Neobux , τι παιζει ?

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
REDODIN7
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από REDODIN7 » 20 Απρ 2011 05:52

Καλησπερα , τον τελευταιο καιρο εχω πολυ χρονο και αφου εψαξα διαφορα για δουλεια απο το ιντερνετ κατεληξα στο Neobux .

Απο οτι ακουσα ειναι η καλυτερη σελιδα που σε πληρωνει για να βλεπεις διαφημησεις , η απορεια που εχω ειναι η εξης στην συγκεκριμενη σελιδα σε αφηνουν να πατας ενα συγκεκριμενο αριθμο κλικ ή μπορεις ας πουμε να βαρας 8ωρα πανω απο το PC και να βλεπεις διαφημησεις ?

Οποιος ξερει παρακαλω ας πει .

emphasy
Honorary Member

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από emphasy » 20 Απρ 2011 13:17

Αφού ζητήσετε την πληρωμή σας, θα τη λάβετε ακαριαία στον επιλεγμένο διεκπεραιωτή πληρωμών σας, εκτός αν προκύψουν τεχνικές αντιξοότητες κατά τη διαδικασία.
Απ' ότι κατάλαβα αν υπάρξουν Τεχνικές αντιξοότητες δεν θα πληρωθείς. Αν και δοκίμασε το χαλαρά τον πρώτο μήνα και έπειτα βλέπεις.

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από cyberfreak » 20 Απρ 2011 16:06

δεν αξιζει αν κατσεις να κανεις κλικ εσυ και απλα να νοικιασεις καμια 50refferals γιατι οτι βγαζεις θα πηγαινει στην ανανεωση αν ομως βρεις τροπο να εχεις καμια 100ατομα γραμενα απο εσενα τα οποια μπαινουν και κανουν κλικ τοτε ισως βγαλεις κανα ψιλο ποιο πολλα δες εδω http://www.getpaid.gr/

REDODIN7
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από REDODIN7 » 22 Απρ 2011 22:32

Ναι απο οτι ειδα βγαζεις το πολυ 10 με 15 λεπτα την ημερα αν εβγαζες κανα 2 ευρω θα ηταν τελειο .
Τωρα ακουσα για αλλα 2 το clickmonster και clickersheaven αυτα τα ξερει κανεις

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από Spyrostagas » 23 Απρ 2011 00:24

Γνωρίζω από αυτά, τα δύο τελευταία που ανέφερες δεν τα ξέρω, αλλά πλέον μόνο το neobux και άλλα δυο αξίζουν.
αν θες να βγάλεις χωρίς να βάλεις ούτε ένα ευρώ, γύρω στο 1,5 - 2 ευρώ τον μήνα με τρέξιμο ( λόγω refferals ) τότε κάντο. Αλλά για εμένα προσωπικά δεν αξίζει. Ασχολήθηκα μαζί τους πολλούς μήνες αλλά επειτά σταμάτησα, μετά από μεγάλες απάτες που με απογοήτευσαν.
Γνώμη μου κι αν θες την ακολουθείς, μην ασχολείσαι.
Καλύτερα άνοιξε ένα δωρεάν μπλογκ, βάλε διαφημίσεις adsense ή αλλου δικτύου ή κάποιου affiliate network ή ότι άλλο μπορείς και θα βγάλεις πολλά περισσότερα από τα ptc sites.
Εικόνα

REDODIN7
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από REDODIN7 » 23 Απρ 2011 21:44

Spyrostagas έγραψε: Καλύτερα άνοιξε ένα δωρεάν μπλογκ, βάλε διαφημίσεις adsense ή αλλου δικτύου ή κάποιου affiliate network ή ότι άλλο μπορείς και θα βγάλεις πολλά περισσότερα από τα ptc sites.
Αυτο το εχω κανει ηδη και εχω βαλει clickbanner αλλα απο τα 300 ατομα που μπαινουν πατανε 1 αντε 2 και για κατι gamew που δυνουν καλα λεφτα με εγγραφες δεν κανει κανενας .

Οσο για το @#$ adsense με μπαναραν γιατι στην αρχη μπαιναν πολλοι γνωστη και κλικαρανε και αυτο δεν αρεσε στην @#@# Google !

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από Spyrostagas » 24 Απρ 2011 01:43

REDODIN7 έγραψε:
Spyrostagas έγραψε: Καλύτερα άνοιξε ένα δωρεάν μπλογκ, βάλε διαφημίσεις adsense ή αλλου δικτύου ή κάποιου affiliate network ή ότι άλλο μπορείς και θα βγάλεις πολλά περισσότερα από τα ptc sites.
Αυτο το εχω κανει ηδη και εχω βαλει clickbanner αλλα απο τα 300 ατομα που μπαινουν πατανε 1 αντε 2 και για κατι gamew που δυνουν καλα λεφτα με εγγραφες δεν κανει κανενας .

Οσο για το @#$ adsense με μπαναραν γιατι στην αρχη μπαιναν πολλοι γνωστη και κλικαρανε και αυτο δεν αρεσε στην @#@# Google !
Σκέψου όμως ότι καλά έκαναν. Και εσύ αν ήσουν η Google ή κάποιος διαφημιζόμενος θα ήθελες να μπαίνουν οι άλλοι στην σελίδα σου, όχι επειδή τους προτρέπει ο άλλος, αλλά επειδή τους ενδιαφέρει. Να σκεφτόμαστε και τις δύο πλευρές. :)
Εικόνα

REDODIN7
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από REDODIN7 » 24 Απρ 2011 03:34

Σκέψου όμως ότι καλά έκαναν. Και εσύ αν ήσουν η Google ή κάποιος διαφημιζόμενος θα ήθελες να μπαίνουν οι άλλοι στην σελίδα σου, όχι επειδή τους προτρέπει ο άλλος, αλλά επειδή τους ενδιαφέρει. Να σκεφτόμαστε και τις δύο πλευρές. :)
Διαφωνω για πολλους και διαφορους λογους 1ον δεν τους ειπα εγω να κανουν κλικ , 2ον μιλαμε για 50 κλικ σε 350 ατομα και το ποσο ηταν μολις 20 ευρω , 3ον θα μπορουσε απλα να μην μετραει τα παρανομα κλικ η να σε τυμωρουσε με καποιο ποινη για ενα περιορισμενο διαστημα 4ον μπορουσε πρωτα να κανει προειδοποιηση , 5ον δεν μου ειπε ποτε τον λογο , 6ον τοσο καιρο που διαφιμιζοτανε τσαμπα ηταν καλα ή μηπως επειδη ειναι η Google πρεπει να μας @#@ !

Συγνωμη αν σε κουρασα αλλα νομιζω οτι η Google μας εκμεταλευτε , πιο τιμιο θα ηταν να σου ελεγε θα παιρνεις 1 ευρω για χιλιες επισκεψεις παρα αυτο .

Υ.Γ
Χριστός Ανέστη , χρόνια πολλά και καλό Πάσχα :)

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από inBlogger » 24 Απρ 2011 17:22

Χρόνια πολλά και αληθώς ανέστη.
Για το adsense είναι μεγάλη ιστορία, αλλά δεν πάυει να είναι το καλύτερο ppc για την Ελλάδα. Βλέποντας τα άλλα δίκτυα τουλάχιστο και της ppc προσπάθεις των affiliate δικτύων δε θα διάλεγες εύκολα άλλη εταιρία..
Έπειτα για το neobux, δε ξέρω αν προσφέρει κάποια υπηρεσία όπως προσέφερε το παλιό bux.to να "αγοράσεις μέλη" αν μπορώ να το θέσω έτσι ώστε να κερδίσεις απο τα κλικ τους ποσοστά.
Πάντως και εγώ θα το απέφευγα. Θα συμφωνήσω με την λύση της δωρεάν σελίδας και προώθησης προιόντων affiliate(καθώς άμεσα δε σε βλέπω να ασχολείσαι ξανά με adsense) ή εναλλακτικά..δες και το webeserve.com . Το χα δοκιμάσει παλαιότερα αλλά δεν έχω φτάσει payout.
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

REDODIN7
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από REDODIN7 » 24 Απρ 2011 20:32

inBlogger έγραψε: Πάντως και εγώ θα το απέφευγα. Θα συμφωνήσω με την λύση της δωρεάν σελίδας και προώθησης προιόντων affiliate(καθώς άμεσα δε σε βλέπω να ασχολείσαι ξανά με adsense) ή εναλλακτικά..δες και το webeserve.com . Το χα δοκιμάσει παλαιότερα αλλά δεν έχω φτάσει payout.
Πλεον το neobux το βλεπω σαν fame στυλ fb , αν και οταν καταφερω να βγαλο κανα φραγκο βλεπουμε .
Οσο για to adsense σκεφτομαι να αγορασω domain name και να κανο σε αλλο ονομα .
Τωρα για το τελευταιο το webeserve.com τι ακριβως παιζει δεν καταλαβα και γιατι δεν πληροθηκες ?

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από Spyrostagas » 24 Απρ 2011 22:44

Δεν πληρώθηκε γιατί δεν έχει φτάσει minimum ποσό που χρειάζεται για να κάνει ανάληψη ποσού.
Εικόνα

REDODIN7
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από REDODIN7 » 25 Απρ 2011 01:20

Spyrostagas έγραψε:Δεν πληρώθηκε γιατί δεν έχει φτάσει minimum ποσό που χρειάζεται για να κάνει ανάληψη ποσού.
Αααα καταλαβα , μπορεις λιγο να μου πεις ακριβως τι παιζει ?

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από inBlogger » 25 Απρ 2011 02:25

Κανεις "μικροδουλειές" και πληρώνεσαι για αυτές π.χ. 0.4$ για να κάνεις 3 tweets, 0.1$ για να κάνεις κάτι like στο facebook κτλ. έχει διάφορε δουλειές απο article writing (που πληρώνουν εώς και 20$) εώς blog comments με 10 cents.
Γενικά το θεώρώ καλύτερο απο τα ptc..δοκίμασε το δε χάνεις, αμα χρειαστείς οτιδήποτε άλλο επειδή τη ξέρω τη πλατφόρμα θα χαρώ να σε βοηθήσω. :)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

REDODIN7
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από REDODIN7 » 25 Απρ 2011 03:09

ok θα το δοκιμασω συγουρα και αν αποριες θα σου σε ευχαριστω :)

Υ.Γ
Στο μεταξυ στο neobux εχω μαζεψει το θρυλικο ποσο τον 5 cents :p

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Neobux , τι παιζει ?

Δημοσίευση από inBlogger » 25 Απρ 2011 13:06

REDODIN7 έγραψε:ok θα το δοκιμασω συγουρα και αν αποριες θα σου σε ευχαριστω :)

Υ.Γ
Στο μεταξυ στο neobux εχω μαζεψει το θρυλικο ποσο τον 5 cents :p
5 cents είναι μια δυνατή αρχή..πρόσεχε όμως να τα ξοδέψεις σωστά...

Εικόνα
•Travel Blog

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες