phox...Που εισαι????

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
kambalero
Επικοινωνία:

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από kambalero » 07 Απρ 2011 23:18

τα site moy είναι κάτω απο χθες..και γενικα εδω και μερες απο ενα 5 ωρο καθημερινά ....εκτός,μου ειπαν , overload, , to .ini και καναμε rebuild...αλλα απο τη δευτέρα...... η phox πουθενά...και μην μου αρχισετε με τα ticket και τα τηλέφωνα..
(μακάρι να είναι καλά στη υγεία του(ς) ),καλά να πάθω........μετα απο 2 χρόνια καλής συνεργασίας......
kambaLERO

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από CyberCr33p » 07 Απρ 2011 23:53

Εάν το site που αναφέρεσαι είναι το kazantv.gr , εμένα μου το ανοίγει κανονικά.

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από nackgr » 08 Απρ 2011 10:36

εμενα παντος τα site μου ειναι πενα μερες τωρα
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

kambalero
Επικοινωνία:

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από kambalero » 08 Απρ 2011 16:34

ευρεθη ο ανθρωπος μας(και αφου ειναι καλα στη υγεια του μπορω να του τα χωσω)
αφου με πηρε προσωπικα ,ελυσε τα προβληματα ευτυχως ,και ειμαι ηρεμος εστω και ετσι αντεδρασε θετικά.Ξερουμε ολοι οτι τα ¨διαολια" τα ¨παιζουν" και θα τα παιζουν για πάντα.Αντίδραση περιμένουμε ανθρώπινη,υπομονή εχουμε και κατανόηση :D
kambaLERO

kambalero
Επικοινωνία:

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από kambalero » 08 Απρ 2011 16:36

@CyberCr33p ναι για το KazanTV.gr μιλουσα,μεχρι τις 22,30 ηταν off.
kambaLERO

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από CyberCr33p » 08 Απρ 2011 16:37

Ωραία χαίρομαι που βρέθηκε άκρη.

kambalero
Επικοινωνία:

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από kambalero » 12 Απρ 2011 14:56

αγαπητοί φίλοι
τα προβλήματα στο site θα τελειώσουν σύντομα αφού θα μεταφερθεί σύντομα σε άλλον παροχέα.
η κρίση στον επαγγελματισμό υπήρχε πάντα στη χώρα μας,ωρα να την τσακίσουμε!

Η ομάδα του KazanTV.gr

(Δυστυχώς..δεν μπορούν και δεν θα επιτρέψουμε κάποιοι να απαξιώνουν το internet.-)
kambaLERO

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από Figaro » 12 Απρ 2011 17:21

Τελικά τι πρόβλημα υπάρχει ;
Η σελίδα σου ανοίγει κανονικά.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από dimsis » 12 Απρ 2011 17:45

Χθες για άλλη μια φορά είχε προβλήματα με τους / τον server τους. Είχε πέσει και πάλι το σύμπαν για κάποια ώρα.
Καμιά ενημέρωση για το τι έφταιγε, γιατί πέσαν, πως πέσαν, αν χτύπησαν και χρειάζονται ιώδιο :) κλπ

Άβαταρ μέλους
pHox Managed
Επικοινωνία:

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από pHox Managed » 12 Απρ 2011 19:33

Καλησπέρα σας,

Προβλήματα δυστυχώς συμβαίνουν, και το kazantv ήταν ένα πρόβλημα, καθώς δεν είναι σίγουρα για απλό shared hosting, ο vps server που μεταφέραμε δωρεάν το kazantv με 512mb ram και 2,8ghz cpu δεν μπορεί να ανταπεξέλθει, σε όλα τα site πλέον έχουμε προσθέσει εφαρμογή monitoring για κάθε account, με dedicated ram και cpu, κανένα site δεν θα δημιουργήσει ξανά πρόβλημα σε ολους πάρα μόνο στο ίδιο το site.

Δεν κάναμε suspended το kazantv που θα έπρεπε να το κάνουμε καθώς χρησιμοποιούσε 512mb ram και τουλάχιστον 30% cpu για περισσότερο από 2-3 ώρες κάθε μέρα, αλλά το μεταφέραμε δωρεάν σε vps, το vps συγκεκριμένες ώρες / μέρα έφτανε τα όρια του στην ram, ( ίσως DDoS attack στο kazantv?), επικοινωνήσαμε με τον υπεύθυνο του site και ενημερώσαμε ότι κάτι δεν πάει καλά στο site του και για αυτό ο server (του) δεν ανταποκρινότανε σωστά. Νομίζω ότι κάναμε ότι μπορούσαμε για να είναι όλα καλά, τουλάχιστον από την μεριά μας.

kambalero (Δυστυχώς..δεν μπορούν και δεν θα επιτρέψουμε κάποιοι να απαξιώνουν το internet.-)

Καλό θα είναι να μην το κάνατε, το αποφεύγουμε και εμείς.

Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία.

dimsis έγραψε:Χθες για άλλη μια φορά είχε προβλήματα με τους / τον server τους. Είχε πέσει και πάλι το σύμπαν για κάποια ώρα.
Καμιά ενημέρωση για το τι έφταιγε, γιατί πέσαν, πως πέσαν, αν χτύπησαν και χρειάζονται ιώδιο :) κλπ
Το σύμπαν δεν είχε πέσει, παρά μόνο το kazantv, και ούτε χτυπήσαμε πουθενά, φοράμε επιγονατίδες.

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από nackgr » 12 Απρ 2011 20:02

pHox Managed έγραψε: Το σύμπαν δεν είχε πέσει, παρά μόνο το kazantv, και ούτε χτυπήσαμε πουθενά, φοράμε επιγονατίδες.
Και φορουμακιας ηταν off χτες καποιες ωρες , δεν με ενοχλει που πεφτει 1-2 ωρες σε 2 μηνες , με ενοχλει που δεν μου ερχετε ενα mail κατι να μου πουν οτι εγινε γ αυτο και δεν θα ξαναγινει

καλη συνέχεια
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από fafos » 12 Απρ 2011 20:04

kai ti einai to freestuff? grafeio paraponon gia thn Phox kai thn kathe Phox?
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
pHox Managed
Επικοινωνία:

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από pHox Managed » 12 Απρ 2011 20:12

Αν δεις στο cpanel σου, πλέον υπάρχει δυνατότητα να βλέπεις cpu/ram. αυτό απαιτούσε 1-2 ώρες restart, ( αλλαγή kernel, os, rps's) έγινε χωρίς προειδοποίηση καθώς το φαινόμενο να δημιουργεί πρόβλημα 1 site σε όλους είχε ξεφύγει. Σίγουρα παρατήρησες αλλαγή στην ταχύτητα του site σου.
nackgr έγραψε:
pHox Managed έγραψε: Το σύμπαν δεν είχε πέσει, παρά μόνο το kazantv, και ούτε χτυπήσαμε πουθενά, φοράμε επιγονατίδες.
Και φορουμακιας ηταν off χτες καποιες ωρες , δεν με ενοχλει που πεφτει 1-2 ωρες σε 2 μηνες , με ενοχλει που δεν μου ερχετε ενα mail κατι να μου πουν οτι εγινε γ αυτο και δεν θα ξαναγινει

καλη συνέχεια

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από Figaro » 12 Απρ 2011 20:30

Παντως έπρεπε να στείλεις notification πριν κατεβάσεις το server για Update.

Για τα άλλα..μαζί σου.
Ειναι πολλοι αυτοί που φιλοξενούν σελίδες που έπρεπε να είναι σε dedicated/VPS σε πακέτα των 4-5 euro.

Και το άλλο..
Κατηγορούν εταιρίες χωρίς να αναφέρουν τις λεπτομέριες που πολλές φορές κάνουν τη διαφορά.

kambalero αν ο phox έχει δίκιο και όντως σε έβαλε σε VPS με δικά του έξοδα και ακόμα έχεις παράπονο τότε καλύτερα να αρχίσεις να πληρώνεις κάτι παραπάνω για hosting.

Άβαταρ μέλους
pHox Managed
Επικοινωνία:

phox...Που εισαι????

Δημοσίευση από pHox Managed » 12 Απρ 2011 20:34

Figaro έγραψε:Παντως έπρεπε να στείλεις notification πριν κατεβάσεις το server για Update.
Αν υπήρχε χρόνος θα το έκανα, αλλά έτρεξα να προλάβω τα χειρότερα, αν δημιούργησα πρόβλημα, ζητώ συγγνώμη.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες