κλείδωμα ράδιο

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
heavyaris

κλείδωμα ράδιο

Δημοσίευση από heavyaris » 01 Απρ 2011 14:38

καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να "διαφυλάξω" ότι το ράδιο θα το ακούν μόνο συνδρομητές της σελίδας. Εγώ έχω κάνει το εξής (το οποίο δεν είναι τίποτα στην ουσία), απλά ελέγχει εαν ο χρήστης είναι συνδεμένος και αν ναι, δίνει το σωστό λίνκ για το ράδιο, αλλιώς βγάζει μήνυμα να γίνει login.
αυτό όμως δεν εμποδίζει κάποιον να δεί τον κώδικα, να πάρει την ip+port του server και να την μοιράσει όπου θέλει..
τι μπορώ να κάνω;

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

κλείδωμα ράδιο

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Απρ 2011 19:20

μεσω αυτης της σελιδας http://www.authpro.com δημιουργησε ενα συστημα κωδικου προσβασης που θα τον ξερουν μονο τα μελη της σελιδας σου και κανενας αλλος και λυνεις ολα σου τα προβληματα

heavyaris

κλείδωμα ράδιο

Δημοσίευση από heavyaris » 02 Απρ 2011 02:17

χμ.. η ιστοσελίδα έχει σύστημα login, αλλά το θέμα είναι πως κάποιο κακόβουλο μελος μπορει να διαβάσει τον κώδικα και να τον μοιράσει σε όποιους θέλει, αυτό θέλω να αποφύγω..

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

κλείδωμα ράδιο

Δημοσίευση από fiskilis » 02 Απρ 2011 11:47

heavyaris έγραψε:χμ.. η ιστοσελίδα έχει σύστημα login, αλλά το θέμα είναι πως κάποιο κακόβουλο μελος μπορει να διαβάσει τον κώδικα και να τον μοιράσει σε όποιους θέλει, αυτό θέλω να αποφύγω..
σε αυτο που σου προτεινω εγω δεν μπορει να γινει διαβασμα κωδικου, εκτος αν το κανεις σε συστημα joomla για παραδειγμα και η πληροφορια που θες ειναι σε περιοχη μελων μονο , οπου καθε μελος θα το εγκρινεις εσυ

heavyaris

κλείδωμα ράδιο

Δημοσίευση από heavyaris » 02 Απρ 2011 15:54

μήπως μπορώ να κάνω κάτι σε flash player μήπως?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες