Top affiliate programs στα Ελληνικά δίκτυα.

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Μαρ 2011 23:24

Η αλήθεια είναι πως το ποια είναι τα καλύτερα affiliate programs είναι και κάπως υποκειμενικό, γιατί παίζει μεγάλο ρόλο το τι ευχέρεια και μέσα έχει ο affiliate να τα παρουσιάσει. Εάν έχετε ενστάσεις ή προτάσεις για άλλα affiliate programs, που ταιριάζουν σε εσάς καλύτερα, μπορείτε να τα γράψετε ελεύθερα.

Top affiliate programs κατά σειρά που ήρθαν στο μυαλό μου:

> Plus4u.gr από το ClickBanner
η αλήθεια είναι ότι πρέπει να χτίσεις για να το δουλέψεις, αλλά σε βάθος χρόνου θα σε ανταμείψει για τον κόπο σου. βάλε το banner, αλλά μην αρκεστείς σε αυτό, δώσε του χρόνο και χώρο.

> Patini GR από το ForestView και LinkWise
πάλι κατάστημα... μου αρέσει που η ForestView ξεκινάει με 3 από τα 8 αρχικά προγράμματα να αφορούν καταστήματα. Ξεχώρισα από αυτά το Patini GR όχι μόνο γιατί έχει το μεγαλύτερο pay out που με την προσφορά <<20x2>> της ForestView πάει στα 8.40% αλλά και γιατί η θεματολογία του μαγαζιού έχει προοπτική. Όπως λέει και ο κόσμος, το φαΐ μπορεί να το κόψεις, το παιχνίδι στο παιδί, όμως, θα το πάρεις.

> William Hill Sports από το AffiliateMotion
Με 20% προμήθεια επί των χρημάτων που χάνει ο παίκτης, όσο επενδύεις χρόνο πάνω του τόσο κερδίζεις. Μπορεί να μη δίνει τα τρελά λεφτά ανά εγγραφή, αλλά μη ξεχνάτε ότι ο τζόγος είναι πάθος, κι όποιος μπει... θα παίξει πολλά και για μεγάλο διάστημα. Όταν κερδίζει χαίρεσαι γιατί δεν χάνεις τίποτα, όταν χάνει όμως κερδίζεις το 20%! Δοκιμάστε το, σε άλλο στοιχιματζίδικο πιο παλιά μου είχε δουλέψει μια χαρά.

> Golden Deals από το LinkWise
Με συμπαθητικό ποσοστό για ντιλάδικο, είναι το πιο αναγνωρίσιμο και με τους μεγαλύτερους τζίρους στην συγκεκριμένη αγορά. Το όνομά του βοηθάει σε υψηλά conversion rates που όταν το παίζεις σε ίσους όρους με τα άλλα μπορεί να σου φέρει και τα διπλάσια από το δεύτερο.

> War2.gr από ClickBanner και ForestView
Επιλέξτε σε πιο από τα δύο θέλετε να το τρέξετε, δε θα πω περισσότερα για το πρόγραμμα. Ξέρω πολλούς που έχουν βγάλει αρκετά από αυτό. Παιχνίδι είναι, προωθήστε το ανάλογα.

Αυτά ήταν τα δικά μου Top affiliate programs που υπάρχουν αυτή την στιγμή στα 4 ενεργά Ελληνικά affiliate networks.

τα σχόλια και οι παρατηρήσεις είναι πάντα ευπρόσδεκτες ;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cordis την 21 Φεβ 2012 19:44, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 27 Μαρ 2011 10:38

Σιγουρα το war2 απο clickbanner και γενικα τα browser games και απο linkwise goldendeals στις αρχες τωρα το εχει μαθει και ο κοσμος εχει γεμισει και dealssites επισης to ricardo ειναι τοπ!! Και οσες καμπανιες ηταν ανα κλικ πληρωμη ηταν καλες :D Γιαννη θα διαφωνησω μαζι σου για william γιατι οποιος πααιζει στοιχημα ειναι ηδη γραμμενος εκει και σε αλλες δεκα εγω επειδη ειμαι affiliate απευθειας σε στοιχηματικες εταιρειες δεν αξιζει τοσο αν δεν εχεις πολλους παικτες

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 27 Μαρ 2011 20:57

Σε εμένα καλύτερα έχει πάει το travian από Linkwise.
Προφανώς και λόγω του ότι αποφασίστηκε να "κατεβεί" στο "πρωτάθλημα" κατάκτησης του server, συμμαχία κοινότητας fmgreece ;)
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

asynadak
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από asynadak » 30 Μαρ 2011 00:27

Σε εμένα καλύτερο conversion από όλα κάνει το travelplanet24 από την Linkwise.
www.newsfilter.gr
Στιγμές ενημέρωσης και ψυχαγωγίας!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 31 Μαρ 2011 16:57

greek_manager έγραψε:Σε εμένα καλύτερα έχει πάει το travian από Linkwise.
Προφανώς και λόγω του ότι αποφασίστηκε να "κατεβεί" στο "πρωτάθλημα" κατάκτησης του server, συμμαχία κοινότητας fmgreece ;)
ωραίος τρόπος προώθησης που μπορεί να βγήκε και αυθόρμητα, αλλά έφερε καλή δυναμική. ;)
asynadak έγραψε:Σε εμένα καλύτερο conversion από όλα κάνει το travelplanet24 από την Linkwise.
ναι και το travelplanet24 είναι ωραίο πρόγραμμα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες