πιο προγραμμα ειναι καλό για την δημιουργία site ??

Λύσεις προβλημάτων για το δημοφιλές πρόγραμμα κατασκευής παρουσιάσεων στο διαδίκτυο.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
akmonas1
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από akmonas1 » 18 Απρ 2011 21:48

εχω ενα site www.domisi.110mb.com και θέλω να το αναβαθμίσω με flash κ.αλ με κάπιο ευκολο και απλο πρόγραμμα

τι γνωμη έχετε για το adobe coldfusion 9

djpaul1963

Δημοσίευση από djpaul1963 » 18 Απρ 2011 23:03

Είναι διαφορετικά πράγματα το flash και το coldfusion. Το flash είναι τεχνολογία που εκτελείται στον client (browser) ενώ το coldfusion στον server με κυριότερη λειτουργία τη σύνδεση του site με κάποια βάση δεδομένων. Όλα ξεκινάνε από το τι θέλεις να κάνεις στο site σου. Αν περισσότερο ψάχνεις το εικαστικό κομάτι το flash (ή ένα νέο layout) είναι η απάντηση. Αν πάλι χρειάζεσαι backend μηχανισμούς ένας application server όπως το coldfusion (αν και δεν θα σου πρότεινα να ασχοληθείς μαζί του) είναι αυτό που θα σε βοηθήσει. Πάντως, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, δεν υπάρχει κάτι τόσο απλό που με λίγο κόπο να πετύχεις αποτελέσματα. Οι περισσότερες τεχνολογίες που σέβονται τον εαυτό τους απαιτούν πολλές ώρες μελέτης, εκτός κι αν αναφέρεσαι σε κάποιο εργαλείο που κάνει export σε html και απλά πετάς μέσα γραφικά, αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με site βέβαια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης