της μόδας η λέξη) με τον άνθρωπο που στο έφτιαξε. Τρίτον βρίσκεις άλλη εταιρία.

Όπως και να έχει κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι το site σου θα είναι στην πρώτη σελίδα των αποτελεσμάτων για την λέξη κλειδί που ενδιαφέρεσαι στο Google (εκτός αν πληρώνεις διαφημίσεις). Μπορεί να σου εγγυηθεί ότι θα κάνει την καλλίτερη προώθηση που μπορεί και ένα μεγάλο κομμάτι (σε δυναμικές τοποθεσίες που βάζεις εσύ περιεχόμενο) κρίνεται από την δική σου δουλειά.

Πραγματικά ελπίζω να βοήθησα , και πραγματικά σταμάτα τα κεφαλαία.

edit: Δεν το είχα δει αυτό το thread http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... c&start=15 24 Φεβρουαρίου έκανες το ίδιο θέμα και είπες «ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ» .. διαφήμιση προσπαθείς να κάνεις της τοποθεσίας σου; Υπάρχει περίπτωση να αγοράσει κανείς οτιδήποτε με αυτή την λογική; Δεν σχολιάζω την εταιρία που σε ανέλαβε (πάντως μπορεί εύκολα και νόμιμα να ρίξει το site μετά από αυτά, αν δεν έχεις υπογράψει συμβόλαιο που να λέει ότι και να τους δυσφημείς είναι υποχρεωμένοι να σου παρέχουν υπηρεσίες, ή κάποια ρήτρα χρόνου). Δυστυχώς υπάρχουν ακόμα πολλοί ψευδόμενοι «επαγγελματίες» στον χώρο των διαδικτυακών υπηρεσιών αλλά και πολλοί απατεώνες πελάτες.

Δεν υπάρχουν πολλές επιλογές με αυτά , κάθετη γραμμή και να μην συνεργάζεσαι με τέτοιους πελάτες.

petros01
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από petros01 » 02 Ιούλ 2011 15:28

Να σταθώ στην ερώτηση σου για την σελίδα.

Εμένα μου έκανε τόσο πολύ να την ανοίξω που πραγματικά αν δεν ήθελα να την δώ όλη θα την είχα κλείσει.

Φαίνεται οτι έχει γίνει πολύ πρόχειρη δουλειά (και γι αυτό δεν ξέρω πραγματικά ποιος φταίει).
Κάνε ένα search στο google με "River Island Jodphur Trouser" το οποίο εμφανίζεται παντού στο site σου. Δεν έχει αλλαχτεί ούτε το όνομα του προϊόντος δλδ.

Εμένα προσωπικά το theme που έχετε διαλέξει μου αρέσει και αφού έχετε κατάλογο προϊόντων θα μπορούσε να παίξει το magento. Αλλά θέλει αρκετή δουλίτσα ακόμα.

Για το θέμα της καθυστέρησης θα μπορούσε να φταίει οτι φορτώνει τα jquerys από το google το οποίο σημαίνει οτι αν για κάποιο λόγο είναι φορτωμένο από κίνηση τότε θα καθυστερεί η δική σου σελίδα. Αυτό ίσως εξηγεί και το ότι κάποιες φορές ανοίγει γρήγορα και κάποιες όχι.

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 02 Ιούλ 2011 18:26

Σοβαρά τώρα γιατί λέμε τεχνικά θέματα σε έναν πελάτη εταιρίας που δεν έχει διάθεση να ασχοληθεί να μάθει για να κατασκευάσει μόνος του;

Για να μάθει το τι θα ζητήσει από μια άλλη εταιρία στο μέλλον; (ή απλά για να το παίξουμε έξυπνοι και να πούμε τι κακοί που είναι οι άλλοι; Αν είναι έτσι πρέπει να ανοίξουμε threads για το 90% των ελληνικών εταιριών προσφοράς διαδικτυακών υπηρεσιών… δεν διαφωνώ να το κάνουμε αν θέλετε ...)

Το ίδιο σημαντικό δεν είναι και να μάθει πως θα παρουσιάζεται ειλικρινώς από την αρχή ώστε να αποφασίσει και η εταιρία αν θα τον πάρει για πελάτη;

Άβαταρ μέλους
prl

Δημοσίευση από prl » 04 Ιούλ 2011 18:24

θα ήθελα και εγώ ως επαγγελματίας να πω την γνώμη μου,δεν συμετέχω συχνά σε συζητήσεις προσπαθώ να μάθω και να γράφω καμιά γραμή κώδικα σε ερασιτεχνικό επίπεδο όσο μου επιτρέπει η δουλεία μου,τα τεχνικά τα είπαν καλύτερα οι πρίν απο εμένα εγώ ένα σχόλιο θα κανω,πως περιμένει η κυρία να προτιμήσουν το κατάστημα της όταν δεν κάνει κάτι πολύ βασικό διεύθυνση τηλέφωνο και δεν ενοώ κινητό, εγώ δεν θα έμενα ούτε 1 sec σε τέτοιο site ,κάποια πράγματα είναι απλή λογική.ψάχνεις το μυρμήγκι και έχασες την φωλιά του .

Άβαταρ μέλους
Nemesis_Elite

Δημοσίευση από Nemesis_Elite » 05 Ιούλ 2011 08:55

καταρχήν έχει 2 ίδια meta

Κώδικας: Επιλογή όλων

<meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=utf-8">
τό ενα απο αυτά --->έξω απο το head :kaloe:

απο εκεί να φανταστείς τη ζημιά έχει η υπολοιπη σελίδα!!!!
Συνημμένα
Untitled-1.jpg

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες