Θέλεις να γίνεις ελεύθερος επαγγελματίας στην Ελλάδα; ξανασκέψου το..

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 24 Μάιος 2011 12:46

Έχεις αγγελική παρουσία όμως (και άλλοι αγγελική περιουσία ) :p

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από c0d3punk » 24 Μάιος 2011 12:51

dimsis εννοείτε ότι θα πρέπει να γίνει όπως τα λες, καθώς έτσι επιτάσσει η λογική. Αλλά στο λέω με τεράστια σιγουριά (και μακάρι να πέσω έξω) πως αν γίνει άρση μονιμότητας για να το παίξει καλή η κυβέρνηση θα ακολουθήσει το μοντέλο "τριμελούς επιτροπής από την ίδια υπηρεσία" και σύμφωνη υπογραφή του εκάστοτε προϊσταμένου (από προϊστάμενο τμήματος μέχρι περιφερειάρχη). εκεί να δεις τι ρουσφέτια θα παιχτούν και τι γλυψήματα.

Με την αχρηστία που τους δέρνει νομίζεις πως θα δουλέψει άρτια ηλεκτρονικές συναλλαγές? Άσε που για κάθε πλατφόρμα πληρωμών θα παιχτεί μίζα και θα χρεωθούμε και γι' αυτές τις κομπίνες πάλι με κάποιο τρόπο.

Αν θες την γνώμη μου κανονικά πρώτα θα έπρεπε να κυνηγήσει ο κόσμος τους πολιτικούς που φάγανε και να απαιτήσουν με άγριο τρόπο επιστροφή των ταμείων και των χρηματοδοτήσεων που γίνανε κότερα και βίλες και μετά ας φάμε ότι αγγούρι μας αναλογεί και εμάς.

DGeorge όταν ακούνε για Πατριωτισμό οι Έλληνες ξέρεις πως το μεταφράζουν? Έξω οι λαθρομετανάστες, πας μη Έλλην βάρβαρος, η Ελλάδα ποτέ δε πεθαίνει (και με τα λαμόγια προς την κατρακύλα τραβά, ξανατραβά) και όχι συναδελφικότητα, κοινές πρωτοβουλίες/δράσεις για το καλύτερο όλων μας, δικαιοσύνη και υπεράνω όλων η ευζωία όλων.
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 24 Μάιος 2011 13:53

cdhyper έγραψε:Δεν είμαι ο Άγγελος. Ο Παναγιώτης είμαι.
:oops: :oops: Sorry!! Κεκτημένη ταχύτητα! :lol: :lol: Πώς κάνεις έτσι καημένε για μια νέα (και δωρεάν :wink: - free of charge :wink: ) Βάφτιση;! Ούτε Γραφειοκρατείες, ούτε τίποτα!! Όπως πολύ σοφά λέει και το Θέμα: "Ξανασκέψου το..." :lol: :lol:
c0d3punk έγραψε:DGeorge όταν ακούνε για Πατριωτισμό οι Έλληνες ξέρεις πως το μεταφράζουν? Έξω οι λαθρομετανάστες, πας μη Έλλην βάρβαρος, η Ελλάδα ποτέ δε πεθαίνει (και με τα λαμόγια προς την κατρακύλα τραβά, ξανατραβά)....
Μην ξεχνάς κάτω από τι συνθήκες γεννήθηκε, ανδρώθηκε, και κυριάρχησε το Ναζιστικό κόμμα στη Δημοκρατική Γερμανία της εποχής εκείνης!! Εμένα προσωπικά κάτι μου θυμίζουν όλα αυτά... 11888 Σύμπτωση; Δεν νομίζω!! :P
c0d3punk έγραψε:....και όχι συναδελφικότητα, κοινές πρωτοβουλίες/δράσεις για το καλύτερο όλων μας, δικαιοσύνη και υπεράνω όλων η ευζωία όλων.
Εννοείται ότι κι εγώ θα ερμηνεύσω τον 'Πατριωτισμό' όπως με συμφέρει/βολεύει! Ακριβώς αυτό εννοούσε ο Νομοθέτης, όταν έγραφε αυτό το άρθρο στο Σύνταγμά μας.
Ακόμα κι η ίδια η λέξη "Σύνταγμα" πλέον μπορεί, να εννοεί και τον Σταθμό του Μετρό. :P
Όμως η Σωτηρία -γενικά- της Ελλάδας, τώρα όπως και πάντα, βρίσκεται στα χέρια των αληθινών Πατριωτών. Καθώς αυτοί γνωρίζουν πολύ καλά τι εννοεί ο 'ποιητής' στο άρθρο του Συντάγματος.
Έτσι και το μέλλον του Freestuff, τώρα όπως και πάντα, βρίσκεται στα χέρια των αληθινών Freestuff-ιτών.
Το μέλλον κάθε μικρής ή μεγάλης Κοινωνίας βρίσκεται στα χέρια των ενεργών, και αληθινών μελών της.
Στην Κοινωνία της Ισπανίας, "αρχίσανε τα όργανα να παίζουνε :D ", καθώς οι αληθινοί Ισπανοί -μέσω του υπερ-εργαλείου που λέγεται Internet- συγκεντρώθηκαν με κοινές αναζητήσεις, με αποτέλεσμα όσα όλοι γνωρίζουμε. Για την ώρα βρίσκονται στην αναζήτηση της 'Λύσης'! Η εξέλιξη των πραγμάτων δείχνει ότι, δεδομένων των συνθηκών, θα προχωρήσουν σε κάτι δραστικότερο/δυναμικότερο, που θα ταράξει το Έλος. Έχουν φτάσει κι αυτοί στο 'Μη παρέκει', ή 'Απροχώρητο', ή όπως αλλιώς θέλεις πες το. :-?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες