Καμπάνια e-shop.gr

Παρουσίαση προγραμμάτων και σχόλια για το ελληνικό ClickBanner Affiliate Network.

Συντονιστής: ClickBanner

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
ClickBanner
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από ClickBanner » 15 Απρ 2011 19:44

Αγαπητοί affiliates,

Με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε την συνεργασία μας με το e-shop.gr!

Το e-shop.gr είναι το πρώτο και μεγαλύτερο ηλεκτρονικό κατάστημα στην Ελλάδα, με 12 χρόνια εμπειρίας στο ελληνικό e-commerce, πάνω από 15 προϊόντικές κατηγορίες και χιλιάδες ικανοποιημένους πελάτες. Υπολογίζεται ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων που έχουν αγοράσει on line, έχουν ψωνίσει τουλάχιστον μία φορά από το e-shop.gr.

Το e-shop.gr επέλεξε το ClickBanner για να τρέξει την πρώτη του καμπάνια Affiliate Marketing στην Ελλάδα. Από σήμερα, σας δίνουμε την δυνατότητα να προωθήσετε την καμπάνια και να κερδίσετε προμήθεια 2% από τις πωλήσεις που θα συστήσετε.

Υπάρχουν διαθέσιμα banner σε πολλά μεγέθη και text links για να διαλέξετε ποιό ταιριάζει καλύτερα στο site σας.

Παράλληλα, στην περιγραφή της καμπάνιας θα βρείτε:

- Οδηγίες για την δημιουργία Custom Landing Page/Deep Linking για να μπορείτε να στέλνετε τους επισκέπτες σας σε εσωτερικές σελίδες του site και

- Πληροφορίες σχετικά με το e-shop ( Δελτία Τύπου, Crazy Sundays, Social Media activities κ.ά.)

Σας ευχόμαστε Καλές Πωλήσεις & Καλά Κέρδη !

Με εκτίμηση,

Η ομάδα του ClickBanner

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από SotK » 15 Απρ 2011 20:05

Γιατί πρέπει τα πράγματα να είναι τόσο πολύπλοκα;

«Σε περίπτωση που θέλετε να στείλετε τον επισκέπτη σας σε εσωτερική σελίδα μπορείτε εφόσον χρησιμοποιήσετε τον παρακάτω τύπο link .
1. Το πρώτο κομμάτι του λινκ θα πρέπει να είναι http://www.e-shop.gr/affiliate?a=clickbanner
και το δεύτερο κομμάτι θα είναι το λινκ που θέλετε να στείλετε τον χρήστη: &u=http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?c ... ter-2495=1
ΣΗΜΕΙΩΣΗ:Το σημαντικό είναι στο τελευταίο κομμάτι του λινκ, αν υπάρχει το Ampersand (&) θα πρέπει αυτό να αντικαθίσταται με το %26 . Αν δεν το αντικαταστήσετε, τότε ο χρήστης θα μεταφέρετε στην κεντρική σελίδα αλλα θα καταγράφεται κανονικά η πώληση. »

Όπως επίσης και στο θέμα με το plus4u που θέλει το ref μετά το Link.

Άβαταρ μέλους
ClickBanner
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από ClickBanner » 15 Απρ 2011 20:11

Αγαπητέ SotK,

Όλοι οι τεχνικοί περιορισμοί και λεπτομέρειες διασφαλίζουν την σωστή καταγραφή των πωλήσεων.

Η δημιουργία custom landing και deep linking είναι σε γενικά επίπεδα εργαλεία για προχωρημένους.

Η ιδιαιτερότητα εδώ είναι η αντικατάσταση του συμβόλου & με %26, όταν θέλετε να στείλετε τον χρήστη σε σελίδα που έχει το url το σύμβολο &.

Οι περισσότερες σελίδες δεν έχουν αυτό το σύμβολο οπότε είναι πιο απλό.

Παρεπιπτόντως, έχουν δημιουργηθεί text links από εμάς για κάποιες κατηγορίες όπως crazy sundays, gifts, εργαλεία και φωτοβολταϊκά. Οπότε είναι ακόμα πιό εύκολο!

Ευχόμαστε Καλές πωλήσεις σε όλους!

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από SotK » 15 Απρ 2011 20:28

Δεν αντιλέγω ότι όλα αυτά γίνονται για την σωστή καταγραφή των πωλήσεων απλώς θεωρώ ότι θα ήταν πιο εύκολο για τον affiliate αν όλα αυτά γίνονταν αυτόματα χωρίς να χρειάζεται να προσθέσουμε ή να αφαιρέσουμε κάτι από το link.

Άβαταρ μέλους
ClickBanner
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από ClickBanner » 15 Απρ 2011 20:36

Ευχαριστούμε πολύ για την επισήμανση.

Απλά να ξεκαθαρίσουμε ότι αυτό γίνεται μόνο για την δημιουργία Custom Landing.

Όλα τα banner και τext links δουλεύουν αυτόματα και δεν χρειάζεται να κάνετε τίποτα περισσότερο από το να διαλέξετε ποιό ταιριάζει καλύτερα με το site σας! :D

Άβαταρ μέλους
ClickBanner
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από ClickBanner » 07 Ιουν 2011 15:34

Το καλοκαίρι ήρθε και στο e-shop.gr με 12 ολοκαίνουργια banners για να προωθήσετε τις προσφορές του μεγαλύτερου ηλεκτρονικού καταστήματος στην Ελλάδα!

Άβαταρ μέλους
ClickBanner
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από ClickBanner » 11 Ιουν 2011 21:52

Αγαπητοί affiliates,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στην καμπάνια e-shop.gr προστέθηκαν νέα banner για να προωθήσετε την υπηρεσία του e-shop "Crazy Sundays"

Κάθε Κυριακή το e-shop.gr προσφέρει ιδιαίτερα χαμηλές τιμές σε μια ποικιλία προϊόντων. Οι προσφορές ανανεώνονται κάθε Κυριακή, ενώ ισχύουν για μια μόνο εβδομάδα και μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Τα 11 banner που είναι διαθέσιμα από σήμερα στην πλατφόρμα μας σχετίζονται με προσφορές που θα είναι διαθέσιμες από σήμερα τα μεσάνυχτα (Κυριακή 12/6) έως το επόμενο Σάββατο 18/6 στο τέλος της ημέρας.

Σας ευχόμαστε Καλές Πωλήσεις και Καλό Τριήμερο !

Με εκτίμηση,

Η ομάδα του ClickBanner

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από fiskilis » 27 Ιουν 2011 22:13

ClickBanner έγραψε:Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στην καμπάνια e-shop.gr προστέθηκαν νέα banner για να προωθήσετε την υπηρεσία του e-shop "Crazy Sundays"
γιατι χαθηκαν αυτα τα δημιουργικα ξαφνικα;;;;

Άβαταρ μέλους
ClickBanner
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από ClickBanner » 27 Ιουν 2011 23:44

Αγαπητέ Fiskilis,

Τα bannerakia αυτά προωθούσαν συγκεκριμένες προσφορές οι οποίες έληξαν.

Τα νέα banner για τα Crazy Sundays θα είναι σύντομα διαθέσιμα, και συζητάμε να fτιάξει ο διαφημιζόμενος δυναμικά banner ώστε να σας διευκολύνουμε και να μην χρειάζεται να ανεβάζετε και να κατεβάζετε τα banner, αλλά να ανανεώνονται μόνα τους! :)

Ευχαριστούμε

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από fiskilis » 27 Ιουν 2011 23:52

οκ
τηανκσ
απλα θα μπορουσαν να τα εχουν ανεβαζει εγκαιρα ετσι ωστε να μην χρειαζεται να τα αλλαζουμε τωρα οπου τα ειχαμε σπειρει

Άβαταρ μέλους
DigiMasTer
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από DigiMasTer » 27 Σεπ 2011 05:07

Καλημέρα,

Διατηρώ ένα blog με ειδήσεις και αποφάσισα να βάλω την καμπάνια του e-shop.. έχω 3.200 εμφανίσεις και 400 κλικ κοντά.. Τα κέρδη είναι μονίμως 0.00 και δέν μου έχει έρθει κανένα e-mail ότι έγινε παραγγελία (ενώ ο κολιτός μου έκανε παραγγελία αφού κλίκαρε το banner.)
με τα πολλά πολλά πήγα και έκανα και εγώ παραγγελία αλλά δεν έλαβα ποτέ κανένα e-mail ούτε για την δικιά μου ούτε για του κολιτού μου ούτε για κανενός..

Η απάντηση της clickbanner?!

Κώδικας: Επιλογή όλων

Καλημέρα σας,

Με το cd***** δεν φαίνεται να έχετε κάνει κάποια πώληση στο eshop γιαυτό και δεν σας έχει έρθει email

Οι ειδοποιήσεις είναι κανονικά ρυθμισμένες πάντως

Ευχαριστούμε πολύ

Support Team
ClickBanner Affiliate Network
Τα συμπεράσματα δικά σας.

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από cyberfreak » 22 Οκτ 2011 21:52

καμια απαντηση ακομη?

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Καμπάνια e-shop.gr

Δημοσίευση από Basilakis » 22 Οκτ 2011 22:44

DigiMasTer έγραψε:Καλημέρα,

Διατηρώ ένα blog με ειδήσεις και αποφάσισα να βάλω την καμπάνια του e-shop.. έχω 3.200 εμφανίσεις και 400 κλικ κοντά.. Τα κέρδη είναι μονίμως 0.00 και δέν μου έχει έρθει κανένα e-mail ότι έγινε παραγγελία (ενώ ο κολιτός μου έκανε παραγγελία αφού κλίκαρε το banner.)
με τα πολλά πολλά πήγα και έκανα και εγώ παραγγελία αλλά δεν έλαβα ποτέ κανένα e-mail ούτε για την δικιά μου ούτε για του κολιτού μου ούτε για κανενός..

Η απάντηση της clickbanner?!

Κώδικας: Επιλογή όλων

Καλημέρα σας,

Με το cd***** δεν φαίνεται να έχετε κάνει κάποια πώληση στο eshop γιαυτό και δεν σας έχει έρθει email

Οι ειδοποιήσεις είναι κανονικά ρυθμισμένες πάντως

Ευχαριστούμε πολύ

Support Team
ClickBanner Affiliate Network
Τα συμπεράσματα δικά σας.
Πρέπει να γραφτείς στο newsletter τους για να μαθαίνεις τα νέα.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ClickBanner”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες