Δεν Εμφανίζονται οι εικόνες των προϊόντων μου μέσω virtuemart στο περίφημο facebook!!

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
tiesgr
Επικοινωνία:

Δεν Εμφανίζονται οι εικόνες των προϊόντων μου μέσω virtuemart στο περίφημο facebook!!

Δημοσίευση από tiesgr » 07 Απρ 2011 07:12

Καλησπέρα σας,
Είμαι νέος εδώ στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος απο εσάς έχει συναντήσει παρόμοιο προβλημα και αν βρήκε την λύση να μου την πει και εμένα να ησυχάσω καθώς το ψάχνω δυο εβδομάδες τώρα και ακόμα τίποτα.
Λοιπόν χρησιμοποιώ jooma with virtuemart και έχω ενσωματώσει στον php κώδικα της σελίδας του προϊόντος το addthis. Όταν λοιπόν προσπαθώ να δημοσιεύσω στο facebook ένα προϊόν τότε εμφανίζεται ο σύνδεσμος του προϊόντος και τίποτε άλλο. Λογικά δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται και η φωτογραφία του προϊόντος;Με λίγο ψάξιμο λοιπόν είδα ότι πρέπει να δημιουργηθούν κάποια meta tags νσ προστεθούν στην σελίδα μου την κεντρική και τα συναφή.Τρόμαξα λίγο στην ιδέα γιατί έχω κοντά στα 750 προϊόντα ανεβασμένα στην σελίδα μοθ και λέω σε κάθε προϊόν να κάνω αυτή την δουλειά την κάτσαμε.
Η ερώτηση μου λοιπόν είναι η εξής:
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βγάλω μία άκρη δίνοντας μου μια βηματολογία του τύπου απο που να αρχίσω απο ποιο αρχείο τι κώδικα να βάλω ώστε όταν πατάω το κουμπί share να γίνεται δημοσίευση η περιγραφη το όνομα και η φωτογραφία του προϊόντος σας παρακαλώ.
Ευχαριστώ ήδη που μου δίνεται η δυνατότητα να κάνω αυτήν την ερώτηση και να ελπίζω μέσα μου ότι θα πάρω απάντηση.

Όσοι θέλετε να το τσεκάρετε ιδού www.basement-store.gr
Ή στραβός είναι ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε!!!

tiesgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tiesgr » 12 Απρ 2011 19:04

Κάποιος να βοηθήσει την κατάσταση;
Ή στραβός είναι ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης