Neobux , τι παιζει ?

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από Spyrostagas » 25 Απρ 2011 16:25

REDODIN7 έγραψε:ok θα το δοκιμασω συγουρα και αν αποριες θα σου σε ευχαριστω :)

Υ.Γ
Στο μεταξυ στο neobux εχω μαζεψει το θρυλικο ποσο τον 5 cents :p
εγώ πριν 2 χρόνια είχα φτάσει να έχω 55 referrals στο Neobux αλλά και πάλι έβγαζα ελάχιστα. Άσε που όταν έλειπες δεν πληρωνόσουν, αν δεν κλίκαρες κάθε μέρα. Η το καλοκαίρι που χρειάστηκε να λείπω, μου έκλεισαν το account.
Σε ένα άλλο ptc site που όλοι στην αρχή είχαν ενθουσιαστεί, εγώ είχα φτάσει 450+ referrals με τρελή προώθηση ( όχι spam φυσικά ), είχα φτάσει το ποσό των 1250 δολλαριών +, το οποίο φυσικά δεν πήρα ποτέ, παρά τα e-mails που έστειλα και άλλα...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από GARAGE667 » 26 Απρ 2011 23:43

Δεν αξίζει καν να μπει κανείς στον κόπο...Μην ασχολείστε με ptc sites.Αυτοί βγάζουν τα κέρατά τους και εσύ δεν παίρνεις τίποτα.Αντε στην καλύτερη να πάρεις κανα ψιλό

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από Spyrostagas » 27 Απρ 2011 02:52

GARAGE667 έγραψε:Δεν αξίζει καν να μπει κανείς στον κόπο...Μην ασχολείστε με ptc sites.Αυτοί βγάζουν τα κέρατά τους και εσύ δεν παίρνεις τίποτα.Αντε στην καλύτερη να πάρεις κανα ψιλό
Εντάξει μόνο τα μεγάλα ptc sites βγάζουν τα κερατά τους.
Άσε κι όλας που πλέον ο καθένας μπορεί να φτιάξει ένα ptc sites και όταν αρχίζει και παίρνει διαφημίσεις, ανεβάζει λίγο το minimum ποσό ( π.χ στα 10 ευρώ ) και βάζει χρόνο πληρωμής στις 15 ημέρες ή κάθε δευτέρα καθέ δυο εβδομάδες και αφού μαζέψει πολλούς χρήστες, τότε το κλείνει, παίρνει όλα τα λεφτά, δεν πληρώνει και ανοίγει έπειτα άλλο sites.
Πάντως υπήρχε και υπάρχει ειδικό site που με 25 δολλάρια τον μήνα σου έδινε πλατφόρμα να φτιάξεις δικό σου ptc site και σιγά σιγά αν ήσουν καλός και δούλευες ίσως να άρχιζες να έβγαζες και μεγάλο ποσό.
Τότε που έγινε μόδα ( πριν 1,5 - 2 χρόνια περίπου ) περίπου 2500 ptc sites έβγαιναν κάθε μήνα, μπορεί και παραπάνω. Φυσικά το 90 % δεν άντεξε πάνω από έναν χρόνο. Και πολύ την πατήσαν γιατί νόμιζαν ότι θα τα καταφέρουν και είχαν προπληρώσει 12 ή 24 μήνες για έκπτωση 15 - 20 %. Δεν ρώταγαν για να μάθουν ότι μόνοι τους, ότι έκαναν θα έπαιρναν, δεν έπρεπε να περιμένουν βοήθεια από πουθενά.
Πάντως γενικά τα ptc sites τα οποία πληρώνουν αποδεδειγμένα είναι 2 - 3 και όσα γενικά έχουν ενεργό forum με πάρα πολλά μέλη και posts. Και όχι με 15 - 25 μέλη που γράφουν ότι πήραν 2 - 3 δολλάρια ο καθένας.
Πάντως όσο αφορά το neobux επειδή γνώριζα και μιλούσα με έναν έλληνα, που είχε επενδύσει πάρα πολλά δολλάρια, είχε βγάλει και δολλάρια πολλά. Εντάξει όταν επενδύεις 15000 - 20000 $ με τύχη, υπομονή και εξυπνάδα θα τα κάνεις για 30000+.
Αλλά και πάλι δεν αξίζουν. Καλύτερα να βρεις κάτι πιο σίγουρο να επενδύσεις και να βγάλεις τα χρήματα σου.
Πάντως η μόδα που είχε αρχίσει και πάλι έχει αρχίσει και διαφημίζεται αυτό τον καιρό, είναι το forex. :P
Εικόνα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από Spyrostagas » 27 Απρ 2011 02:53

stewas έγραψε:μαλιστα...μονο με referals αν κανεις δουλεια και αν
ε ναι, κι αυτό με τρελό τρέξιμο.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από Geobak » 27 Απρ 2011 17:07

Παίδες τα ptc sites απλα δεν αξίζουν τον κόπο κατα την γνώμη μου. Ο χρόνος που χρειάζεται να καταναλώσει κάποιος δεν αξίζει για τα λιγοστά κέρδη.

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από GARAGE667 » 27 Απρ 2011 23:06

Spyrostagas έγραψε:
GARAGE667 έγραψε:Δεν αξίζει καν να μπει κανείς στον κόπο...Μην ασχολείστε με ptc sites.Αυτοί βγάζουν τα κέρατά τους και εσύ δεν παίρνεις τίποτα.Αντε στην καλύτερη να πάρεις κανα ψιλό
Εντάξει μόνο τα μεγάλα ptc sites βγάζουν τα κερατά τους.
Άσε κι όλας που πλέον ο καθένας μπορεί να φτιάξει ένα ptc sites και όταν αρχίζει και παίρνει διαφημίσεις, ανεβάζει λίγο το minimum ποσό ( π.χ στα 10 ευρώ ) και βάζει χρόνο πληρωμής στις 15 ημέρες ή κάθε δευτέρα καθέ δυο εβδομάδες και αφού μαζέψει πολλούς χρήστες, τότε το κλείνει, παίρνει όλα τα λεφτά, δεν πληρώνει και ανοίγει έπειτα άλλο sites.
Πάντως υπήρχε και υπάρχει ειδικό site που με 25 δολλάρια τον μήνα σου έδινε πλατφόρμα να φτιάξεις δικό σου ptc site και σιγά σιγά αν ήσουν καλός και δούλευες ίσως να άρχιζες να έβγαζες και μεγάλο ποσό.
Τότε που έγινε μόδα ( πριν 1,5 - 2 χρόνια περίπου ) περίπου 2500 ptc sites έβγαιναν κάθε μήνα, μπορεί και παραπάνω. Φυσικά το 90 % δεν άντεξε πάνω από έναν χρόνο. Και πολύ την πατήσαν γιατί νόμιζαν ότι θα τα καταφέρουν και είχαν προπληρώσει 12 ή 24 μήνες για έκπτωση 15 - 20 %. Δεν ρώταγαν για να μάθουν ότι μόνοι τους, ότι έκαναν θα έπαιρναν, δεν έπρεπε να περιμένουν βοήθεια από πουθενά.
Πάντως γενικά τα ptc sites τα οποία πληρώνουν αποδεδειγμένα είναι 2 - 3 και όσα γενικά έχουν ενεργό forum με πάρα πολλά μέλη και posts. Και όχι με 15 - 25 μέλη που γράφουν ότι πήραν 2 - 3 δολλάρια ο καθένας.
Πάντως όσο αφορά το neobux επειδή γνώριζα και μιλούσα με έναν έλληνα, που είχε επενδύσει πάρα πολλά δολλάρια, είχε βγάλει και δολλάρια πολλά. Εντάξει όταν επενδύεις 15000 - 20000 $ με τύχη, υπομονή και εξυπνάδα θα τα κάνεις για 30000+.
Αλλά και πάλι δεν αξίζουν. Καλύτερα να βρεις κάτι πιο σίγουρο να επενδύσεις και να βγάλεις τα χρήματα σου.
Πάντως η μόδα που είχε αρχίσει και πάλι έχει αρχίσει και διαφημίζεται αυτό τον καιρό, είναι το forex. :P
Και με το forex ρε Σπυράκο, αν δεν προσέξεις μπορεί να χάσεις και πολλά λεφτά..Θα πας για μαλλί και θα βγεις κουρεμένος..Τρόποι να βγάλεις χρήματα πολλοί, αλλά δεν κάνουν όλοι για όλους..Και το arbitrage στο Στοίχημα είναι διαδεδομένο και μπορείς να βγάλεις καλά λεφτα αλλά προσωπικά δεν τα αγγίζω αυτά τα πράγματα..Όποιος καεί στο χυλό, φυσάει και το γιαούρτι που λένε..

Δεν το παίζω ειδήμονας, άλλα έπαθα και έμαθα... :lol: :lol:

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από Spyrostagas » 28 Απρ 2011 01:50

Συμφωνώ, όταν λες arbitrage στο στοίχημα τι εννοείς; :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από GARAGE667 » 28 Απρ 2011 02:05

"Μια ευκαιρία για arbitrage στo αθλητικό στοίχημα προκύπτει όταν είστε σε θέση να στοιχηματίσετε σε όλα τα πιθανά αποτελέσματα ενός ορισμένου αγώνα σε τέτοιες αποδόσεις ώστε να εγγυώνται το κέρδος ανεξάρτητα από την τελική έκβαση εκείνου του αγώνα. Τέτοιες ευκαιρίες είναι γνωστές ως surebets ή surewins."

Με λίγα λόγια γράφεσαι σε καμια δεκαριά ή και παραπάνω εταιρείες στοιχηματων και ποντάρεις τα χρήματα σου με τέτοιο τρόπο ουτως ωστε οποιο και αν είναι το αποτέλεσμα του αγώνα που ποντάρεις,να βγεις κερδισμένος..Τα λεφτά βέβαια είναι λίγα, της τάξης του 2-3% στην καλύτερη των περιπτώσεων.

Οι αποδόσεις όμως αλλάζουν συνέχεια και αν δεν προλάβεις να ποντάρεις εκεί που πρέπει, έχεις μεγάλη πιθανότητα να χάσεις αρκετά λεφτά..Αυτά τα ολίγα.. :D

xarilampos

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από xarilampos » 22 Νοέμ 2012 15:04

Εγω παντος και η παρεα μου σωθηκαμε με 1 σχετικα ψιλοαγνωστο site και περνουμε αρκετουτσικα φραγκα καθε μηνα απο το ProfitClicking

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από cordis » 22 Νοέμ 2012 21:47

επειδή δεν μπορώ να καταλάβω πως έβγαλες λεφτά και μάλιστα αρκετά από "Το γκολάκι Πίου", ban.

Ευχαριστώ.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

3dgrStudio

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από 3dgrStudio » 03 Φεβ 2013 13:26

Γράφτηκα κι εγώ πρόσφατα στο Neobux και λέω να προχωρήσω αργά και σταθερά, χωρίς να επενδύσω χρήματα, να δω αν τελικά θα μου φέρει κάποιο εισόδημα.
Για μισή ώρα απασχόληση την ημέρα δεν πρέπει να έχουμε παράλογες απαιτήσεις - πόσα μπορεί να περιμένει κανείς από μισή ώρα δουλειά την ημέρα;
Με τέτοια κρίση η παροιμία "μάζευε κι ας είν' και ρόγες" γίνεται επίκαιρη.

Βλέπω όμως αρκετά μέλη που έχουν βγάλει καλό εισόδημα από τη δουλίτσα αυτή.

Πάντως έκανα εγγραφή και σε άλλες 2 ανάλογες σελίδες ώστε, αν αρχίσω να βγάζω κάτι, αυτό να είναι Χ3.

Οι σελίδες που επέλεξα είναι:
Το mozillabux του Mozilla φυσικά (το θεώρησα καλό λόγω mozilla) και το The Bux που νομίζω πως είναι πολύ καινούριο και ίσως γι αυτό δίνει περισσότερα χρήματα.

Αν έχει κανείς σας γνώμη ή γνώση επ΄αυτών, θα χαρώ να ακούσω.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από cordis » 03 Φεβ 2013 16:14

ban trap το θεματάκι... ban.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης