Αξίζει τελικά το Adsense ή να προτιμήσω κάτι άλλο ?

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
REDODIN7
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από REDODIN7 » 12 Απρ 2011 17:59

Καλησπέρα σε όλους , από ότι καταλαβαίνεται το θέμα της ανάρτησης μου είναι αν τελικά αξίζει ή τελικά βάζεις " τσάμπα " διαφημίσεις .

Σαν πολλά άτομα που έχουν ένα δικό του νέο blog έτσι και εγώ επειδή ξοδεύω πολύ χρόνο θα ήθελα ένα χαρτιλικι όχι τρελά λεφτά το πολύ 100 ευρώ τον μηνά , το θέμα όμως είναι πως το ποσο αυτο αν και ακούγετε σχετικά μικρο στην πραγματικότητα είναι πολύ δύσκολο να κερδηθεί .

Συγκεκριμένα αν ισχύουν ότι λέει αυτή η ιστοσελίδα http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=22419 θέλω 6 μήνες για να πάρω τα 70+ ευρώ που είναι το μινιμουμ .

Έτσι έψαξα για εναλλακτικές στην αρχή έφαγα πόρτα από το buysellads , μετά έκανα λογαριασμό στο Text Link Ads και περιμένω την πρώτη μου διαφήμιση και σήμερα σκέφτομαι να κάνω λογαριασμό και στο link worth .

Εν κατακλείδι θέλω να μου πείτε την γνώμη σας και αν έχετε κάτι άλλο να προτείνεται

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SotK » 12 Απρ 2011 18:23

Το Google Adsense αξίζει αλλά θέλει πολύ κόπο για να βγάλεις καλά λεφτά.

REDODIN7
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από REDODIN7 » 12 Απρ 2011 20:20

SotK έγραψε:Το Google Adsense αξίζει αλλά θέλει πολύ κόπο για να βγάλεις καλά λεφτά.
Εδω δεν μιλαμε για καλα λεφτα αλλα για ενα χαρτσιλικι το οποιο ειναι πολυ δυσκολο , εχεις κατι να προτινεις ?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 12 Απρ 2011 21:06

ανάλογα με την θεματολογία της σελίδας σου μπορείς να δοκιμάσεις και κάποιο affiliate πρόγραμμά.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Δημοσίευση από GARAGE667 » 12 Απρ 2011 21:10

Ακόμα και το χαρτζιλίκι με το Adsense, θέλει μια κάποια προσπάθεια.Και εξαρτάται από το τι εννοείς εσύ για χαρτζιλίκι.Χαρτζιλίκι είναι και το 1€ την ημέρα, χαρτζιλίκι είναι και τα 20€.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 12 Απρ 2011 21:12

έτσι.. θες έναν καφέ; θες καφέ και τσιγάρα; ή θες καφέ, τσιγάρα και μπύρα; :p
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

REDODIN7
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από REDODIN7 » 12 Απρ 2011 21:33

cordis έγραψε:έτσι.. θες έναν καφέ; θες καφέ και τσιγάρα; ή θες καφέ, τσιγάρα και μπύρα; :p
H Θεματολογια ειναι φυσικα η τεχνολογια :D , μια και το αναφεραμε ριξε μια ματια αν θες http://techns.blogspot.com/ .
Οσο για το χαρτσιλικι δεν πινω ουτε καπνιζω :P οποτε 70 ευρω για τα καφεδακια και να νοικιαζουμε κανα game απο το βιντεοκλαμπ και ειμαι οκ

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 13 Απρ 2011 17:56

Το adsense σίγουρα αξίζει και είναι πρώτο εδώ και χρόνια σχετικά με άλλα παρόμοια δίκτυα.

Φίλε REDODIN7
σχετικά με το μπλογκ σου
άλλαξε τα χρώματα του μπλογκ σου να είναι πιο ζωντανά, πολύ μαύρο, άλλαξε το logo.
Το template πιστεύω ότι μία χαρά, αν γίνει πιο ζωντανό σε χρώματα, γιατί το πολύ μαύρο προσωπικά εμένα με κουράζει.
:)

Α και όσο αφορά Γιάννη για τα παραπάνω, εγώ δεν θέλω ούτε για τσιγάρα, ούτε για καφέδες, αλλά για μπύρεςςςςςςςςςςς.... :)
Εικόνα

REDODIN7
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από REDODIN7 » 13 Απρ 2011 19:59

Spyrostagas έγραψε:Το adsense σίγουρα αξίζει και είναι πρώτο εδώ και χρόνια σχετικά με άλλα παρόμοια δίκτυα.

Φίλε REDODIN7
σχετικά με το μπλογκ σου
άλλαξε τα χρώματα του μπλογκ σου να είναι πιο ζωντανά, πολύ μαύρο, άλλαξε το logo.
Το template πιστεύω ότι μία χαρά, αν γίνει πιο ζωντανό σε χρώματα, γιατί το πολύ μαύρο προσωπικά εμένα με κουράζει.
:)

Α και όσο αφορά Γιάννη για τα παραπάνω, εγώ δεν θέλω ούτε για τσιγάρα, ούτε για καφέδες, αλλά για μπύρεςςςςςςςςςςς.... :)
Ευχαριστω πολυ για της συμβουλες , ειμαι αρχαριος και εχω κανει ολο μονος μου ευτηχως σιγα σιγα βελτιωνομαι .

Οσο αφορα της διαφησεις πιστευεις τελικα πως το adsense ειναι μονοδρομς , δηλαδη το text link ads δεν αξιζει .
Απο ελληνικα παλι δεν αξιζει κατι οπως ασ πουμε το affiliate motin , start2click , clickbanner η το getpaid.gr

Y.Γ

Τι μου τις θυμισες τις μπυρες και αρχιζει να καλοκαιριαζει :yea:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες